Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztő létére átverne? O....

Tenyésztő létére átverne? O. o Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem szeretnék kennel nevet említeni igazából, de érdeklődtem egy adott fajtánál a gondosan kiválasztott, hosszabb olvasgatások után , több tenyésztőnél is, pontosabban 3.-nál.

Nos az utolsó kennelnél írtam a Tenyésztőnek, Ő minden papírt, minden adatot elküldött nekem Emailben.

Szűrési eredmények, törzskönyv másolatok, minden kérdésemre készségesen válaszolt, ám az lett a furcsa hogy az árban jóval eltér a másik 2 tenyésztőtől. Majd leesett a dolog, írtam neki hogy külföldön dolgozom a párommal, és még egy darabig kint lenne velünk a kutyus, amíg nem megyünk haza ugye.

Árban 800 eurót írt. Nem is az hogy sokallom , de barátilag is 240 ezer ft. Amivel nem is lenne semmi gond az ég világon,Hisz minimum 200 ezret szántam (csak a kutyusra) , viszont a párom is írt neki Emailt, neki már csak 170 ezer volt a kutyus, viszont ő nem írta hogy kint dolgozunk.....

Ezek után véletlen se vegyek tőle kiskutyát ?? Szerintetek ?


2014. máj. 9. 17:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
47%
szerintem sok tenyésztő drágábban adja a kutyákat külföldre. ezen nem kell meglepődni, ők is emberek és ha tudnak rajta keresni egy picivel többet akkor mért ne?
2014. máj. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Akkor ez normális dolog.

Jó megértem ezt én is , csak én nem vagyok külföldi, megírtam neki is. Hosszú bemutatkozásban írtam :)

Na m1 . :)

Azért köszönöm :)

2014. máj. 9. 18:11
 3/19 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


Egy kicsit reagálnék az első válaszra.

mindenki azt szajkózza itt a gyk-n, hogy minden tenyésztőnek van rendes állása, meg a kutyatenyésztés/nemesítés csak hobbi, abból nem lehet megélni, stb stb.

Akkor miért ezen akar "keresni" a kedves tenyésztő? Miért nem a rendes munkájából akar megélni?

Ne értse félre senki, amit az alomra költött, azt természetesen kapja is vissza, de azért nehogy már ez legyen a megélhetési forrása valakinek, hogy kutyákat tenyészt...


Mivel véleményt kér a kérdező, én nem vennék tőle.

2014. máj. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Nos mivel másik 2 tenyésztőnek is említettem a kint létemet, és ők így is 60-70 ezerrel mondtak kevesebbet, de mint írtam tényleg nem az ár a baj. Inkább várok még egy kicsit a másik alomra :) Csupán nem értettem miért adja nekem többért mint a páromnak :) De igen megvan, én sokat keresek, mert kint vagyok :/ :)

2014. máj. 9. 18:40
 5/19 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem a legtisztább az lenne, ha megkérdeznéd őt magát :) Ha elfogadható indoka van rá, nem fog megsértődni, ha meg nincs, akkor ne adjatok neki egy fillért se.

Bár én meg azt nem értem, hogy miért írtatok neki mindketten, ennyi erővel ő is érezhetné átvágva magát, úgyhogy mondhatni kvittek vagytok.

2014. máj. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
22%

A tenyésztők is emberek. Nem fognak a maguk ellenségei lenni anyagiakban. Mivel azt írtad, külföldön dolgozol és élsz , így , gondolom, a tenyésztő az eladási árat hozzá igazította a kinti keresetekhez.

Szerintem nyugodtan kérdezz rá a különbözetre. Ha neked megfelel a vonal és a kérdésedre adott reakció alapján dönthetsz.

2014. máj. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
60%
Amúgy szerintem az is reális lehetőség, hogy mivel külföldre megy a kutya, kikerül a tenyésztő látószögéből, nehezebb követni a sorsát, ezért több "biztosítékot" kér, hogy biztosan tudja, hogy te tényleg akarod azt a kutyát, és meg is fogod becsülni. Mert itthonról még csak-csak visszajut hozzá, ha valami nem stimmel, de kintről...
2014. máj. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
66%
A rendes tenyésztésből nem lehet megélni.Talán 20 éves pályafutás végén igen,több interchampion,meg multichampion kutyával a hátad mögött,amikor már olyan szintűek a kutyáid,hogy nem 100-120e egy kölyök,hanem 300 és felette.De ilyen emberből is annyi van,mint diplomás cigány.
2014. máj. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Értem !

Megírtam neki a fél életemet, amiben le van írva hogy Idén leszek már csak kint és hogy 23 éves vagyok bla bla bla mindet. Nem vagyok külföldi, és azt furcsálltam hogy miért 800 eurót írt, hiszen magyar pénzzel fizetek neki is ha haza megyek. És a másik tenyésztők is kevesebbet írtak, ezért írt a párom neki, ott viszont azt írta csak 1 olyan ivarú és színű kölyök van csak eladó amilyet a párom keresett, viszont nekem azt írta h egyre sincsen még foglalás. (Tenyésztésre) és családtagnak szeretnénk, kiállításozni,túrázni. Otthon Magyarban! Nem itt kint.

De igaz, keressen rajtam , miért ne hiszen mindenki ezt tenné,nem is haragszom, de akkor inkább veszek egy olyan tenyésztőtől aki bár tudja hogy kint élek,kint dolgozom,és jól keresek de mégsem akar (majdnem)80 ezerrel leszedni! :)

2014. máj. 9. 19:03
 10/19 anonim ***** válasza:
43%
Kérdezd meg tőle. Lehet, hogy (mivel hosszú szöveget írtál, és mondjuk csak gyorsan átfutott a szövegen) félreértés történt, és elsiklott a fölött, hogy nem kint élsz. A legtöbb hazai tenyésztő, ha külföldre ad el kutyát, akkor annak az árát a fajta külföldi árához igazítja. Ha ilyesmi indok áll a háttérben, akkor igazán nem lehet belőle sértődés, ha pedig mégis megsértődik, vagy nem elfogadható a válasza, akkor ne vegyél tőle kutyát és kész. Ha kiállításra akarsz járni, egyébként is nagyon jól jön egy olyan tenyésztő, akivel megértitek egymást.
2014. máj. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!