Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kölyök kutyát felnevelni,...

Egy kölyök kutyát felnevelni, és egy felnőttet tartani más?

Figyelt kérdés
Ha egy kölyök velem nő fel, én gondozom, nevelem, máshogy fog viselkedni velem, mint ha egy felnőtt kerül hozzám? Értem, hogy egy felnőtt is szeretni fog, de máshogy fog ragaszkodni hozzám egy kölyök kora óta velem lévő, meg egy 1,5-2 éves kutya?
2011. jan. 9. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, a kutya ugyanúgy fog ragaszkodni hozzád akkor is ha nem kölyökkora óta van veled.
2011. jan. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Persze,hogy jobb ha Te neveled fel.
2011. jan. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha jól bánsz vele és te is a barátja leszel, akkor a felnőtt kutya is szeretni fog. Egyszer engem jobban megszeretett egy 2-3 éves kutya, mint a gazdáját, aki addig etette. Ez nálam mindig így működik, mert tele vagyok szeretettel és szeretnek az állatok (kivéve, amelyik nem).
2011. jan. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy ideig én is azt hittem, hogy ha kölyökkora óta én nevelem a kutyát, akkor jobban fog kötődni. Egészen addig, amíg meg nem ismertem a páromék utcáról összeszedett kutyáját. 2 éves körüli lehetett, amikor befogadták, annyira hálás, kedves kutyi, hogy az hihetetlen! :)

Nem mondom, hogy jobban szeretik az embert a befogadott kutyák, a mi első kutyánk kölyökkora óta nálunk volt, és ő is rajongásig imádott minket. Már nem él szegény, most nekünk is egy menhelyes kutyánk van, de úgy látom, hogy sokkal jobban megbecsüli magát, azt, hogy van otthona, családja/"falkája", mindig van mit ennie és hasonlók, míg az előző kutyánk ezt mind természetesnek vette, hiszen Őt soha nem érte semmi rossz, ebben nőtt fel. :)

2011. jan. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez is főleg nevelésen múlik. Nem egy olyan kutyát látok a sulin, akinek komoly kötődési problémái vannak, pedig kiskora óta a gazdánál van. Persze, ez sem általános, de van ilyen is. Egy menhelyes felnőtt valóban általában jobban megbecsüli, hogy családja lett, és igyekszik megfelelni, míg ha egy kutyát kölyökkorától elkényeztetsz, akkor nem igyekszik megfelelni, hanem cselédnek gondol. De persze ez is kialakulhat egy befogadott felnőttel is megfelelő mennyiségű elkényeztetésben töltött idő után :)
2011. jan. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Attól függ. A kölyök talán jobban fog ragaszkodni, de ha egy menhelyről hozol kutyust aki egész életében szenvedett és te megadsz neki minden jót iszonyat módon fog kötődni hozzád :) De ez törődés kérdése, hogy mennyire ragaszkodik hozzád a kutyus:)
2011. jan. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 MME ***** válasza:

És a kutya jellemétől is függ.

Ami most van nálam, az máris annyira hozzám nőtt, hogy fogalmam sincs, hogyan adom tovább majd egy gazdinak. Állandóan a tekintetem keresi, az arcom fürkészi, sokszor egy félhangos szóval el lehet érni a letiltást, pedig nagyon új még nálunk.

Sok kutya volt még nálam, kölykök csak ritkán, és én azt vettem észre, hogy egy részük pedig az egyik kutyámhoz kötődik a legjobban, érte rajonganak nagyon, képesek visszaszökni hozzá. Nem véletlen, hogy őt használom segédként... Ők voltak a függetlenebbek, és ők a kisebbség.

A többi viszont erősen kötődött hozzám, változóan volt hogy egy hét, volt, hogy egy hónap elteltével.

Egyetlen egy kutya volt, amelyik semelyikünkhöz, de ő annyira sérült volt lelkileg, hogy élete végéig rehabilitálódik, a saját világába süppedt. De gondolom, te nem ilyet választasz. Az ilyen kutyát leszámítva bármilyennel elérheted a mély kötődést.


Ha nem elméleti kérdés, hanem fontolgatod az örökbefogadást, én beajánlanám neked a vendégkutyámat, mert egy tündérbogár :)

2011. jan. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!