Mit kell tenni epilepsziás rohamnál?
Hallottam azt is hogy ilyenkor le kell fogni a nyelvét de a doki meg azt mondta hogy ilyenkor ne nagyon nyúlkáljunk a fejéhez.
Na most akkor melyik?
Se embert, se kutyát nem fogunk le, ha epilepsziás rohama van, mert akár csontja is törhet. Mindent pakolj el a közeléből, amibe megütheti a fejét, ha egy szekrény sarka van a közelben, akkor tegyél oda gyorsan egy pokrócot.
Tényleg ne nyúlj a szájába, mert simán ráharaphat a kezedre, hiszen görcsbe vannak az izmai. Nem igazán hallottam még olyat, hogy egy kutya lenyelte volna a nyelvét.
Ha elmúlt a roham beszélj hozzá, simogasd, de mivel ez a pár perc nagyon kimeríti, a legjobb, ha hagyod pihenni.
Youtube-on sok videó van epilepsziás rohamokról kutyáknál, nézz rá, legalább tudod, hogy mire számíthatsz, hogy ne legyen ijesztő.
Fontos lehet a dokinak a későbbiekre nézve -ha eszedbe jut- hogy a rohamot levideózd, írd le a körülményeket, hogy mikor történt, mi történt a kutyával a roham előtt.
A saját állatorvosunknak 2 tacsija van, mindkettő epilepsziás. Amikor tavaly fölrengés volt Budapesten, mindkét kutyának egyszerre volt rohama a földrengés előtt pár perccel.
Ez például egy elég súlyos roham: https://www.youtube.com/watch?v=XyL-xKXMSIY
De vannak ettől sokkal gyengébb rohamok is: https://www.youtube.com/watch?v=jsSwoCGApHw
És látod egyik gazdi sem nyúl a kutyához, viszont az első videónál az a nyitott ketrecajtó elég veszélyes, a kutya egy kicsit neki is rohant.
Édesem, sajnálom :(
Ha a rohamok a gyógyszerek ellenére is sűrűsödnek, akkor át kell gondolnotok, hogy mi az a pont, amíg kiteszitek őt ennek...
Mióta epilepsziás, és mióta vannak napi rendszerességgel rohamai?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!