Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs szét ment a csipesz...

Kullancs szét ment a csipesz közt, most hogy vegyem ki?

Figyelt kérdés
Ki akartam venni a kullancsot a kutyából és ahogy húztam volna ki szét ment a csipesz közt , nincs most nálunk nyitva állat orvos. Lányom el vitte a kutyust a barátnőjéhez ő már vett ki többször. Ki lehet még így venni belőle? Még kicsi volt a kullancs nem szívta meg magát .

2014. máj. 11. 09:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Én is támogatom, hogy legyen az otthonokban kullancskanál, de sajnos az sem a legjobb (bár lényegesen kevesebb ilyen baleset történik a használatával). Egyrészt, mert vannak olyan helyek, ahol nehézkes vagy szinte lehetetlen az alkalmazása, másrészt, mert sokan nem tudnak vele bánni még akkor sem, ha megnéznek róla videót, hogy hogyan kellene használni (rá lehet amúgy keresni, a neten is találhatóak ilyen videók, ahol elmagyarázzák).

Különben az is sajnálatos, hogy a csepp (remélhetőleg helyes) alkalmazása ellenére is volt benne kullancs.

Azért remélem nem lesz baja a kutyusnak.

2014. máj. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
most jól van a kicsikém és figyeljük is őtet nehogy később rosszul legyen
2014. máj. 11. 14:01
 13/17 anonim ***** válasza:
ha fertőzött is volt a kullancs, akkor nem most fog kijönni a baj, hanem pár hét múlva
2014. máj. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
tudom hogy nem most jön ki ,figyelni kell ha bár mi furcsát észlelek rajta akkor van baj
2014. máj. 11. 17:43
 15/17 anonim ***** válasza:
csak azért írtam, mert a mi kutyusunkban tavaly tavasszal volt egy, anyukám kiszedte belőle csipesszel, mondjuk nem loccsant szét, mint ebben az esetben, de 6 hét múlva jöttek elő a babezya tünetei, azonnal rohantunk orvoshoz, megkapta a megfelelő oltásokat, és szépen lassan helyrejött (azért lassabban, mert közben volt bőrférge is, ami ellen kapott féreghajtót, és az elég csúnyán kiütötte szegénykémet)
2014. máj. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Figyelem őt , sajnos ezek az átkozott kullancsok úgy el városiasodtak .
2014. máj. 11. 18:51
 17/17 anonim ***** válasza:
sajnos igen :(
2014. máj. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!