Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tenni epilepsziás...

Mit kell tenni epilepsziás rohamnál?

Figyelt kérdés

Hallottam azt is hogy ilyenkor le kell fogni a nyelvét de a doki meg azt mondta hogy ilyenkor ne nagyon nyúlkáljunk a fejéhez.

Na most akkor melyik?


2014. máj. 10. 07:11
 1/7 anonim válasza:
Hogy ha rosszulvan el kell kezdeni maszírozni a a hátát ès a gerincét ès amikor már jobban van adjznk neki vizet, de ha sűrűn jönnek a rohamok kérni kell az állatorvostól epilepszia elleni gógyszert amit ha egysuer elkezdesz nem lehet abbahagyni. Onnan tudom mindezt mert nekünk is epilepsziás
2014. máj. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha epilepszia roham jön rá ,akkor legelső ,hogy megfogod ,mert a rángatózás közben megütheti a fejét. Fogd meg és tartsd ,amíg el nem múlik. Ilyenkor a kutya nem tudja koordinálni magát. Ha vége ,akkor simogasd ,nyugtasd és adj neki inni ,mert szomjas lesz szegényke. Nekem is volt epilepsziás foxim.
2014. máj. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Se embert, se kutyát nem fogunk le, ha epilepsziás rohama van, mert akár csontja is törhet. Mindent pakolj el a közeléből, amibe megütheti a fejét, ha egy szekrény sarka van a közelben, akkor tegyél oda gyorsan egy pokrócot.

Tényleg ne nyúlj a szájába, mert simán ráharaphat a kezedre, hiszen görcsbe vannak az izmai. Nem igazán hallottam még olyat, hogy egy kutya lenyelte volna a nyelvét.

Ha elmúlt a roham beszélj hozzá, simogasd, de mivel ez a pár perc nagyon kimeríti, a legjobb, ha hagyod pihenni.

Youtube-on sok videó van epilepsziás rohamokról kutyáknál, nézz rá, legalább tudod, hogy mire számíthatsz, hogy ne legyen ijesztő.

Fontos lehet a dokinak a későbbiekre nézve -ha eszedbe jut- hogy a rohamot levideózd, írd le a körülményeket, hogy mikor történt, mi történt a kutyával a roham előtt.

A saját állatorvosunknak 2 tacsija van, mindkettő epilepsziás. Amikor tavaly fölrengés volt Budapesten, mindkét kutyának egyszerre volt rohama a földrengés előtt pár perccel.

2014. máj. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez például egy elég súlyos roham: https://www.youtube.com/watch?v=XyL-xKXMSIY

De vannak ettől sokkal gyengébb rohamok is: https://www.youtube.com/watch?v=jsSwoCGApHw

És látod egyik gazdi sem nyúl a kutyához, viszont az első videónál az a nyitott ketrecajtó elég veszélyes, a kutya egy kicsit neki is rohant.

2014. máj. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szedünk gyógyszert és ma volt megint egy durva roham, meg tegnap.Kapott nyugtatót is, azt ajánlotta a doki ha időbe észrevesszük a roham kezdetét akkor adjunk neki.Most alszik raktunk oda neki vizet, de egyenlőre nem iszik.11 éves szegényem, és mindig attól félek hogy nagyon szenved már.Teljes kikészülök egy-egy rohamtól...
2014. máj. 10. 19:29
 6/7 anonim ***** válasza:

Édesem, sajnálom :(

Ha a rohamok a gyógyszerek ellenére is sűrűsödnek, akkor át kell gondolnotok, hogy mi az a pont, amíg kiteszitek őt ennek...

Mióta epilepsziás, és mióta vannak napi rendszerességgel rohamai?

2014. máj. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt írtam "megfogod" és nem azt ,hogy le! Jó lenne ha már vitába szállsz oda figyelj! De igenis meg kell fogni ,mert megütheti magát. Írtam ,epilepsziás foxim volt.
2014. jún. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!