Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki tudja milyen fajta?

Paylol kérdése:

Ki tudja milyen fajta?

Figyelt kérdés

Hello.2012-be vettem egy kiskutyát fajtiszta Angol Cocker Spánielnek..mostmár kétlem hogy az.. de az tuti hogy csak spániel vér van benne csak épp az nem hogy milyen.

Adatok:

kor: 1év,9hónap.

marmagasság:42 cm.

súly: 11,7 kg

képek:


1.kép: [link]

2.Kép: [link]

3.Kép: [link]

4.Kép: [link]


2014. máj. 9. 11:10
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Jah azt elfelejtettem az oltási könyvbe amit a "tenyésztő" töltött ki csak annyi van írva hogy "spániel".
2014. máj. 9. 11:11
 2/15 anonim ***** válasza:
lehet van benne Angol Springer spániel, az alkata olyan, mondjuk a pofája jellegzetes Angol Cocker :)
2014. máj. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
28%
Fajtisztának biztos fajtiszta, de hogy nem fajtatiszta, az tuti. Ránézésére angol cocker és cavalier king charles spánielnek tűnik. Az angol cockereknek a füle is nagyobb, és kicsit rövidebb a kutya a tiédhez képest. Törzskönyvet, chipet kaptál, mikor megvetted? Egyébként nagyon édes kutya.
2014. máj. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
csak chipet.
2014. máj. 9. 11:32
 5/15 anonim ***** válasza:
46%

Ha törzskönyv nélkül vetted,akkor nem fajtatiszta.És egyetlen egy tenyésztő sem ír annyit a kutyáról,hogy "spániel".

A névhez a törzskönyvi nevet szokták írni(van neki hely is hagyva)és külön van a hívónév,amin szólítod.Ha a törzskönyvi név nincs kitöltve,ergo nincs törzskönyve,akkor már ott megbukott a dolog.


Aranyos,meg szép,mint minden kutya,de nem fajtatiszta.


De ezt rögtön tudod,még vásárlás előtt ellenőrizni.Nem jófogásról nézel kutyát,hanem kennelnévvel rendelkező hivatalos tenyésztőnél,aki ad hozzá törzskönyvet,szerződést írtok és garanciát vállal a kutya egészségére,valamint 8 hetes kora után chippelve,legalább 2x oltva,legalább 3x féregtelenítve adja oda.

2014. máj. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
én nem tudom :c de egyébként az a Cavalier&cocker kombó elég elképzelhető :)
2014. máj. 9. 11:36
 7/15 A kérdező kommentje:
de amugy nem vagyok hülye:') ajándékba kaptam a kutyát azért nem tudom.. egyébként lehet ám egy kutya fajtatiszta törzskönyv nélkül is..
2014. máj. 9. 11:37
 8/15 Akiteki ***** válasza:
74%
Mivel törzskönyve nincs, vettél egy aranyos kis keveréket.
2014. máj. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
jólvan :) de itt nem az a lényeg.. hanem hogy milyen keverék lehet..?!
2014. máj. 9. 11:39
 10/15 anonim ***** válasza:
42%

Törzskönyv nélkül miért lehetne fajtatiszta?

Honnan tudod,hogy minden felmenője az a fajta,ha nincs róla bizonyíték?:D

Bőven lehetne ilyen helyes keverék is,csak az egyik kölyök jobban sikerült,mint a másik.


A fajtatisztaság definíciója,annyit tesz,hogy minden felmenője ugyanahhoz a fajhoz tartozik (asszem 4 generációig MINIMUM követhetőnek kell lennie)Erre szolgál a törzskönyv.

2014. máj. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!