Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan, mivel segíthetnék rajta?

Hogyan, mivel segíthetnék rajta?

Figyelt kérdés

Menhelyről hoztunk egy nagytestű kutyust. Alapból semmi gond vele, ha pl. peterda robban az utcában, vagy lelesik egy tányér, vagy hasonlók, akkor meg sem rezzen. Tényleg nagyon tanulékony és nagyon jó házőrző és mindenre figyel. Egy valami viszont furcsa. Ha hirtelen mozdulatot teszek (nem akarattal, pl. megbotlok vagy hasonlók) akkor nagyon megijed, összehúzza magát meg hasonlók.

Feltételezem, bánthatták vagy nem tudom.

Hogy tudnám ezt "kinevelni" belőle?

Amióta nálunk van, a max. egy hangos NEM volt, soha még meg sem legyintettem.


2014. máj. 9. 18:18
 1/4 Linduli ***** válasza:
65%
Az ilyet nem ehet kinevelni belőle, max. annyit tehetsz, hogy többet simogatod, hogy biztonságba érezze magát melleted, és győződjőn meg róla, hogy te nem bántanád
2014. máj. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A menhelyen általában felvilágosítják az újdonsült gazdát arról, hogy milyen volt a kutya előélete.

Kutyasuliba el tudod vinni? Ott valószínűleg segítenének kiküszöbölni ezt a problémát.

2014. máj. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hadonássz körülötte sokat, tegyél olyan mozdulatokat, amiktől be szokott ijedni, de úgy, hogy közben nem is figyelsz oda a kutyára. Ha semlegesíted számára az ingert, nagyrészt ki tudod szedni ezt a félelmet, bár reflexből bármikor beijedhet később is, sajnos az ilyet 100%-osan ritkán sikerül eltűntetni.
2014. máj. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


"A menhelyen általában felvilágosítják az újdonsült gazdát arról, hogy milyen volt a kutya előélete. "


Igen, én is így tudtam.

De kb. semmiről nem adtak felvilágosítást. Egyik gondozó ezt mondta, másik azt, (egy férfi hozta be a kutyát, egy nő hozta be a kutyát, 1 éves múlt, már 6 éves, stb, stb, stb)


Amit tuti volt, hogy: Mindenképp fizessük ki a kombinált oltást, a chip-et, az ivartalanítást, meg még ki tudja mit, mert nem kis pénzt húztak le rólam, és később láttam az oltási könyvben, hogy az előző tulajdonos már tetetett bele chip-et, tehát nem a menhely költsége volt.

2014. máj. 10. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!