Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak a magyar vadászkutya fajtákkal?

Figyelt kérdés
Érdekelne a két vizsla, az erdélyi kopó, magyar agár. Alapvetően lakásban tartanám, napi 4-5 óra séta a garantált, hétvégi kirándulásokra magammal vinném.

2014. máj. 11. 22:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Magyar vizslánk van. Kertes házban, de alapvetően benti kutya. Már felnőtt, ha le van fárasztva akkor jó kutya. A napi 4-5 óra séta teljesen jó. Naponta többször kell levinni a szobatisztaság miatt. Kicsinek 4-5 részletben javaslom. Nagyon tanulékonyak, és nagyon igénylik az emberi társaságot.

Kölyöknek rongált, de kinőtte. Elég erős a vadász ösztöne, de neveléssel elérhető, hogy csak rámutasson, és ha tiltom ne szaladjon a préda után. A lopásról nem tudtam teljesen leszoktatni. Tudja, hogy nem szabad mégis csinálja néha.

Bármit kifelejtettem írj privit nyugodtan.

2014. máj. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szintén vizsla, lakásban tartva, a 4 óránál kevesebb a napi átlag, de igyekszem minden nap alaposan lemozgatni (labdával, bottal és/vagy más kutyákkal nem nehéz elérni, hogy sokat fusson :D ). Itthon kiskorában megrágott dolgokat, a szobatisztasággal nem volt gond, az első költözés megviselte, és néha sokáig ugatott, ha egyedül volt, de ez elmúlt, azóta nyugodtan egyedül lehet hagyni hosszabb időre is. Ismertünk Pesten erdélyi kopót is, ő is bőven elvolt két hosszú sétával naponta, elégedettnek és kiegyensúlyozottnak tűnt. :) Agárról nincs tapasztalatom, így azt ajánlani sem merem, de a fentebb leírtakkal a vizsla és a kopó is simán való neked.
2014. máj. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem erdélyi kopóm van. Én egyáltalán nem ajánlom lakásba. Hihetetlen mozgékony és hiperaktív, úgy kell neki a napi 3-4 óra mozgás, hogy mellette kertes házban van. Éjszakára bejöhet, de amúgy nem mert már csak a mozgásával kárt okoz.

Mindamellett nagyon erős vadászösztöne van, séta közben sosem szabad elengedni, mert ha szagot kap, soha többé nem jön vissza. Fegyelmezett, tapasztalt gazdinak ajánlom csak. A behívás megtanítása nehéz, hiszen mint mondtam a vadászösztön nagyon erős benne.

Amúgy meg az egyik legértelmesebb vadászkutya, borzasztó okos, ha sokat foglalkoznak vele, rengeteg esze van. Az enyém imád kirándulni, én is mindig magammal viszem, de ez kevés. Ha csak azt vesszük alapul, hogy egy hajtáson 80-100 km-t tudnak futni, akkor gondolhatod micsoda mozgékony...

De ezt a kutyát viszont csak szeretni, imádni lehet, már csak azzal az értelmes nézésével leveszi az embert a lábáról :)

2014. máj. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Magyar agaram van. Lakásban simán tartható, mert rendkívül lusta kutyák, viszont bírja a kinti létet is, akár télen is, ha van egy jól szigetelt háza.

A verseny és vadászagaraknak nagyon erős az űzőösztönük, ezért vagy maximálisan behívhatónak kell lennie vagy nem lehet elengedni, ugyanis olyankor vörös köd leereszkedik és simán kirohan az autók elé is. Kirándulásnál is probléma lehet, ha felbukkan egy nyuszi, őz vagy akármi, mert ha már a vadon van, akkor szinte lehetetlen lehívni róla. Emiatt a vadászok ki is lőhetik.

A mozgásigényük egyébként nem nagy, napi 1x egy intenzív, 30-40 perc futtatás (apport vagy bringa melletti futtatás) bőven elég nekik. Normál sétát pedig bármennyit bírnak.

2014. máj. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!