Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kb.35-40 kg. -os labrador-...

Egy kb.35-40 kg. -os labrador-vizsla keverék kutya meddig él?

Figyelt kérdés

2014. máj. 2. 20:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ki tudja...Annyi minden számít. Etetés, mozgatás, biztonságos kutyatartás, a magával hozott génkészlet, stb.

A várható időtartam 10-től talán 16-ig. A vizslák elég sok évet megélnek.

2014. máj. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem így leírás alapján eléggé elhízottnak tűnik, tehát túl sokáig nem igen fog élni...


Alap esetben meg nehéz megmondani, mert sok mindentől függ.

2014. máj. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Az enyém is labi-vizsla keverék, fekete, fiú, ivaros. Most kb.8 éves. Hatalmas kertünk van, annyit fut, amennyit akar, sokszor visszük magunkkal is sétálni.Kap enni száraz tápot, és maradékot is. Ő is kb.ilyen súlyú, de egyáltalán nem elhízott,saját maga szabályozza, mennyit eszik. Remélem még nagyon sokáig lesz velünk, imádjuk, ő is családtag.

Miért tetted fel a kérdést?

2014. máj. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem 12-14 évig simán elél, de persze ez függ a tartástól is. Osztálytársamnak valamiféle labrador- vizsla kutyája van, pontosan ő se tudja milyen keverék mivel több generációs. Ő most 3 éves kb.
2014. máj. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

A fekete kutyás válaszolónak...bocsi,de 8 évesen még ivaros,már egy rizikófaktor,hogy simán elpusztulhat valamilyen ivarszervi megbetegedésben...A maradék egyáltalán nem tesz jót neki,a hatalmas kert a kutyának hatalmas börtön,sétáltatni kell meg foglalkozni vele,túrázni stb.

A kutya magának nem szabályozza mennyit eszik,az az ember feladata,ezért hízik el a legtöbb kutya.

A kutya előtt nem lehet 0-24 ételt hagyni,napi 2x kell etetni és friss víz legyen előtte.


A kérdezőnek:


Addig él,ameddig egészségesen tartod.

Életet meghosszabbító dolgok:

-Helyes,egészséges táplálkozás (nem maradék,nem konzerv,nem darling táp...)

-Jó gének

-Ivartalanítás

-Korához,energiájához mért megfelelő mozgás,NEM CSAK A KERTBEN

-Folyamatos orvosi ellenőrzés,ha nincs is konkrét betegség,félévente érdemes egy általános állapotfelmérést csináltatni

-Megfelelő bolha-kullancs elleni védekezés

2014. máj. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát bizony az én kutyám maga szabályozza az étkezését, ha hiszed, ha nem. Mindig van előtte száraz táp és víz, de este mindig kap főtt ételt (jellemzően zöldséges-tésztás far-hát, főzve, illetve maradékok)Azt pedig írtam, hogy sokszor visszük magunkkal, tehát nem csak a kert a mozgáshelye.

Ivaros- az állatorvosok véleménye is megosztott.(azt elismerem, hogy többen vannak az ivartalanítás mellett-és főleg a pénztárcájuk mellett) Régen hány kutyát ivartalanítottak csak úgy?

2014. máj. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az én kutyám 12 éves ivaros kan. Azért kérdeztem mert mostanában egy kicsit kedvetlenebb. Mindig nagyon eleven szokott lenni. Egyébként nincs elhízva és sokat van sétáltatva is.
2014. máj. 3. 09:29
 8/11 anonim ***** válasza:

Ne hozzuk már ide,hogy régen mi volt...Régen rabszolgák is voltak...Meg halálbüntetés...Elvileg mostanra "modern" kort élünk,amibe beletartozik a felelős állattartás.

Az pedig a kutya és a gazda szemszögéből is tartalmazza az ivartalanítást.


Olvassatok utána,miért is fontos,ha nem is más miatt,de bizony a kutya életét meghosszabbíthatja...


[link]


Az étel magának szabályzása pedig nem túl hasznos,ebből szokott válogatás lenni,meg ételféltés,meg a falkavezérség mint olyan,teljes megtagadása.

A gazda adja az ételt,az étel jutalom,(persze nem az,de a kutyának ezt kell éreznie) nem alanyi jogon jár,mert akkor igencsak visszaesik a tekintélyed.

2014. máj. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ebben a "modern korban" egyik nap azt mondják hogy A,másnap pedig, hogy ugyanaz B. Én a sok-sok évtized-század alatt felgyűlt tapasztalatot tekintem mérvadónak az élet minden területén.
2014. máj. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, ne rögtön a legrosszabbra gondolj.Ennyi idősen az időjárás is befolyásolja a hangulatot, de 12 évesen nem kell csodálkozni, ha már lassúbb, kevesebbet eszik, nem annyira játékos, kicsit mogorvább, süketebb, kevésbé lát...hiszen sajnos ő is öregszik. De ha ezek nem rohamosan, szinte egyik napról a másikra történnek, akkor nincs ok félelemre, ez csak a korral jár. Még 3-4 évet is élhet, ha egyébként jó bőrben van. drukkolok neki.
2014. máj. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!