Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan lehet tudni, hogy...

Honnan lehet tudni, hogy szaporító, és nem csak "véletlen-árokparti-játszótérti" szerelemkölykök?

Figyelt kérdés

Olcsón szeretnénk kutyát szerezni. Láttam keverék kutyust ingyen, ami tetszik, tudni lehet mindkét fajtát, ami benne van (labrador és golden retriever).

Másik kutyus pedig egy fajtatiszta németjuhász, 2 kiskutyát hirdettek, 5000 ft-ért. Tartási körülmény nem látszik a fotón, mert egy teraszon voltak fényképezve.


Az jutott eszembe, hogy nálunk is volt fajtatiszta labrador úgy, hogy a mi labradorunk, és a szomszéd labradora egyszerre szöktek ki.

És olyat is ismerek többet, ahol azért lett egyszer fajtatiszta kutya, hogy a szukának legyen egy ellése, de attól még azok egészséges kutyák voltak.


Legjobb lenne ismerőstől szerezni kutyát, de egy hirdetésből le lehet szűrni valamit?


2014. máj. 10. 23:20
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg lehetetlen :D Láttam miből tanulnak,olvastam is,abba nincs ekkora baromság.

Sőt,amiből én tanultam anno (állatorvosi asszisztens) abban is hangsúlyozzák,hogy ez baromság.

2014. máj. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
meg áll az eszem :o ilyet...sajnos az állatorvosok között is vannak olyanok akik csak a pénzre mennek...mást nem tudok elképzelni...
2014. máj. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Te komolyan azt hiszed,hogy régen valaki foglalkozott azzal,mi jó a szukának?

Amikor a kutya vagy vadászatra(munkára) volt,vagy területvédésre.

Elpusztult,hoztak másikat.Területvédésre háznál általában keverék,határozott munkára (terelés,vadászat,stb) pedig fajtatiszta.De senkit nem érdekelt,hogy miben pusztult el a kutya,így azt sem tudhatták,hogy miét.

A mai korban,mióta a kutya társállat és nem haszon,mióta vannak ölebek,meg társasági kutyák,azóta érdekli a drága humán társadalmat,a halál oka.

Innen a csodás következtetés,hála a fejlett orvostudománynak,hogy a háziasított farkasból már annyira kiöltük a természetet,hogy az ivartalanítás ad neki hosszabb életet,nem pedig az elletés.(Hála a szaporítóknak)

2014. máj. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Minden szaporításnak számít,ahol nem a fajta nemesítése a cél.Azt pedig csak tudatosan összeválogatott egyedekkel lehet,akiket kívül-belül megvizsgáltak,hogy valóban a fajta kiemelkedő példányai-e.


Ahol csak a mennyiség növelése a cél,az szaporítás.

Lehet benne fokozatokat találni,mert azért elég széles spektrumon mozognak a szapik is.A ketrecben összezárt,mocsokban élő kutyáktól egészen az úri módon élő kutyákig,akiktől csak úgy akarnak kölyköket,mert gazdiéknak kiskutyázni támad kedve.Mindkettő szaporítás és a jelen világban hatalmas felelőtlenség,mikor tonnaszám altatják el a kiskutyákat,mert nem kellenek senkinek.Jobb (vagy ez rosszabb??) esetben pedig mennek Ázsiába,hogy megegyék őket az idióta sárgák...Melyik a jobb?

2014. máj. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
# 10, nagyon egyszerűen meghatározható, hogy ki számít szaporítónak, a magyar nyelv nagyon kifejező: Az a szaporító, aki csak a kutyák egyedszámát növeli (==>szaporítja), tehát nincs mögötte egy olyan kidolgozott koncepció, amivel a fajta minőségének a javítását célozná meg. Ebbe így aztán az is beletartozik, akinél felelőtlenségből jött össze egy véletlen alom, az is akinek az állatorvos javasolta és az is, aki zsúfoltan, koszban, megélhetési céllal elleti a kutyáit évente kétszer. Tehát nem feltétlenül kell valakinek rosszindulatúnak és állatkinzónak lennie, hogy szaporító legyen, de az mindegyik esetre igaz, hogy ha megveszed tőlük a kiskutyát, akkor egy pozitív visszajelzést adsz felé és ösztönzöd a káros tevékenysége folytatására.
2014. máj. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

komolyan azt hiszem.

Igaz, hogy ma egy állat társnak számít, régebben pedig használták valamire a kutyát, de az is igaz, hogy a sokkal jobban ismertek minden állatot, mint a mai emberek (általánosságban véve).

Pl: Bodri kutyám hegyezd füled, hadd beszéljek mostan veled


ezek szerint 150 éve is szerették a kutyákat. :)

2014. máj. 11. 00:01
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt mondtam,hogy nem szerették.Azt mondtam,hogy senki nem boncoltatta fel a kutyáját,megtudni a halál okát.


Ismerni a kutyát pedig nem jelent egyet azzal,hogy átlátod a belső biológiáját.Mert akkor igencsak visszafejlődtünk,ha 150 éve ultrahangos szemű emberek éltek,ma még gép kell hozzá :D


Egyébként nem csak a fajtatiszta kutyáknak tesz rosszat az ellés.Minden kutyának,és minden kutyának egészséges az ivartalanítás.Keveréknek,fajtatisztának,szukának,kannak...mindnek.


[link]


Olvasd el.

2014. máj. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

És a régiek hogyan oldották meg, hogy a kutyának "csak" egyszer legyen kölykei? Gondolod, hogy a tanyákon nézték/nézik, mikor tüzel a szuka éa akkor elzárják a pincébe, vagy hogy? Nem, orrba-szájba szaporodnak.


Ez a tévhit szerintem az ivartalanítás elterjedése után kaphatott lángra, mert az emberek nem tudták elfogadni, hogy nem lesz anyuka a kutyájuk és hogy ez természetellenes. Persze fogalmuk sem volt róla, hogy mennyi bajt okozhatnak az elletéssel és hogy mennyire nem jó dolog további kutyákat gyártani és nem számoltak azok kölykeivel és azok kölykeivel sem. Ha egy szuka csak néhány kölyköt ellik évente, a szaporulat szaporulataival az élete során több százezer kiskölyök születik meg, mikor már így is több van, mint gazdi.


Ma már illik tovább látni az orrunknál és felelősen gondolkodni. Tehát akinél amolyan szerelemalom jött le, onnan sem jó dolog kutyát elhozni, mert ez csak megerősíti a gazdikat abban, hogy azt gondolja, semmi gond nincs. Arról nem is beszélve, hogy az a "fajtatiszta" németjuhász tk nélkül nem fajtatiszta, hanem keverék és van már belőlük több száz, ha nem több a menhelyeken országszerte, szóval van miből választani. Az állatmentők az erejüket, pénzüket, idejüket feccölik azokba a kutyákba, míg a gazdi csak hagyja, hogy a kutyája vemhesüljön. Melyik érdemi meg jobban a támogatást?

2014. máj. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
64%

Én nem értek egyet azzal, hogy a tk nélküli kutya nem lehet fajtatiszta, ezt már hangoztattam többet itt. Amikor elhoztam a dobimat attól a vadállattól, aki az első gazdija volt és élete 1. 5 hónapjában egy kennelben tartotta, lövésem nem volt, tényleg 100% dobi-e. Folyamatosan a hibákat kerestem, végül másnap, az 1. orvosi vizsgálat során kiderült, hogy van benne chip és megtaláltam a tenyésztőt, aki volt olyan felelőtlen, hogy nem ellenőrízte hova került a kutya rendesen. Kapott cuki fotókat és ennyi. Gondoljatok bele, a fajtamentőknél ezer meg egy tk nélküli szapis kutya van. Honnan tudják, hogy fajtatiszta? küllem + vesen...ha a 2 stimmel, a fajtának is stimmelnie kell. Enélkül az elmélet nélkül egyik fajtamentő szervezet sem működhetne. Azt nyilván nem cáfolom, hogy az ellenőrízetlen szaporítás káros, viszont ez a téma gyakorlatilag azóta releváns, hogy fűnek-fának kutya kell, költeni rá meg luxus, pont úgy, ahogy az alapvető logikai következtetések felfogása...

Én és a családom anno az 1. kutyámmal hoztunk le almot. Divatos volt nagyon a fajta, amikor eldőlt, hogy kölyköket szeretnénk (mi is meg lettünk győzve, hogy a szukának 1szer fialni kell), minden 2. embernek spániele volt. Összedolgozva a saját kutyánk tenyésztőjével kerestünk kant, leszűrettük a szukánkat amire kell, rengeteget költöttünk, hogy minden megegyen és jó kölyköket hozzunk le. És így is lett, a kölykök gyönyörűek voltak, egészségesek, viszont nem adtuk őket teljes áron, mégpedig azért, mert nyomon akartuk őket követni. Nem sikerült, volt olyan szaporító, aki hamis adatokat adott meg a szerződésben és soha többet nem találtuk meg. Volt olyan, akitől mi is kaptuk a cuki képeket, közben meg a kutya ki volt téve az udvarra és úgy hoztuk el...

Mellesleg az ellés következményeként a szuka később elrákosodott és még 6 évig küzdöttünk, hogy megfelelő életet élhessen. 14 évesen kellett úgy döntenem, hogy nem lehet tovább húzni. Azóta mindenki ivartalanítva van és soha nem volt senkivel probléma (1 cica és 2 kutya).

Kedves Kérdező!

Ne vegyél szaporítótól! Fent már definiálták neked a fogalmat. FŐLEG NE VEGYÉL NÉMETJUCIT! A fajta így is szörnyű állapotban van, tele vannak velük a menhelyek, óriási az egészségügyi kockázat és még tenyésztőtől is nagyon nehéz megfelelő kutyához jutni.

A labrador és a golden ugyan ez a tészta csak más köntösben!

2014. máj. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 Platypus ***** válasza:
100%
Van egy ismerősöm, aki egy "egyszer szüljön a Fifike" típusú szaporítótól kapott ingyen "fajtatiszta" kölyökkutyát. Még csak pár éves, de már több százezret hagytak ott az orvosnál, mert mindenre allergiás. Csak a legdrágább ilyen-olyan allergénmentes tápokat eheti, így etetni is egy vagyon, hiába kistermetű. És első ránézésre sem fajtatiszta. Ebben az esetben valószínűleg teljesen jóindulatú volt a szaporító, épp csak totálisan nem értett ahhoz amit csinált, és kész is a baj.
2014. máj. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!