Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez domináns viselkedésre utal...

Ez domináns viselkedésre utal a kan kutyámnál? Úgy gondolja ő a falkavezér? Jó amit csinálok, hogy átvegyem a falkavezérséget én? Mit tehetnék még pluszba, hogy átvegyem?

Figyelt kérdés

Kezdem egészen az elejéről a viselkedésében:

55 kg Kan kutyáról van szó.

- Szeparációs stressz alakult ki nála ( amit sikerült legyőznöm) ezért tönkre tette az udvart, hiába volt leszidva érte nem használt.

- Nem morog ha elveszem tőle az ételt, de éberen figyeli minden mozdulatomat.

- Morog egy nagyon picit ha elveszem a játékát és nem akarja elengedni.

- Ha elengedi véletlenül akkor felteszem egy magas helyre ahol nem éri el, de addig ugrál még meg nem szerzi ( olyan nem lesz mert nem éri fel)

- Ha jövök haza és mennék be a kapun akkor kioson.

- Akárhova megyek mindig meg akar előzni ( ajtókon befele, kifele egyaránt)

- Előttem sétál de nem húz.

- Ha elengedem póráz nélkül nem marad a közelembe, nem behívható.

- Ha kutya megy a házunk előtt akkor idegbetegen rohangál fel alá és ugat.

- Ha farkasszemet játszok vele ugrál felfele és ugat.

- Idegbeteg ha más kutyák közelébe megyek és simogatom őket. Ugat, vicsorog és morog.

- Sétakor nem akarja, hogy pórázt tegyek rá, kergetnem kell, hogy sikerüljön.


Amit én csinálok, hogy átvegyem a falkavezérséget:


- Amikor jövök haza nem nézek a kutyára, felemelt fejjel kihúzva kinyitom a kaput, besétálok. Kinyitom az ajtót. Leteszem a cuccaim, aztán kijövök sétálok egy picit amikor látom, hogy már nem foglalkozik velem megállok magamhoz hívom és üdvözlöm.


- Az oldalára fektetem megadó pózban ( itt megjegyzem ellenkezik, morog és mindig felemeli a fejét)


- Elveszem a játékait és birtoklom, játszok vele egyedül, rálépek, leteszem alám.


- Már nem is adom neki oda a játékot, mindig elteszem és amikor játszani akarok akkor leveszem és dobálom neki. Nagy kín szenvedve elveszem tőle és visszateszem.


- Sétakor nem tudok mit csinálni, mindig elém megyen.


- Csak 15 perce van, hogy egyen. Mivel általában nem eszi meg a tápot csak 1 óra alatt akkor is ímmel-ámmal. Ezért már csak 15 perce van, ez idő alatt beleeszik két harapást majd otthagyja és elsétál. Én addig elveszem és elteszem.


- Már nem kap kézből maradék régi sajtot/ szalámit. Mindegyikért valami feladatot kell elvégeznie, van hogy többet 1 szem sajtért.


- Távozáskor nem nézek rá, nem szólok hozzá és érintem meg hanem kisétálok az ajtón és becsukom.


Fuh hát egyenlőre ennyi jutott eszembe.


2014. máj. 3. 09:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút nem te vagy a falkavezér, kutyasulin gondolkozz el nagyon. Sajnos sok dolgot nem csinálsz helyesen/félreértelmezel, ezért egyedül nem fogod tudni megoldani.

- Szeparációs stressz alakult ki nála ( amit sikerült legyőznöm) ezért tönkre tette az udvart, hiába volt leszidva érte nem használt.

Miért lett érte leszidva? Utólag már baromira nem érti mi van, és gondolom (mivel szep. stessz) a távollétedben tette és nem kaptad rajta. Mielőtt elmész otthonról kellett volna vele egy nagy sétát tenni (nem tudom volt-e) és alaposan lefárasztani, hogy ne romboljon.

- Ha elengedi véletlenül akkor felteszem egy magas helyre ahol nem éri el, de addig ugrál még meg nem szerzi ( olyan nem lesz mert nem éri fel)

Most akkor hogy lesz vége? Addig ugrál míg meg nem szerzi, de nem tudja megszerezni akkor feladja? Ilyenkor te mit teszel? Miért teszed olyan helyre ahol látja, miért nem pakolod el?

- Ha jövök haza és mennék be a kapun akkor kioson.

- Akárhova megyek mindig meg akar előzni ( ajtókon befele, kifele egyaránt)

- Előttem sétál de nem húz.

Szoktatás kérdése. Mindig le kell ültetned, és neki KÖTELEZŐ megvárni míg kimész. 55 kg-s kutyánál ez szintén kutyasuli. A séta is, mert míg kicsi volt kellett volna megtanítani.

- Ha elengedem póráz nélkül nem marad a közelembe, nem behívható.

Ne engedd el!!!

- Ha farkasszemet játszok vele ugrál felfele és ugat.

Ne játssz vele ilyet, amíg ilyen komoly gondok vannak.

- Sétakor nem akarja, hogy pórázt tegyek rá, kergetnem kell, hogy sikerüljön.

SOHA NE KERGESD! Erre vannak jó módszerek, de így csak hülyét csinál belőled, és kvázi kiröhög. Ne is add meg neki a lehetőséget erre, ne engedd el csak zárt helyen.

- Az oldalára fektetem megadó pózban ( itt megjegyzem ellenkezik, morog és mindig felemeli a fejét)

Ezt se csinál amíg nem tudod hogyan kell és miért. Inkább rázd meg kicsit a nyakbőrénél fogva. Tudom ekkora kutyánál nem egyszerű, de azért el tudod kapni ott a bőrt, sokkal többet ér mint ez a bohóckodás.

Komoly gondok vannak, amik neten nem igazán orvosolhatóak, de nincs veszve semmi. Mennyi idős? Mióta van nálad? Első kutya?

2014. máj. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Első kutya, 14 hónapos, 12 hetes korától,kutyasuliban voltam, letette az engedelmességi vizsgát.
2014. máj. 3. 10:16
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkor most újra el kellene vinni, mert komoly nevelési gondok vannak, ráadásul a hierarchiában úgy érzi ő van feljebb. Ha rád mer morogni, ha nem tudod megfogni, ha ennyire nem engedelmeskedik neked akkor csak ott tudnak érdemben segíteni, esetleg házhoz járó kiképző. Ekkora kutya nem járék. Melyik suliba jártatok ahol egy behívhatatlan kutya le tudta tenni a vizsgát?
2014. máj. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja, és egy ivartalanítás sosem árt ha eddig nem volt. A golyói nélkül kicsit kisebb lesz az arca, de persze nem old meg semmit, ugyanúgy a nevelésen van a hangsúly csak könnyebb lesz.
2014. máj. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Törzskönyves tenyészkan lesz, nem lesz ivartalanítva.
2014. máj. 3. 12:02
 6/10 anonim ***** válasza:
Rendes szakember kéne nektek, aki segít, még mielőtt komoly gondok lesznek. Hívj házhoz valakit, aki megnézi, hogy konkrétan min és hol kellene változtatni.
2014. máj. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az alapengedelmességi vizsga része a behívás, a pórázon közlekedés követéssel, valamint a szocializáció (közömbösség emberrel, kutyával)... Melyik kutyaiskola engedett át egy ennyire kezelhetetlen kutyát? Komolyan érdekel, légyszi írd meg itt vagy privátban...
2014. máj. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem írom meg, átengedtek, ott nem volt semmi probléma behíváskor sem, szocializálva van emberekkel és kutyákkal és pórázon követett. Ott megszokta mi a rend.
2014. máj. 3. 14:11
 9/10 anonim ***** válasza:
Az elég érdekes...
2014. máj. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Valójában ez elég megszokott dolog, hogy a pályán mindig rászólnak a kiképzők a gazdára, ezért ott működik a kutya, de kilépnek a kapun, a gazda sem tartja már a fegyelmet, meg a kutya is megszokta, hogy ott lehet ökörködni, úgyhogy visszaáll a szokásos üzemmódba. Ezért mennek ki a modernebb sulikban terepre is, meg ezért mondják el a gazdának, hogy mit csináljon, hogy úgy általánosságban legyen tekintélye a kutya szemében.
2014. máj. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!