Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok nekem segíteni hogy...

Tudnátok nekem segíteni hogy mit tegyek hogy anyukám megengedjen egy kistestű kutyát a házunkba? Sok mindennel próbálkoztam már és régóta is kérem.10 vagyok és úgy érzem hogy képes lennék rá

Figyelt kérdés
Ja és tudnátok ajánlani kistesű kutyákat és hogy mik a szokásai? Nekem a Bichon havanese tetszik mondtok róla tulajdonságokat?

2014. máj. 11. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem vedd komolyra figurát! Készíts lapon etetési, sétáltatási táblázatot, gyűjts össze mindent amit tudsz a kutyáról, írj egy oldalnyi információt a sügséges oltásokról, és add elő hogy mièrt is lenne jó egy kutya! Fel is vehetsz egy "ügyvédesebb cuccott" hogy komolyan vegyenek. Mond el hogy már tudod is honnan vennétek meg, és tudod a nevét is már. Ha ezek után megveszik és mondjuk mégse tudod betartani a kutyás etetési szabályokat nembaj! Akkor már ugyis a csalad resze lesz es nem lesz szivuk visszavenni. (Én is igy szereztem kutyát xD) ha ez sem jön be akkor mond hogy pl. Ha kitünő leszek megkapom? Ha 1 hónapig vasalok megkapom? Stb..
2014. máj. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elsőnek is.Anyukád miért engedi hogy kutyád legyen? Lehet azért, mert tudja hogy nem vagy rá készen.Lehet azért is mert nem álltok úgy anyagilag.

Amúgy egy kutya 80 ezertől van általában, mármint egy fajtatiszta (nem szaporítótól!!).Etetés, állatorvosi költségek, stb... ez sok pénz.Mindenki azt hiszi hogy képes rá.Én is úgy éreztem, lett is egy kutyánk, és hát most egy 3 éves jól nevelt kutya, aki mellé tegnap kaptam még egy kutyát amire már tegnap elköltöttem 50 ezret, mert hát kifér a kerítésen stb... Szóval egy kutyával sok gond van.

De ha tényleg jól álltok, meg képes vagy rá akkor hozz fel érveket.Én amúgy a Beagle kutyust ajánlanám, nekem olyan van tegnaptól kezdve.Csak hát szökős fajta, meg nagy mozgásigényű.

2014. máj. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Bocsi, de egy 10 éves a legritkább esetben alkalmas kutyatartásra.
2014. máj. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Most ez komoly?!


A Bichon tetszik, és mi mondjunk róla tulajdonságokat?!


Ha valaki kutyát akar tartani, az csak a hab a tortán, hogy az adott fajtából oda-vissza, álmából felkeltve bevág minden elérhető információt.


Az alap meg az, hogy általánosságban felkészül a kutyatartásra, minden szempontból.


Na most ha azt nézem, hogy ez az utóbbi általános "tudás" 100-szor több, mint a fajta speciális tulajdonságai, akkor mit értesz az alatt, hogy

"úgy érzed, képes lennél rá" ?!

Vagy csak úgy jött egy ilyen érzés? Mert az önmagában elég karcsú lesz...

2014. máj. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A bichon-nak elég kényes szőre van ami szakszerű ápolást igényel amihez még te túl kicsi vagy hogy megfelelően ápolni tudd, vagy pedig kozmetikushoz hordani ami nem kis költség. Szerintem inkább úgy kellene a szüleid elé állnod, hogy elmondod miért szeretnél kutyát és lehet egy nagyon nagy plusz lenne ha rögtön nem egy több száz ezres fajtát kérnél, hanem mondjuk azt mondanád anyukádnak hogy mentsétek meg egy menhelyes kutya életét.
2014. máj. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Koszi mindenkinek

Hat mar 4 eve konyorgok kutyaert es amugy mar kozelebb jutottam egy kicsit. Mivel anya is szokot rolabeszelni hogy mit csinalnek vele meg ilyenek.. koszi a valaszokat. :)

2014. máj. 24. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!