Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent, ha dörgölőzik a...

Mit jelent, ha dörgölőzik a kutya?

Figyelt kérdés

Azért nem guglin keresem, mert nem tudom, hogyan keressem + "konyhanyelven érdekelne + tapasztalatok is érdekelnének.


Miért dörgölőznek a kutyák? Mintha belém akarnának bújni :)


2014. máj. 8. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:

lett egy macskátok :D

am esetleg lehet tényleg csak simán bújos, enyém is szeret dörgölözni hozzám :)

vagy ha eddig nemvolt ilyen és máshova is dörgölözik esetleg viszket neki? bolha, v börbetegség esetleg allergia, más okot nemnagyon tudok :)

2014. máj. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez a szeretet jele is lehet! :D Az enyém is ezt csinálja a fejével, amikor simogatom a fejét.

Viszont, amikor vizes a feje (esőtől pl.), akkor azért dörgölőzik hozzám, mert meg akarja törölni xD

2014. máj. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Menhelyiek csinálják, menhelyen vagyok önkéntes.


És biztos vmiféle szerethiány, emberhez akarnak kötődni.

De ezen belül?

Minden mozdulatuknak van tudtommal jelentése.

Hallottam olyat is, hogy birtoklás, az mit jelent?



Meg túrán is csinálta egy.

Egy ellenőrzőponton volt egy kutya, nyújtottam a kezem hogy megszagolja és adjon jelet, hogy simogathatom-e. Erre ő a fejét a kezemhez dörgölve odajött hozzám, hozzám bújt, végigdörgölőzött rajtam és teljes erejével nekem dőlt. :D

2014. máj. 8. 21:45
 4/8 anonim ***** válasza:
tudtommal a birtoklást/dominanciát akkor jelzi ha meghágja az embert, szerintem szegénykék csak simán egykis szeretet akarnak
2014. máj. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Lehet dominancia, lehet tanult viselkedés is. Az én volt kutyám azért csinálta, mert így fejezte ki azt, hogy örül. Az ugrálásrúl le volt tiltva, ezért ha nagyon boldog volt, akkor folyamatosan dörgölőzött.
2014. máj. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a saját a kutyusom is szokott dörgölőzni, pl. ha nagyon örül, amikor hazaérek, vagy ha szeretetre, simogatásra vágyik. Voltam én is menhelyen önkéntes, és tényleg vannak ott is kutyusok, akik számára a testi kontaktus ennyire fontos, és igénylik, hogy szeretgessék őket, foglalkozzanak velük. Ez nem dominancia, de ha már rád tapos, rád mászik, akkor az is lehet.
2014. máj. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ha rám mászik, dominancia lehet?

Nyilván akkor az is, ha rám ül.

Szokták. :D


Múltkor nekifutásból ugrott egy rám, nekiestem a kennel rácsának. :D

2014. máj. 10. 11:50
 8/8 anonim ***** válasza:
lehet hogy viszket a bőre, allergiás vagy nézd meg a bundáját. állatorvoshoz vidd el.
2014. máj. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!