Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan lehet tudni, hogy...

Honnan lehet tudni, hogy szaporító, és nem csak "véletlen-árokparti-játszótérti" szerelemkölykök?

Figyelt kérdés

Olcsón szeretnénk kutyát szerezni. Láttam keverék kutyust ingyen, ami tetszik, tudni lehet mindkét fajtát, ami benne van (labrador és golden retriever).

Másik kutyus pedig egy fajtatiszta németjuhász, 2 kiskutyát hirdettek, 5000 ft-ért. Tartási körülmény nem látszik a fotón, mert egy teraszon voltak fényképezve.


Az jutott eszembe, hogy nálunk is volt fajtatiszta labrador úgy, hogy a mi labradorunk, és a szomszéd labradora egyszerre szöktek ki.

És olyat is ismerek többet, ahol azért lett egyszer fajtatiszta kutya, hogy a szukának legyen egy ellése, de attól még azok egészséges kutyák voltak.


Legjobb lenne ismerőstől szerezni kutyát, de egy hirdetésből le lehet szűrni valamit?


2014. máj. 10. 23:20
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Hozz ki egyet a menhelyről :)
2014. máj. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Többféle szaporító van.A legismertebb a pénzért kutyákat gyártó.Van aztán az ostobaságból szaporító,ő babázni akar,egyszer anyuka szeretne lenni Bodrika,minden ismerős kért kiskutyát stb.

Aztán a felelőtlenségből szaporító,aki tart egy ivaros szukát és "véletlenül"beesik az alom.

Meg még van belőlük pár fajta.

2014. máj. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Elég ritka, hogy a mentett, akármilyen jellegű kutyáról kiderül, hogy fajtatiszta tk-s kutya, de persze ilyen is van, csak nem sok. Nálunk is akadt pár, sőt, volt, aki még a tk-t is leadta a kutyával együtt, de a kutya első útja úgyis az orvoshoz vezet, a chipet megnézik és azonnal kiderül az igazság. Ha nincs chipje, akkor viszont továbbra sem tekintem fajtatisztának a kutyát, akárhogy is néz ki, hiszen származása nincsen.
2014. máj. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
0%

Emese,amelyik kutyában van chip (tenyésztő által) annak valaha törzskönyve is volt.Tehát törzskönyves,attól,hogy maga a papír nincs a kezedben,és ezt a tenyésztő be is tudja bizonyítani.


És már nem azért,fajtamentőknél is rengeteg kutya van fajtatisztának hirdetve és azért még a küllem sem stimmel,de a fajtamentők is tudják,hogy jobban felfigyel az ember,ha fajtatisztának írják,mintha ilyen-olyan típusúnak vagy jellegűnek.

És tudtommal nem sok küllembíró lett állatorvos,sem állatvédő,hogy eldöntse akár a küllemet...

2014. máj. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Amennyiben engem Emeséztél le: mi az, hogy a "tenyésztő által" van chip a kutyában? A chip nem bizonyít semmilyen fajtatisztaságot. Ha valakit nagyon érdekel, akkor felveszi a telefont és megkérdezi, lett-e tk kiadva az adott chipszámra és ha igen, akkor fajtatiszta a kutya. Ha nincsen, akkor nézhet ki akárhogy, nem az.


Az, hogy mit írnak egy kutya hirdetésébe, abszolút irreleváns a kutya fajtatisztaságára vonatkozóan. Ennyi erővel a szaporítók által hirdetett kutyák is ugyan úgy fajtatiszták, mint a fajtamentők által hirdetettek.

2014. máj. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
0%

Én vissza is tudtam követni a kutyámat, azóta megvan a tk másolata is, mondjuk nekem aztán teljesen mindegy az is, ha nem 100% dobi, imádom mert egy kis majom és kész. egyébként azóta 9 hónapos, rengeteget alakult...

A tenyésztőről meg csak annyit, hogy nem kérte vissza a kutyát...

2014. máj. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

egyébként nem lehet törzskönyvet hamisítani?

Most nekem mutathatnak akármilyen papírt, nem állnék neki utánanézni, hogy eredeti-e...


Ezt amiatt kérdezem, hogy ha tenyésztőtől, törzskönyves kutyát veszek, akkor sem 100%, hogy egészséges kutya lesz, nem?


Egyik ismerősömék így vettek, nagyon drága kutyát, és nagyon beteg, gyenge kutya lett, sajnos erre is vannak példák.

2014. máj. 11. 22:21
 28/31 A kérdező kommentje:

amúgy olyan helyről, ahol láthatóan nem jók a körülmények, nem hoznék el kutyát. Tehát, azt hogy ez a direkt szaporítás csak pénzért, szörnyű dolog, azt nem kérdőjelezem meg.

De a tenyésztők felé sincs valami nagy bizalmam... Kicsit olyan, mint amikor nem hiszi el az ember, hogy attól még, mert drágább valami attól jobb is...

2014. máj. 11. 22:24
 29/31 anonim ***** válasza:
A bizalmat ki kell érdemelni. Ismerj meg tenyésztőket és akkor előfordulhat, hogy őbennük már bízni fogsz!
2014. máj. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
80%-os,nem tudom,hogy te emesének érzed-e magad,nem neked szántam az üzenetet,és ha értelmezed amit az igazi emese nevű felhasználó üzenetére reagáltam,akkor láthatod,hogy kb. ugyanazt írtam le,amit te.
2014. máj. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!