Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tennétek, ha így...

Ti mit tennétek, ha így tönkretenné a kutyát az állatorvos?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves cane corsom, tavaly voltak vele problémák: eléggé meghízott, lelassult és foltokban kihullott a szőre.

Kiderült, hogy pajzsmirigy alulműködése van, így nagyon alacsony volt a tiroxin szint a szervezetében.

Akkor felírt neki az állatorvos hormontablettát, amitől helyre is jött egy idő után. Kb. 1 éve szedi ezt a gyógyszert, az utóbbi időben viszont rengeteget fogyott krónikus hasmenése van és sokszor étvágya sem volt. Nem tudtuk, hogy mitől van.

Azóta kiderült, hogy a probléma oka a rengeteg hormon, ugyanis embereknek is max 50-200 mikrogrammot ajánlanak alulműködés esetén, a kutyám meg 1750!-et kapott napi szinten, egy éven keresztül (ennyit írt elő az állatorvos). Ráadásul olyan humán tablettát írt fel, ami nem tartalmaz gyomorvédőt. Nagyon haragszom erre az állatorvosra és nem tudom mit lehetne vele tenni. Mert az egy dolog, hogy csomó pénzt költöttünk a tablettákra, de a fő baj, hogy a kutya egészsége ráment és csak reménykedem, hogy nem okozott maradandó károsodást (most éppen folyamatban van több vizsgálat is).


2014. máj. 13. 10:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon sajnálom, ami a kutyátokkal történt! Sajnos hasonlóan jártunk mi is. A régi állatorvosunk későn ismerte fel, hogy krónikus szemszárazsága van a kutyánknak, ezért mára majdnem teljesen megvakult. Azóta több orvosnál is jártunk, és kiderült, hogy ha időben diagnosztizálják, akkor még ma is tökéletesen lát. :C

Tudom, ez nem volt nagy segítség, de gondoltam, megosztom. Szerintem mást nem nagyon tehettek, minthogy elviszitek több orvoshoz is. Lehet ők azt is tudják, mit lehet kezdeni egy ilyen orvossal, hogy van-e ennek következménye rá nézve.

Nem is tudom, hogy dolgozhat ennyi kontár állatorvos...

2014. máj. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Melyik tablettát írta fel,és ebből mennyit kellett adnotok?
2014. máj. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Euthyrox 175 és ebből napi 10et.
2014. máj. 13. 11:06
 4/18 A kérdező kommentje:
Hát igen, rengeteg kontár van...
2014. máj. 13. 11:07
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy egy kutya adagja 20 mikrogramm/kg naponta kétszer. Most ha van egy 40 kilós kutyád (20x40x2), annak 1600 mg a napi adagja, de gondolom, ennél nehezebb az a kutya. Úgyhogy én nem nevezném ezt azért túladagolásnak.


A helyzet viszont az, hogy illett volna az alatt az egy év alatt ellenőriznie, hogy ez egy hatékony adag, növelni kell-e, vagy csökkenteni az adagot.

2014. máj. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
53%
Keressetek másik orvost, akár többet is, hogy más mit mondd. Ha bebizonyosodik, hogy nem a pajzsmirigy alul működés a baja, akár fel is jelenthetitek.
2014. máj. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
1600 mikrogramm*
2014. máj. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Két másik állatdokival konzultáltam, mindkettő azt mondta, hogy ez nagyon sok, nem én találtam ki.

Legutóbb januárban volt laborvizsgálat, akkor 28 nmol/L lett a tiroxin szint (a referencia 20-46 között van), csak akkoriban nem kaptuk meg a papírt. Annyit mondott, hogy ugyanannyit kell szedni. Tavaly ez az érték 6nmol alatt volt. Szóval már csak ezt sem értem, hogy miért kéne ugyanekkora dózis.

2014. máj. 13. 11:34
 9/18 anonim ***** válasza:
37%
Igaz, az állatorvosok valóban "kutyaütők". De azért figyelembe kell venni, hogy az állatorvoslás csak kullog az emberorvoslás után. Eltekintve néhány, csakis állatoknál jelentkező betegségtől, minden az emberorvoslásnál megszokott módszereket, gyógyszereket alkalmazzák. Kizárólag a haszonállatoknál lehet anyagi támogatás szerezni a betegségek pontos kezelésének tanulmányozásához. A kutyák pontos kezelésére alig van pénz. Pontosan kellene tanulmányozni az alkalmazott gyógyszereknek a kutyákra kifejtett hatását, de nincs rá pontos, kísérletileg alátámasztott adat. Még a leglelkiismeretesebb orvos sem talál támpontot az állatorvosi szakirodalomban, vagy a kisszámú állatorvosi szaklapban. Nem tudja pontosan ellenőrizni a hormonszinteket, mert nincs rá szervezett állatgyógyászati apparátus, ami vizsgálná, de ha lenne is, iszonyú pénzbe kerülne. Szóval nézni kell a dolognak ezt az oldalát is.
2014. máj. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
53%
El kell vinni a kutyát egy másik állatorvoshoz. Ha a másik doki szerint túladagolás áll fent, akkor az állatorvosi kamaránál kell panaszt benyújtani.
2014. máj. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!