Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hónapos labrador kiskutyánk...

4 hónapos labrador kiskutyánk morog a gyerekekre!? Miért csinálja?

Figyelt kérdés

A következő szituációkban vettem észre: kutya alszik a gyerekek közelítenek felé, mert éppen odaesett korábban egy játék, és ha véletlenül megérintik a lábukkal elkezd morogni.

Szoktam arra figyelni, hogy amikor a kutya elvonul pihenni, békén hagyják és a gyerekekkel is megszoktuk beszélni, hogy ilyenkor nem háborgatjuk és meg is értik. De azért ez a morgás nem tetszik nekem.


2014. máj. 9. 22:20
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Mert zavarjátok. Azért morog alvás közben. Ha egyszer megbeszélted a gyerekekkel, alvás közben nem zargatják a kutyát, akkor ne legyen "odaesett játék"!
2014. máj. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Kommunikál. A morgás-főleg kölyökként-nem jelez agressziót, csak, az hogy kényelmetlen neki az adott szituáció. Viszont kordában kell tartani, ha hallod, hogy morog, határozottan tiltsd. Valószínűleg át fog szokni más jelzésekre, pl pótcselekvésekre (vakarózás, száj nyalogatása, megrázza magát, földet szaglássza), de erre is oda kell figyelnetek, mert nem jó ha túl van stresszelve.
2014. máj. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Amúgy igaz, ne piszkálják alvás közben.
2014. máj. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Mekkorák a gyerekek? Van-e lehetőségük a te felügyeleted nélkül a kutyával lenniük? Mert éppen előfordulhat, hogy nem tudsz róla, de a gyerekek gyerek módra játszanak a kutyával olyasmit, amit a kiskutya bántásnak érezhet.
2014. máj. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
A morgás egy jelzés, azt kommunikálja a kutya, hogy hagyjátok békén a fenébe :D Teljesen jogos, hogy alvás közben ne csesztessék, bár ha tényleg már egy érintésre is morog, az egy kicsit alacsony ingerküszöbre utal. Járjatok vele jó suliba, hogy kontroll alatt maradjon és ne kanászodjon el.
2014. máj. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Érdekes, amit írtál második válaszoló, ezek a másik jelzések is megvannak nála. De akkor csinálja, ha tiltok neki valamit, pl. engedély nélkül kimegy az udvar területéről, visszahívom, bejön és elkezd vakarózni, lehajtott fejjel körbeszaglásza futólépésben a lakást. Ma pl. hányást produkált, csupán azért megszidtam.
2014. máj. 9. 22:36
 7/9 A kérdező kommentje:
Mindig velük vagyok, én itthon vagyok a gyerekekkel 2 és 4 évesek. Sajnos a közelünkben nincs kutyaiskola, de remélem hamarosan sikerül költöznünk olyan helyre, ahol találok egyet.
2014. máj. 9. 22:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Elég sok az olyan kutyasuli, ahol szarnak az ilyenekre, nektek nem ültetés meg lábnál követés kell, hanem full kontroll a mindennapokban, és a kutya megértése, ezért mondtam, hogy _jó_ sulit keress. Az nincs minden sarkon :)
2014. máj. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szinte mindig szem előtt vannak. A kisebbik szokott olyat csinálni, hogy a kutya fekszik közöttük és Figyeli mit játszanak, a kicsi meg ráteszi a fejét a kutyára, mintha párna volna, vagy éppen aláfekszik a kutya alá. Ezeket azonban nem szoktam megengedni, és azt sem, hogy a kutya másszon rá a gyerekekre.
2014. máj. 9. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!