Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 6hetes argentin dog...

Van egy 6hetes argentin dog kiskutyám. Lepke orra van és kékes-szürkés szeme. A "szaporitó" szerint befeketedik az orra. és a szeme is sötét lesz. Vajon igy lesz? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Most tudtam meg, hogy a foltos orr és kék szem tenyésztésből kizárandó ok.

2014. ápr. 14. 17:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Hat hetesen nálad sem lehetne, ugyanis törvény tiltja. Miért nem tenyészetből vásároltál inkább? Szaporítóban sose szabad bízni. Hol láttad a hirdetését?
2014. ápr. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

A szeme színe biztos nem fog változni. Az orra vagy befeketedik, vagy nem, de inkább nem. Valószínű foltos lesz neki, pigment hibás.

Bízom benne, hogy életben marad, még nagyon az anyja mellett kellene lennie.

2014. ápr. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Meghalt a kutyusom. Szerettünk volna megint egy kutyust a háznál.Időtöltés végett nézegettem a hirdetéseket,majd megláttam(szinte az egyetlen hirdetés volt a fajtából) Fel is hivtam , elmentünk megnézni őket másnap. Gyönyörű szülei vannak. Azt mondták 6hetesen menjek érte(naná,hogy mentem mielőtt eladja másnak).

Igen mondták mások is, hogy nem lehetett volna elhozni, már tudom..

2014. ápr. 14. 18:09
 4/17 A kérdező kommentje:

Életben marad? Tudatlan és felelőtlen voltam ezek szerint..

Tanácsok? Azt mondták, hogy vizbe áztatott kutya tápot kap már. Én is azt adok neki, meg mindenféle juniort. Vagy adjak neki kecske tejet? Nem viszem sehova csak a kertbe engedem ki.

2014. ápr. 14. 18:27
 5/17 anonim ***** válasza:
32%

Figyelj, megmondom őszintén: én is 6 hetesen hoztam el a kutyámat, méghozzá jónevű tenyésztőtől, nem alja szaporítótól. És nem lett lelki nyomorék, bánásmód kérdése, kihasználtam azt a 2 plusz hetet, amit velem tölthetett ebben a nagyon fogékony korban.

Az más tészta, hogy az optimális valóban a 8-10 hetes kor lenne. Szóval hacsak nincs valami nagyon gonosz fertőzése, megkapta a szükséges oltásokat és féreghajtást, ill. a korának megfelelően kezeled, nem lesz semmi gond.

2014. ápr. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%

Egyik ismerősöm is hathetesen hozta el a kutyáját, de az több mint 10 évvel ezelőtt volt, ma már törvény tiltja, h ennyi idősen adják el/adják ajándékba a kutyusokat.

Tejet ne adj neki semmiképp, javasolnám, h beszélj egy állatorvossal, vidd el hozzá, mert az is lehet, hogy még féregtelenítve sincs, tekintve, h netről vetted.

2014. ápr. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%

Az első oltás 6 hetesen jár. Viszont féregtelenítve már kellett, hogy legyen. Csak egy fajta tápot adjál neki, ne mindenféle "juniort". Az áztatás helyes.

Nem kell parázni. Ezelőtt 2 évvel 6 hét volt a TÖRVÉNY. És azok a kutyák is életben maradtak.

Mivel nem törzskönyves,tök mindegy, hogy hibás-e a szeme színe, meg az orra, vagy sem.

2014. ápr. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
65%
Kecske tejjel is áztathatod a tápot nyugodtan.
2014. ápr. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Lehetőleg jó minőségű tápot keress,Pedigree és társai kizárva.

Mivel nagy testű lesz,érdemes legalább a felnőtt korig jó minőségű táppal etetni.Ilyen pl.Acana,Brit Care és társai.

Ezek mellé nem szabad külön kálciumot vagy egyéb kiegészítőt adni!Bár néhányan ajánlják a zöldkagylós cuccokat,de nem fontos.

2014. ápr. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog besötétedni egyik sem. Az orr inkább világosodik, ahogy öregszik a kutya (mármint rossz pigmentáltság esetén).
2014. ápr. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!