Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szabad-e ébren tartani egy...

Tasleee kérdése:

Szabad-e ébren tartani egy kölyök kutyát?

Figyelt kérdés
Az a kérdésem lenne hogy egy 5 hetes labrador/német juhász keverék kutyus van nálunk (Igen tudom 5 hetesen még nem kellet volna leválasztani, mi is mondtuk de azt mondták, hogy nyugodjunk meg ez normális.) és esténként kb. másfél óránként felkel pisilni, kakilni, inni, rágcsálni. Szabad-e azt hogy megpróbálom ébren tartani napközben hogy este egyhuzamban többet aludjon? Vagy hagyjam és idővel kinövi majd addig is pedig szokjak hozzá a kevés alváshoz?

2014. máj. 4. 19:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Mivel a kutya nem ember, és alvása teljesen más mint a miénk, így szerintem teljesen felesleges most vagy később elvárni tőle, hogy átaludja az éjszakát mint mi. Amit elvárhatsz tőkle, hogy megtanulja ilyenkor nyugton kell lenni és nem szabad rosszalkodni.
2014. máj. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
11%

Ezt az elválasztási mizériát felejtsük már el... sokkal több és súlyossab törvénytelenséget tesz meg életében mindenki mint hogy korán választ el egy kis kutyát.

Nekem van kutyám aki 6hetes kora óta nálam van és pont olyan normális szocializált darab mint az akit 8-9hetesen hoztam.


Egy ekkora kutyát amúgy még arra se tudsz megtanítani hogy csondbe legyen este. Ha felkel akkor hisztis.. ennnie, innia, pisilnie kell stb stb.. Majd 9-10hetes lesz akkor elvárhatod tőle hogy nyugton maradjon addig ez ilyen..

2014. máj. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
látom te is sűrűn olvasgatod a törvénycikkeket :)
2014. máj. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Valaki egy idézetet vagy egy linket erről a törvényről mert már k*va kíváncsi vagyok már rá :) Hadd lássam már végre mert bárhogy keresem ilyesmit nem találok :/
2014. máj. 7. 21:11
 15/18 anonim ***** válasza:

2012. augusztus 1-jén lépett hatályba a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról szóló 41/2010. (II. 16.) Kormány rendelet.


Ebben található (14. §, 15 bekezdés): - Az eb, macska és görény kölyköket nyolchetes korukig anyjukkal kell tartani.


Tessék.

2014. máj. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm rákerestem így hogy volt pár keresési "paraméter" és megtaláltam! köszönöm!
2014. máj. 8. 16:16
 17/18 anonim ***** válasza:
a radikális állatvédőknek elmesélheted a történetedet...
2014. jún. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szuper törvény.... A maccsokat normális tenyésztő 12 hetes korig tartja. Mert a macska nem kutya. Nekik több időre van szükség az anyjukkal.A görényeket nem ismerem.

Minden törvény annyit ér, amennyit be lehet belőle tartani :))

2014. jún. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!