Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért morog a kutya, ha a...

Miért morog a kutya, ha a családtagok hazaérkeznek?

Figyelt kérdés
A helyzet elég összetett.A szóban forgó kutyám 10 éves,ez a probléma kölyök kora óta (kb 3 hónaposan találtuk elütve) fennáll. A kutyakiképző és az állatorvos is altatást javasolt,mondván,nem beszámítható és való igaz,hogy vannak olyan dolgai,melyekre morgással reagál-akár simogatásnál is. Az évek során már megtanultam olvasni a reakcióiból,a dominanciáját lefaragtuk,ivartalaníttatva is lett és rendeztük a falkavezérség-témát - ezutóbbit be is tartom; rengeteg dolgot megtanult,mert eszméletlen tanulékony,intelligens kutya,100%-ban engedelmes,behívható is. Ezzel a problémával viszont,szakember és állatorvosi vélemény után hozzátok,gyik-es kutyaszakértőkhöz fordulok,nektek van-e valami ötletetek. Amikor megérkezünk (akárhonnan,meló,bolt,bármi) a másik kutyámmal együtt ő is örül,ott csóvál meg lábatlankodik mikor becuccolunk a házba vagy épp beállunk az autóval a kapun,tehát úgy viselkedik,mint egy normális kutya,örül a gazdái hazatértének. Ha viszont valaki külön neki egy kis figyelmet szánna,magyarán a nevén szólítja (!) vagy meg akarná simogatni,eszeveszett hörgésbe kezd. Hiába hallgat rám,foglalkoztam és foglalkozok vele rengeteget,mozgatom,tanítom,a jelek alapján én a tiszteletét sem vonom kétségbe (még mielőtt más is rögtön Jan fennel-el és a többiekkel esne nekem) ezzel a viselkedéssel viszont egyszerűen nem tudunk mit csinálni. Nem szoktam foglalkozni vele,ha hazaérkezek,többek között épp ezért,de ma pl,miután lenyugodott,megsimogattam a másik kutyámat s persze ő is dugta oda a fejét (mert egyszerre bújik és gyűlöli,ha hozzáérnek!) és egy fél másodperces fejsimítást neki is szántam,mirefel őrült hörgésbe kezdett megint,úgy zavartam el a helyére. A múltkor pedig mindössze annyi történt,hogy feküdt bent,a helyén,én pedig egy hetes útról hazaérve csak szóban,,köszöntöttem",hogy,,Szia xy",amire a reakció az volt,hogy mint az őrült,morgott kifelé a házából...A normális,segítőkész véleményeket nagyon megköszönöm.
2014. máj. 8. 19:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Akkor valószínű ez valami régi traumából fakadó viselkedés, ami azért nem oldódott még ki, mert egy bizonyos pont után ráhagytátok. De a megoldásra inkább nem javasolnék semmit így távolból, mert rosszul is elsülhet, ha nem pont úgy csináljátok, ahogy jó legyen. Mindenképpen szájkosaras buli lenne... Túl kéne lendíteni a bizalmatlanságon, de ahhoz bele kell nyomni egy kicsit a problémás szituációba és nagyon pozitívan kihozni belőle, és aztán ezt addig ismételni, amíg tényleg el nem kezd bízni bennetek az érintéssel kapcsolatban. Szóval nem távgyógyítós banzáj, na.
2014. máj. 10. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

akumi:

szerintem te nem figyeltél oda C.M.-re :-) Pl. mikor gazdi igen rossz helyről hozta el a kutyust, akkor a gazdi vissza-vissza tér a múltba, hogy szerinte emiatt csinálja ezt vagy azt a kutya és sajnálja, ezért nem fegyelmezi. C.M. szerint nem így van.. Őszerinte a múltból ugyan hozhatott szokásokat, de a kutya nem ott él, nem abban a korszakban. De más az ember és más a kutya. Sose fogjuk megtudni mit is gondolnak, a gondolataikban éppen mik cikáznak. Na hagyjuk C.M.-t.


Kérdező: érdekes az eseted, nem igazán találok rá választ. Ilyennel még nem csak nem találkoztam, de nem is hallottam!

2014. máj. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Szóval érintésre képes bevadulni...Hmm. Szerintem nem tudja, hogyan kell(ene) reagálnia.


Én a helyedben biztos azt csinálnám, hogy rátennék egy retriever pórázt (fojtó pórázt), azt csak lazán átemeled a nyakán és ennyi. És határozott mozdulattal megsimogatnám, ha odakap, akkor meg a pórázzal megtartod, hogy ne tudjon harapni/elszökni, stb. Akár le is lehet nyomni a földre, pár perc alatt lenyugszik. Akkor újra megsimogatom, őrjöngeni kezd, felpattan, akkor megint lenyomom és megvárom, míg lenyugszik.

Nézz Cesar Milan műsorából pár részt, ott is voltak ilyen esetek, pl. egy angol bulldog többször durván megharapta a gazdáját, mikor a ráncait akarták ápolni és elég könnyen ki lehetett kúrálni ebből a hülye viselkedéséből :)

2014. máj. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Értem, szóval te láttál néhány videót, amiben ez volt a megoldás, és mered vállalni a felelősséget, hogy esetleg valakit szét talál rágni a kutya? Nem osztogatunk veszélyes jótanácsokat akkor se, ha jónak tűnnek, mert nem lehet megállapítani, hogy adott esetben jó-e a megoldás, azt meg végképp nem, hogy a gazda tudja megfelelően kivitelezni. A jó szándék egy dolog, de ha visszafelé sül el, az nagyon nagy gáz. Gondolkodj kicsit, mielőtt beszélsz.
2014. máj. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Hé, hé, hé álljon meg a menet! Én azt írtam, hogy ÉN mit csinálnék a helyében. Nem kötelező megfogadni bármit is, amit ide beírnak az emberek. Különben is ha ennyire fél, hogy megtépi a kutya akkor nem innen kéne várnia a megváltást, hanem szakértőhöz fordulni és bizony perkálni érte.


Különben is már rég kellett volna kezdeni valamit ezzel a tarthatatlan viselkedésével.

2014. máj. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Szilvi & Argos ***** válasza:

Végre egy értelmes ember, aki nem hallgatott az "okos" tanácsokra...altatás, pff :(

kérdező, több, egymástól független kutyaoktatóval lenne érdemes megnézetni...mivel már elég idős, nem lesz egyszerű változtatni rajta, de egy próbát megér!

2014. máj. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
én azt mondanám hogy félelmi agresszió, ami régi rossz emlékekből fakadhat, mára berögzült, és nem is tudja, hogyan kellene viselkednie. másrészt az idegei is gyengék lehetnek, lehet, ha még tudná is, hogyan kell viselkedni, akkor is "összeomlana" a hirtelen stressz alatt. ezért nem javaslom a póráz, szájkosár alatti "bele a mélyvízbe" dolgot. nagyon kis lépésekkel kellene haladni, pl. jutalomfalatot elvesz kézből? ezzel lehetne kezdeni, ő jöjjön oda, ő szaglásszon meg, nyalja meg a kezed, lábad, guggolj le hozzá, és SOHA ne hajoljatok fölé felülről, és ne nyúljatok felülről felé! a fejéhez pláne ne, ne akarjátok felülről megpaskolni.
2015. ápr. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!