Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lusta a kutyám. Mit tegyek?

Lusta a kutyám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
7 éves amstaffom van. Tavaly nyáron betegség miatt el kellett távolítani a méhét. Azóta lustult el. Csak a lakásban szeret feküdni, alig akar kimozdulni, pedig van kertünk. Ha kiviszem sétálni (aminek nagyon örül) akkor is pár perc után lefekszik és nem hajlandó tovább jönni. Ha játszani próbálok vele, akkor is pár perc után visszafekszik a helyére. Nem beteg, állatorvossal megnézettem, azt mondta, boldog, kiegyensúlyozott kutya, csak lenyugodott a műtét miatt. Az a baj, hogy egyre jobban elhízik. Mit tegyek? Hogy tudnám rávenni a mozgásra?
2009. dec. 26. 06:05
1 2
 1/11 anonim válasza:
68%
Üdv! Esetleg egy második kutya akivel játszhat?
2009. dec. 26. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Van egy másik kutya is, ő kistestű. Úgy játszik vele, hogy fekszik és csak a fejével játszik. Bár ez jó, mert a másik kb. 2 kg és még kárt tenne benne.
2009. dec. 26. 06:40
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Próbáljatok ki néhány sportot. Lehet,h valamelyikben annyira kedveteket lelitek,h rendszeresen eljártok majd edzeni. Itt nem kell rögtön agilityre, vagy engedelmes kiképzésre, örző-védőre gondolni. Ki lehet próbálni a nyomkövetést, vagy ha szeret labdázni a kutya, akkor ismerkedjetek meg a flyball-al. (De ha jól vettem ki az írásodból, akkor labdázni sem szoktatok, nem szeret.)

Vagy csak egyszerűen járjatok el futni, persze fokozatosan hozzá szoktatva a kutyát a mozgáshoz. Aztán át lehet térni akár a biciklizésre, vagy a görkoris futtatásra.

Az országban egyre több helyen van K99-es oktatás is.

2009. dec. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Nekem nincs kutyám, de biztos, hogy nem beteg? Az nem normális, hogy rögtön lefekszik. Nem lehet mozgásszervi baja, fájdalma? Másik orvossal is meg kéne nézetni.
2009. dec. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Van rá mód, hogy többször kevesebb időre levigyétek?

Csak nem feküdne le az utca közepére.

És kereshetnél neki diétás tápot, tudom nem olcsó, de nem szabad hagyni, hogy elhízzon, mert az amstaff hajlamos az izületi problémákra!

[link]

Ez jó táp, csak kicsit drága, de biztos tud valaki olcsóbbat is!

Amúgy én is arra gyanakodnék, hogy lehet valami más baja is, mert még nem ismertem ilyen amstaffot, aki ennyire leállt volna a pörgéssel!

Sok sikert! Remélem jobban lesz!

2009. dec. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A tápot megpróbálom, nem számít a pénz, a kutya mindent megér! Pörögni pörög, még mindig "lökött", ha rájön, de hamar elfárad és lefekszik. Sokak szerint el van kényeztetve. Majd megpróbálok fokozatosan, egyre többet mozogni vele. Most úgyis jó idő van, ki is viszem, aztán napról napra egyre többet.
2009. dec. 26. 10:18
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem a lustulás olyan, mint a mókuskerék, egyszer elkezdődik és akkor csak rosszabb lesz. Én is azt tanácsolom, állj át valami diétás tápra és fokozatosan szoktasd hozzá a mozgáshoz. Egyik ismerősöm kutyája is elhízott és egyre lustább lett. Pedig amíg nem volt elhízva, egy örökmozgó volt.

De azért vizsgáltasd meg még egyszer, hogy biztosan ki lehessen zárni a szervi bajokat.

Plusz még azt tanácsolnám, próbáld meg kifürkészni, mi az, amivel a kutyát motiválhatod. Lehet a jutalomfalat lesz, de akkor kapjon enni annyival kevesebbet.

2009. dec. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%

Az izületeivel minden rendben van? Nem lehet,h izületgyulladása van, vagy kopása? Esetleg enyhébb diszpláziája? És ezért nem mozog annyit? Ilyen téren vizsgálta doki?

A liht táp fogyókúrára nem alkalmas, viszont súlymegtartásra kiváló. Ha már most túlsúlyosnak mondható a kutyád, és máshogy nem tudod lefogyasztani, akkor az erre a célra kifejlesztett speciális tápokat érdemes adni. Ilyen pl a Royal Canin-nak a Satiety Support-ja, mely tényleg fogyasztja is a kutyát! Mi használtuk a kutyánknál, nagyon jól bevált, de nagyon drága. (2000Ft/kg körüli ára van.)

Lehet,h egy kis izületvédő, erősítő készítményt érdemes lenne adni az ebnek. Ami nálunk nagyon jól bevált és sokan mások is használják az a Luposan Gelenkraft! Nem is vészes az ára és nagyon hatásos ráadásul!

2009. dec. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
Hát ez szerintem kutyafüggő... az én kutyám pl. játszani nem szeret - nem érdekli a labda, a kong, semmiféle játék, megszagolja és ott hagyja... szerencsére ő sétálni szeret, így a mougás megvan, de nem játszik. Mi megszoktuk alkalmazkodtunk hozzá... azért persze valamiféle mozgás mindenképpen kell a kutyának, de szerintem lehet, hogy egy kutya olyan, hogy beéri kevesebbel...
2009. dec. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Csak vicc! Nehogy komolyan vegyetek!:

Etess Acanát, sok ember mondta, hogy attól lefogyott a kutyája! XD

2009. dec. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!