Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lopták már el a kutyádat?

Lopták már el a kutyádat?

Figyelt kérdés
Nekem úgy 2 éve a törzskönyves fajtatiszta szuka Kaukázusi juhászkutyámat lopták el. Arra megyek ki este hogy valaki kiugrott a kerítésen a kutya meg sehol. Hijába kiabáltam és mentem utánna már nem találtam meg és a kutyát sem láttam többé. Azóta a mostani kutyámit minden este be vannak zárva. Mivel már van egy roti így senki se mer bejönni. Veletek már fordult elő ilyesmi? Mit lehet tenni ilyen esetben?
2011. aug. 28. 10:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Velem még nem fordult elő de aki megunta az életét az megpróbálhatja ellopni. Egyébként én a te helyedben amíg nem jutott túl messze kerestem volna. Ha meg már akkor is megvolt a roti tutira ráengedtem volna. Ám a rendőrség jó lépés lett volna habár valószínű hogy le se kakilták volna az ügyet....
2011. aug. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
a miénk a háztól elkülönített kennelben van, és már előfordult, hogy éjjel részeg alakok ki akarták engedni, de időben észrevettük hála istennek :)
2011. aug. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Akkor még nem volt meg csak egy kis Csivava volt még azzal meg nem sokra megyek ha ráengedtem volna. Még 2 napig kerestem utánna és jött a plakát amin pénzjutalom is volt a megtalálónak de semmi. Aznap este még volt rendőrség hívás is de nem sokat csináltak csak annyit mondtak hogy felvették a jegyzőkönyve és majd csinálnak valamit de 2 év óta semmi.
2011. aug. 28. 10:57
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem tartanék olyan kutyát aki hagyja magát ellopni. Amíg kicsi addig házban és kennelben tartom, emellett van benne chip, nyakörv, törzskönyv. Keresném mindenhol, ragasztanék ki hirdetést meg segítséget kérdnék kutyásoktól. Ez segít.
2011. aug. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

szegény kutyus...


nekem szerencsére még nem lopták el, de annyira féltem, hogy a kájomat elviszik amíg kcisi volt, hogy inkább benn aludt 3-4 hónapos koráig a házban...


az lehet megoldás, hogy chipezed a kutyát...

de ez sem nagyon sajnos...


(mert így amikor esetleg orvoshoz kerül és kiderül, hogy van benne chip, az orvos látja a hozzá rendelt telefonszámodat és hátha gyanús lesz neki a dolog...)


de sajnos aki kutyát lop, az nem gyakran viszi állatorvoshoz szerintem...



viszont ha a rablótól elszökne, és befogja egy sintér vagy menhelyen köt ki, a chip elvezeti őket hozzád...:)

2011. aug. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az a kutya nem az enyém volt, hanem a családé, és akkor még 1-2 éves lehettem. Fajtatiszta törzskönyves szamojéd volt, kb. akkor volt 4-5 hónapos, és egész egyszerűen fogták, és kiemelték a kerítésen. Hál isten meglett, és 11 évig még velünk élt. :)
2011. aug. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Fajtatiszta kiskutyákat úgy lopnak, hogy készenlétben áll a saját állatorvosuk, kiműti a régi chipet, betesz egy újat, kiállítja az állatútlevelet és mire a gazdi észreveszi, addigra már ki is vitték az országból! Ezért (is) kell a kölyök kutyákat a házban tartani nem a kertben!
2011. aug. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Már erre szakosodott brigád is van? Atyavilág...
2011. aug. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Van ám!
2011. aug. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk már olyat is halottam hogy elopják a fajtatiszta kutyát és váltságdíjat kérnek érte.
2011. aug. 28. 12:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!