Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor hogy bünteted a kutyádat?

Mikor hogy bünteted a kutyádat?

Figyelt kérdés
Pl. ha rosszat csinál milyen büntetést használsz vagy ha megharap stb.Kérlek konkrét dolgot irjatok mint pl ha rossz akkor nem foglalkozom vele stb.
2009. dec. 27. 14:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha rosszat csinál olyan hangnembe és hangerőségbe beszélek vele, ő onnan már tudja hogy orsszat csinált. Esetleg ha nagyon rossz volt a fenekére rácsapok egy kicsit, de nem nagyot.
2009. dec. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit felemelem a hangom, és a fejére ütök, de persze nagyon kicsit, Nincs szívem nagyot ütni, de ha már kicsit kiabálok vele, rögtön hanyatt vágja magát :D
2009. dec. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
98%
Én is a kiabálást használom, ill. csúnyán leszidom. Általában elég, de volt,hogy nekem fordult. Akkor elkaptam a nyakánál, és megcibáltam(ahogy a falkában szokás), és kap egyet a seggére is. Közben szintén szidás. És utána büntiből nem foglalkozom vele. Volt,hogy mikor evett elmentem mellette és odaakart kapni. Ekkor jött a szokásos szidás+cibálás, plusz elvettem a kajáját. 10 perc múlva visszakapta, azóta nem csinál ilyet.
2009. dec. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Volt már több kutyám is, de soha egyik sem harapott meg, esetleg kiskorában játékból harapdálta a nadrágomat, de erről is gyorsan leszoktattam. Megverni nem szoktam, én sem szeretném ha valaki úgy nevelne, hogy üt vág. Meg egyébként sem akarom, hogy féljen tőlem. Max. rákiabálok vagy mélyebb hangon beszélek hozzá ha olyat csinál ami nekem nem tetszik. Egyszer rácsaptam a seprűvel a kutyámra, mert játékból megfojtott két kismacskát :S Biztos vagyok benne, hogy nem fájt neki mert alig érte a seprő meg amúgy is jól van tartva, ki van párnázva rendesen a segge:D De olyan mérges voltam rá, nem szoktam bántani, de ez most muszáj volt kiadnom magamból!
2009. dec. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%
kukoricára térdepeltetem, vagy szájkosarat adok rá, és elé rakok egy oldal szalonnát:)
2009. dec. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
a kiabálás az enyémeknél nem segít. közép ázsiai juhászok. bezárom őket a kenelbe, vagy megkötöm őket.
2009. dec. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ma nagyon leszidtam őket és a seprűvel kergettem őket. de nem értem utol és jót röhögtek rajtam. Pedig ma nagyon rosszak voltak. Leszedték a kertkaput.

Viszont 2 éve odaadtuk egy kutyát a szominak. Pár napja átszökik hozzánk. A faszi bottal úgy megverte a kutyát, hogy már nekem fájt. Azt hiszem következőre rászólok, hogy pont az ellenkezőjét éri csak el, mert akkor a kutya azért fog átjönni.

2009. dec. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak itthon négy kutyám van+ kettő egy hónapos (meg még nagymamám [sajnos meghalt] házánál, meg stb összvissz +3). De mindegyik normális, nem kapálják ki a virágokat (régen csinálták, de le lettek szoktatva róla), nem harapnak, nem bántják a cicákat. Sohasem vertem meg őket, az volt a maximum, h rájuk kiabáltam, még is jó kutyák. De a cicáktól azért kaptak :D Azok nem sajnálták őket. Ha a közelükbe mentek leakasztottak nekik két pofont és jólvan. Azóta a macskáim (csak is az enyémek) kergetik a kutyáimat. :D De azért van, h az utcán megkergetnek néha egy-egy cicát, de csak ritkán.

Szóval én nem akarom, h féljenek tőlem, ezért nem verem meg őket, még véletlen sem. Ha még kicsi a kutyád kérdező, akkor ha rosszat csinált akkor koppints egy picit az orrára (azt nem szeretik), vagy szidd meg, de úgy, h tudja, h miért kapta. Szóval ne teljen el több perc a bűncselekmény és a büntetés között!

2009. dec. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Már megint miért pontoztak le? Asszem normális választ írtam, és nem vagyok durva sem. Ki érti ezt..
2009. dec. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Erős, határozott hangon rászólok, az neki már bőven elég, nagyon ritkán emelem fel a hangom vele szemben. Egy kezemen meg tudom számolni, hányszor "ütöttem" (legyintés volt inkább) az orrára. Legnagyobb bűne, ha betehénkedik a virágágyásokba, olyankor a helyére küldöm. Valamennyi ideig lapítás, nagy bocsánatkérő csóválás az ólból, és csúnya nézések tőlem :).

Amúgy nem szokott rosszalkodni, nagyon békés, nyugodt, jó kutya.

2009. dec. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!