Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig "forogtatok" a kutyátok...

Meddig "forogtatok" a kutyátokkal, mire megtanult szépen sétálni?

Figyelt kérdés

Meddig kellett a fordulásos technikát gyakorolnotok, mire a kutyátok hajlandó volt láb mellett jönni laza pórázon?


Az enyémmel csak az utóbbi 2 napban kezdtem komolyabb hangsúlyt fektetni erre (ma konkrétan 1 háztömböt kerülgettünk....), előtte csak a séta bizonyos szakaszaiban gyakoroltuk. Most úgy tűnik, érti a lényeget, de jön mellettem szépen 5 métert aztán már megint csörtet előre, totál kiborít... Amikor előzni próbál, rászólok, hogy "Csssst!" és akkor lelassít, de utána megint próbálkozik....


Nektek hány napig/hétig/hónapig tartott ez?



2014. máj. 4. 22:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Többeket ismertem, akiknek sose hozott 100%-os eredményt, pedig hónapokig forgolódtak a kutyával. Próbálkozz 1-2 hétig, de ha nem megy, szerintem válts taktikát.
2014. máj. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Oké, és milyen más technikát tudnál ajánlani? :D


Van félfojtó nyakörve, amikor az a füle mögött van, gyönyörűen jön,de akkor meg ugye nem "magától" jön szépen hanem a fojtó miatt :/

2014. máj. 4. 23:00
 3/25 anonim ***** válasza:
Nekunk mar egy eve tart a folyamat, es most sem tokeletes. Koszi Akumi, akkor mostmar tudom, van ilyen massal is...Valaki azt irta itt, hogy 5 perc alatt megtanitja lab mellett jonni a kutyat, hat jo lenne, ha elarulna a titkot:)
2014. máj. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát először is fontos, hogy le legyen mozgatva rendesen (és rendszeresen) a kutya. Ha folyton mehetnékje van, akkor akármilyen csodatechnikád meg felszerelésed van, húzni fog a kutya.

Fontos, hogy a séta elején te lépj ki az ajtókon, kapukon, és amíg le nem nyugszik, követeld meg, hogy mögötted/melletted menjen, de semmiképp se előtted. Ha elfogadta, hogy te viszed őt sétálni, és nem fordítva (megfelelően felállított falkasorrenddel ez sokkal könnyebb), akkor lehet kiengedni pórázhosszra. Ha a fordulgatás végül nem válik be, két lehetőséged van: vagy veszel egy rendes fojtót, és erősen megrántod a pórázt, akárhányszor megfeszül, vagy ha nagyon pörög, akkor egyszerűen meg is állhatsz vele, és addig álldogállsz vele egy helyben, amíg le nem lazítja a pórázt, akkor viszont azonnal indulj el, hogy meglegyen a visszajelzés. Utóbbi az olyan kutyáknál válik be inkább, akik pörgősek, kíváncsiak, utálnak unatkozni, a pórázrántásból meg a szelídebb lelkűek értenek könnyebben. De ne kevergesd a technikákat, válassz ki egyet és maradj annál legalább pár napig, addigra látszani fog, hogy van-e haladás.

Ha egyszer elhatároztad, hogy pórázfegyelmet tanítasz, akkor azt mindig csináld, amikor póráz van a kutyán. Ez nem olyan, hogy néha gyakorlod egy kicsit, mert a kutya összezavarodik. Néha szabad húzni, néha meg nem - nyilván nem fogja ebből megérteni, hogy sosem szabad húzni :)

Próbálkozhatsz egyébként hosszabb pórázzal is, én azt tapasztaltam, hogy az ötméterest (ami nem flexi) nem rángatják úgy a kutyák, mert van elég mozgásterük, azzal megtanulják, hogy a póráz végéig lehet csak elmenni, és utána már egyszerűbb a rendes rövid pórázhoz szoktatni őket, meg hát kimozoghatják magukat akkor is, ha nincs lehetőség elengedni őket.

2014. máj. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
El lehet érni öt perc alatt amúgy, hogy láb mellett menjen a kutya, de azt nem nevezném feltétlenül megtanításnak, mert másnap nem fog rá emlékezni az állat, de valószínűleg fél óra múlva se. Meg ahhoz olyan körülmények kellenek, mondjuk egy nagy kirándulás után fáradt kutya, ismerős terep, satöbbi - vagy rettenetesen náci "harcmodor" :D Nem egy nagy kunszt, ha az ember tudja, mit csinál, de szerintem a lábnál követésnek amúgy semmi köze nem kéne hogy legyen a napi sétáltatáshoz. Az egy engedelmességi feladat, ami néha hasznos, de lehet nélküle élni. A laza pórázon sétálás sokkal többeknek okoz gondot :)
2014. máj. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
53%
Én beletörődtem, hogy nem én sétáltatom a foxim, hanem ő engem. Vele nem működik a fordulás, ha nem akar, egyszerűen nem fordul meg. Kimerevíti a négy lábát négyfelé, és áll, mint a cövek, inkább hagyja magát a hasán húzni, minthogy arra menjen, amerre én szeretném. Végül is tökmindegy, miatta sétálunk, nem miattam, legyen öröme. Érdekes, hogy ezt leszámítva semmi probléma nincs vele, itthon kenyérre lehet kenni.
2014. máj. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Érdekes dolgokat írtatok :) Más problémám nekem sajnos van vele...A kutyákat imádja, ezekhez néha úgy szalad mint akit puskából lőttek ki, na a karom néha fájlalja :D


Lefárasztás: minden nap 2x kb. 30 perces egészségügyi séta (olykor 3 is) és délután egy nagy séta, ami 1 órás minimum, de van hogy 3 órás is,én egyébként is sokat szoktam gyalogolni, elég nap távokat teszünk meg és szép parkos/ligetes részekre is járunk, na itt...Itt teljesen meg van veszve, annyira be van zsongva, imádja :D


Kocogni nem tudok vele, mert csípőprotézises van a családban és nagyon félek, hogy azzal hazavágnám az ízületeimet :/ Biciklizni meg nem tudok, de amíg ilyen kis rendetlen, addig amúgy is életveszélyes lenne :D Játsszak sokat vele pl.kötélhúzást? :)

2014. máj. 5. 00:03
 8/25 anonim ***** válasza:

Itt találsz tippeket fárasztásra: [link]

Én a pecát ajánlom főleg, az agyban is fárasztja a kutyát, meg a gumihúzást :)

Meg hát járjatok sokat kutyatársaságba, hogy ne legyen annyira bezsongva tőle, ha kutyát lát, meg gyúrjatok rá úgy általában a tiltásra. Persze most már egy fél sulis tananyagot felemlegettünk, ami rátok férne, szóval akár el is mehetnél valami rendes suliba a kutyával :D

2014. máj. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Ja, meg a lógatás is nagyon jó, főleg a terrierfélék szokták élvezni, de bármilyen kutya rácuppanhat :) A többit nem próbáltam, nekem túl uncsi talicskázni meg tyúklépésben mászkálni a kutyával, engem is fáraszt :D
2014. máj. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Kutyasulira időm lenne, de sajnos pénzem nincs...

2014. máj. 5. 00:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!