Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom megállapítani...

Soós Dávid kérdése:

Hogyan tudom megállapítani pincsi kutyámról hogy vemhes-e? (többi lent)

Figyelt kérdés
Úgy tudom 63 napot kell visszaszámolni a kiskutya érkezéséig ahogy vége lett a "bajának" egyből lehoztam mellé egy másik Pincsit(kan). És egyből félrecsapta a farkát jelezve hogy azonnal elfogadta őt. Összeragadtak 4 napon át együtt voltak de csak az 1. napon ragadtak össze 2.-3.-4. napon nem láttam őket összeragadni! szóval ma van a 4. nap az összeragadásuk óta. Mikor tudom megállapítani (ultrahang nélkül) hogy vemhes lett-e? Ne adjatok komolytalan választ köszönöm.

2014. máj. 5. 20:28
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
75%
Vidd orvoshoz, de ne azért, hogy megállapítsák a vemhességet, hanem hogy még most, vemhesen - - mivel nagy valószínűséggel az - IVARTALANÍTSÁK. Miért pároztattad be, ha nem tudsz a kutyák pároztatásáról semmit? Hány éves a kutyád? Herpesz elleni injekciót megkapta a pároztatás előtt? Átesett egészségügyi szűréseken ő és a kan kutya is? Van megbízható állatorvos, akit baj esetén fel tudsz hívni?
2014. máj. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
75%

Mi a ráknak szaporítasz,ha még az UH-ra is sajnálod a pénzt?Arra számíts,ha elléskor gond van,márpedig a pincsiknél lehet a nagy fejük miatt,akkor több tízezres kiadás lesz.Szerinted 4.napon hogy lehetne megállapítani a vemhességet?Még ultrahanggal sem lehet.

Egyébként kapott a szuka herpesz elleni oltásokat?Tisztában vagy azzal,nem közeli rokonok-e a kannal?

2014. máj. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
71%
ujabb szaporitó taps-taps-taps...minek csinálod ha nemértesz hozzá? megvoltak a kötelező kezelések/szűrések a két félnél? ultrahang pedig kötelező minimum 2x tudtommal.De nekedis csak gratulálni tudok, kitalálom ismerősnek kell? vagy csak egyszer "muszáj" ellenie? és komoly válaszokat itt neis várj, HUZZÁL DOKIHOZ MINÉL HAMARABB ÉS IVARTALANISD SZERENCSÉTLEN KUTYÁDAT!!
2014. máj. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
78%

Vidd UH-ra! És készülj fel. Rengeteg pénzed bele fogom menni a kiskutyákba. Vegyél ki egy hét szabit

Velem is történt ilyen baleset egyszer… azonnal vittem esemény utáni szurira a kutyusomat majdcsak ivartalanítottam. Mint tenyésztő a már napig szégyellem ezt a hibát.

2014. máj. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 sippara ***** válasza:
81%
Mi az a pincsi? Mert hogy palotakutyát az az egy szem tenyésztő nem ad szaporító kezébe, az tuti.
2014. máj. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
57%
Utolsónak igaza van.
2014. máj. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
81%
A pincsik azok a kis szőrmók keverékek, akiket az öreg nénikék szaporítanak agyba-főbe és gyerek/unoka pótléknak használják őket. (Ja, meg flexin sétáltatva gáncsoltatják velük a gyanútlan járókelőket.)
2014. máj. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 sippara ***** válasza:
79%
JA, hogy pirimama panelmix?
2014. máj. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 Imola Ágnes ***** válasza:
77%
Állatorvos, ultrahang.
2014. máj. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
attól hogy te nem láttad hogy össze ragattak volna attól még megtörténhetett a többi napon is. Össze vannak zárva akkor nem abban a 10 percben fogják csinálni amikor ott vagy. Ezzel még egy tapasztalt tenyésztőnek is nagy probléma lenne nem hogy egy amatőrnek. Mivel nem tudni melyik napokon párzott nem tudni mikor fog fialni. Ha nem csak kerti/szoba dísz a kutyád akkor 3-4 hetesen a viselkedés változásából megállapíthatod. Akkor leírom hogy kellett volna a pároztatásnak történnie, a tüzelés 7 napján elviszed progeszteron szint mérésre, ezt megismétled a 11. napon is (alkalmanként 6000ft). A szukát a kannal nem zárod össze mert egy szűz szuka nem tudod mihez kezd a kannal, az is lehet kárt tesz benne. Utána se hagyod őket együtt hanem bizonyos x naponként megismétled a pároztatást. Előtte a kutyának át kellett esnie egy általános kivizsgálláson és egy mellkasi ultrahangon is, mert ez a fajta gyakran császáros és egy esetleges aritmiában szenvedő kutya (nyomott orrú kutyák 60%-a aritmiás) nagy eséllyel ott marad a műtőasztalon! A pároztatás után 2x ultrahang és nem azért hogy meg tudd vemhes-e. Először azért, hogy tudj egy körülbelüli alomszámot amihez igazítható a tápanyag és vitamin mennyiséget (a vitamint alul és túl adagolni is lehet). Második uh fialás előtt egy héttel itt már pontos alom számot tudsz, kutyák méretével, nagyjából tudod, hogy mire számíts császár vagy természetes fialás. Uh alkalmanként 6000ft. Egy herpesz elleni oltást is illik adni mert az egész alom rá mehet ennek ára 10-20ezr ft. És ezek még csak a vemhesség költségei. Ha szereted a kutyádat és fontos számodra akkor ezeket mind biztosítanod kell neki, mert különben csak egy lelketlen szaporító vagy (akár tetszik, akár nem) akinek csak a pénz az elsődleges. Azzal sincs gond ha nincs ennyi pénzed, mert hát nem mindenkinek van ennyi felesleges pénze. Ebben az esetben vidd el ivartalanítani az olcsóbb főleg hogy most sok helyen kedvezmény is van. Ha valóban szereted a kutyád ez a minimum amit meg kell tenned érte
2014. máj. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!