Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a magyar vizslák...

Mit gondoltok a magyar vizslákról?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki egy hónap múlva kapunk egy 5 hónapos magyar vizslát. Arra lennék kíváncsi, hogy:

Nagyon kajlák? Ismerőstől hallottuk, hogy nagyon rosszak. Ez most egyed függő?

Milyen gyakran kell sétáltatni? Nagyobb korától majd szeretném futni vinni. Szeret futni?

Nem igazán szeretném vadászatra. Családi kutyának jó?

Egy 12 éves gyerek mellé lenne. Nagy udvarba. Mi a vélemény róla? Köszönöm!



2012. júl. 31. 11:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Jó családi kutyának,igen egyébként iszonyatosan szeleburdik,pörgősek ez általánosságban igaz rájuk,de akadnak üdítő kivételek.

Kint nem lehet állandóan tartani,főleg télen nem,ugyanis megfagy.Napi 2 óra sétálásra,futtatásra,játékra szüksége van,mozgékony kutya.

Személyes véleményem,hogy nekem már túl sok az "idiotizmusa" a vizslának,de kinek a pap ,kinek a papné.

2012. júl. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%

Lehet, kissé elfogult a véleményem, mert imádom a vizslákat.

Egy szukával van személyes tapasztalatom aki a távoli családomban élt és ismertem párat messzebbről.


A kajlaság abban merül ki szerintem, hogy örök bohócok, gyermeklelkűek maradnak, imádnak viháncolni, játszani.

Emellett ha jó a gazdája, nagyon engedelmes, dolgos kutya.

A miénket (ill. nagybátyámé volt) póráz nélkül lehetett vinni a legforgalmasabb nagyvárosban, a tekintete mindig a gazdán függött, egy szavára engedelmeskedett.

Ehhez az kellett, hogy rengeteget mozgott, nagy kertje volt és sokat vitték a szabadba is nem vadászni, csak futkározni és persze tanították is.


Szerintem nagyon jó nagyobb gyerek mellé, legalább kölcsönösen lefárasztják egymást.

És az valóban igaz, hogy "szagtalan" kutya, legalábbis akit én ismertem az volt pedig kertben élt.

2012. júl. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

A vizslának rettenetesen nagy mozgásigénye van. Ha ez nincs minden nap levezetve, akkor "rossz" lesz tényleg. Mint minden kutyának, irányításra is szüksége van, magától nem lesz jó kutya, mozgáshiánnyal együtt meg kész katasztrófa lehet. Persze megfelelő kezekben meg igazi álomkutya, szóval én abszolút nem vagyok a vizslák ellen, csak őket is túl sok olyan ember vállalja be, aki nem tudja kielégíteni az igényeit.

Kamaszodó vizslához kössétek fel a gatyátokat, minden nap séta, futás, tanítás, és ha lehet, keressetek egy jó kutyaiskolát is. A sétás kérdésből ítélve meg kerti kutya lenne, ehhez fűzném hozzá, hogy rettentően embercentrikus fajta, egyáltalán nem jó neki kivágva lenni a kertbe, úgyhogy tessék szépen beengedni a lakásba, hogy minél többet veletek lehessen.

2012. júl. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%
Egy barátnőm fogalmazott egyszer így: a vizslák olyanok, mint az arisztokraták, csak szőrösebbek.
2012. júl. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
62%
Ja és gyerekként kaptam egy vizslát, ha valami probléma volt köztünk, úgy oldotta meg, hogy megsértődött és elvonult. Vagy ráült a fejemre egy alkalmas pillantban.
2012. júl. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! nekem nagyon tetszenek. főleg a küllemük, meg hogy 'magyar' fajta. :)
2012. júl. 31. 11:34
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik legszimpibb kutyafajta. Hatalmas mozgásigényük van, imádnak tanulni, nagyon gazdaközpontúak és gyönyörűek. Jó kezekben remek kutya lehet, de csak akkor ha van elég időtök lefárasztani őt (kirándulások, nagy séták póráz nélkül is) és tanítani (engedelmesség, trükkök stb.) Tudod, fáradt kutya a jó kutya:)
2012. júl. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
köszi szépen! igaz! fáradt kutya, jó kutya! :)
2012. júl. 31. 11:38
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én imádom őket. Nagypapám vizslákat tenyésztett évekig, és most is van neki egy. Nagyon okos kutyák. és ha meg vannak nevelve egyáltalán nem rosszak, mondjuk mikor kicsi voltam féltem tőlük mikor elérték a kb 4-6 hónapos kort, mert sokan voltak és ugráltak összevissza. Nekünk volt egy vizslánk, akit lakásba tartottunk, és ő is nagyon nagyon okos volt, nem volt vele semmi gond, egyáltalán nem volt rossz. Sokat kell foglalkozni velük, és már pici kortól folyamatosan.
2012. júl. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
A magyar vizsla egy aktív, sportos, rengeteg energiával rendelkező kutya. Aki le tudja vezetni ezeket az energiákat, annak nem lesz rossz kutyája, csak egy vidám, bohóckodó és szeretetre méló, bizonyos értelemben kicsit "őrült" igazi arisztokrata kutyája. Nagyobb gyerek mellé ideális kicsit szertelen (de korántsem rossz) természete miatt. Egyébként okos kutya, következetes neveléssel gyorsan és könnyen tanítható, és a későbbiekben is elég engedelmes lesz. Tehát: aki megfelelően levezeti energiáit, sportol, túrázik, sétál vele, és következetesen neveli, nem hagyja "elkanászodni", szellemileg is lefárasztja, az kap egy egész jó, vagy kifejezetten jó családi kutyát, ez többnyire egyedfüggő. Egyébként nekem a drótszőrű kicsit jobban tetszik, de a sima szőrű elegánsabb, de ez csak a küllem, ami belül van, az a fontos :)
2012. júl. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!