Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Viharban fél a kutyám mit...

Viharban fél a kutyám mit tehetnék, hogy könnyebben átvészelje?

Figyelt kérdés

Két éve, egy szilveszternalkalmával nem voltam itthon, és másnap, amikor takarítottam a kennelből a kutyapiszkot egy csomó petárdátbés tűzijáték maradványt találtam ott. Valószínűleg a nővérem meg a hqverjai voltak, de azóta is tagadja.

Szóval, azóta észrevettem, hogy fél a mennydörgéstől és a villámlástól, pedig előtte nem mutatta jelét, hogy félne. Most viharok alkalmával a kennelt rágja, "hisztérikusan" próbál menekülni (nemrég csúnyán fel is sértette az oldalát), de a házába egyáltalán nem ment be.

Egy ismerős azt tanácsolta, hogy a házat alakítsuk át, ez meg is volt, a csendes esőknél bebújik, de a mai viharnál megint szabadulni akart. Beengedtük apukám műhelyébe, és mellette maradtam, de nem lehetek minden vihar alkalmával itthon, dolgoznom is kell.

Szóval mit tehetnék, hogy kilábaljon ebből a félelemből? Elajándékozni nem szeretném, mert egy ismerősömtől úgy kaptam két hetesen mert az anyja elpusztult, szóval én vagyok a pót mamája is a kutyusnak, így mégjobbab a szívemhez nőtt. (amúgy egy öt éves vizsláról van szó, aki a korához képest nagyon aktív)



2014. máj. 11. 18:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Úgy hallottam, van nyugtató kifejezetten ilyen kutyáknak, akik megrémülnek a vihartól, és szöknek. Érdeklődj az állatorvosodtól, hogy pontosan milyen.
2014. máj. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

a rémült kutya nem motiválható,és nem irányítható, az életben maradási ösztön erősebb .

sok meló és még akkor sem biztos,hogy nem fog félni. a legjobb,ha tökéletesen biztonságossá teszed a kennelt. mind a 6 irányból ! és ,hogy komoly vihar esetén legyen hová bujnia, ahol biztonságban érezheti magát.

persze a nagy vihar arra is jó,hogy elvidd sétálni,vagy úszni :) de ez most még nem megy.

2014. máj. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Első a bogyókat sose hajlandó lenyelni, folyton fel kell oldani, mert ha húsba rejtem, körbeeszi róla, és otthagyja.
2014. máj. 11. 19:38
 4/13 A kérdező kommentje:

Második, arra is gondoltunk, hogy a kennelt megtoldjuk egy olyan résszel ami felvezet a ház oldalához, hátha.

Úszni valamiért nem szeret, pedig úgy tudom a vizslák szeretik a vizet. (fürdetéshez is minimum hárman kellünk)

Osb lapokból meg lehet oldani szerinted a biztonságossátételt?

2014. máj. 11. 19:41
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Vizslát miért tartasz kint? Miért ne lenne aktív egy 5 éves kutya? Olyan nincs, hogy nem tudsz neki gyógyszert adni, berakod a szájába, befogod majd masszírozod a torkát és le fogja nyelni. Amúgy gyógyszert maximum szilveszterkor adnék neki.
2014. máj. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A vizsla vadászatra kitenyésztett kutya és sok mozgást igényel, ergo a házban ezt nem kapja meg.

Szilveszterkor oké, de év közben, minden viharnál? Úgy hallottam ök is lehetnek függők. És inkább választanám azt a megoldást ami végleg megszünteti a vihartól való félelmét, minthogy álandóan gyógyszerezzem.

2014. máj. 12. 00:36
 7/13 A kérdező kommentje:
Amúgy azért, mert az állatorvos meg is lepődött, hogy ennyi idősen ilyen jó állapotban van. Nem volt komolyabb betegsége, a fogai teljesen épek stb. Komolyan szinte ki volt akadva.
2014. máj. 12. 00:39
 8/13 anonim ***** válasza:
Miért, egy kennelbe zárva ki van elégítve a mozgás igénye?
2014. máj. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Egy 5 éves kutya még cseppet sem öreg ... A vizslát egyébként nem arra tenyésztették ki, hogy az árnyékát kergesse egy zárt udvaron, hanem arra, hogy a gazdával EGYÜTTMŰKÖDVE dolgozzon. Ha megkapja a kellő mennyiségű sétát és foglalkozást, akkor nyugodtan tartható lakásban, szeret a gazdi közelében lenni (egy ismerősöm 2 vizslát tart lakásban, jól nevelt, boldog kutyák).


Valószínűleg azért lett ilyen félős, mert bedobálták hozzá a petárdákat. :/ Ha előtte nem tartott a vihartól, akkor a jó hír az, hogy nem születetten lövésfélő. De az is biztos, hogy a kennelben nem fogja többet biztonságban érezni magát, mert ott érték ezek a negatív élmények.

Hosszú és küzdelmes út vezet odáig, hogy megbirkózzon a traumával. Amikor még csak a távolban dörög az ég és nem esik ettől pánikba, akkor érdemes valami pozitív élményt szerezni neki (séta, játék), aztán ha közeledik a vihar, nyugtató és be a helyére. Fokozatosan el lehet jutni odáig, hogy a viharban sem esik pánikba, de ez nem 2 napos dolog. Inkább több hónapos ... vagy éves. Minden kutya más. És az sem garantált, hogy sikerrel jársz. Nem tudom, milyen mértékű a kutya félelme.

2014. máj. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
8-as: addig van kennelben, amíg iskolából vagy munkából (sajnos egyszerre megy a kettő) hazaérek, utána ki engedem, és addig játszom vele, meg rohangál (200nm a telek, csak kerítés nincs most, mert ledózerolták a szomszéd házát ezért figyelni kell rá, mert már elkapta egyszer a másik szomszéd csibéit) ameddig jól esik neki. Szóval a mozgás hiánnyal nincs gond.
2014. máj. 12. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!