Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szoktál "beszélgetni" a...

Szoktál "beszélgetni" a kutyáddal?

Figyelt kérdés
Úgy értem, beszélni hozzá. Pl: elmondani neki a gondolataid/gondjaid/bántatod/örömed stb.

2014. máj. 13. 15:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Én igen!Imádom!Minden gondomat vele beszélem meg, neki mondom el!
2014. máj. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Nem szoktam úgy társalogni vele, tehát nem szoktam neki beszámolni, hogy ó képzeld összevesztem a haverommal, istenem de rossz és így tovább, hiszen úgyse válaszol. Esetleg olyat szoktam, hogy például amikor izgatottan ugrál a kapunál séta előtt, hogy várj egy pillanat és indulunk, vagy na maradj nyugton míg rád rakom a pórázt, ilyeneket. Tehát inkább magyarázó dolgokat. Vagy hogy nem kap ha kunyerál, már ettél, nincsen több. Mondjuk sok olyant hallottam aki direkt a kutyának önti ki a szívét hogy kibeszélje magából, mert az nem vág bele a szavába, csendben meghallgatja.
2014. máj. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
15%
Nem. Mellesleg ez azt jelenti, hogy valakinek nincs egy embertérása se, aki meghallgatná, ami elég szomorú... Éppen ezért piszkosul nem normális a kutyádnak kitálalni a gondjaid, bajaid.
2014. máj. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%
Én nem úgy beszélek vele, mint egy emberhez, hanem kicsot gügyörészek. Viszont úgy szólítom meg, mint a szerelmemet (én lány vagyok, ő meg fiú), tehát pl: szívem, drágám, kincsem, bogaram stb. Ő a mindenem. :) <3
2014. máj. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%

Szia. Nincs kutyám, macskás vagyok, de most az sincs. De igen, beszélek hozzájuk, még ha nem is értik.

Sőt lehet, hogy gyerekes vagy ciki, a szomszéd macskáját, ha meglátom még köszönök is neki. :)

2014. máj. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
Természetesen. Magázódunk.
2014. máj. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én valameddig beszélgetek velük.Ha hazaérek valahonnan köszönök nekik hogy "Sziasztok szerelmeim". (mindkét kutyus lány, és én is de hát ők a szerelmeim :D ) Meg ha kimegyek hozzájuk az udvarba játszani, akkor úgy is köszönök nekik hogy "Szia kincsem.", vagy is változó.Általában az idősebb kutyámat szoktam kincsemnek szólítani, a fiatalabbikat pedig drágámnak. :)

Meg hát mondom nekik hogy pl. kapjátok el a madarat, meg mondom hogy, pl. Nagyon szeretlek, te vagy mindig aki meghallgatsz és nem beszélsz ki a hátam mögött stb... csak így :)

2014. máj. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Harmadik de böszme vagy. Te inkább ne válaszolj állatos kérdésekre, mert láthatóan fogalmad sincs a témáról. :) Az ember kutyája épp úgy a barátja, mint az embertársai. (NORMÁLIS esetben, igen, EZ a normális). Persze a többség a személyes problémáit konkrétan nem mondja el, de mindenki kommunikál a kutyájával valamilyen módon. Nekem is vannak barátaim, mégis foglalkozom a kutyáimmal (sőt a cicámmal is), mert ők éppoly fontosak nekem, és annak ellenére, hogy nem értenek minden szót, általában sokkal empatikusabbak és sokkal több vigaszt tudnak nyújtani, mint az emberek. Nem válaszolnak, de amikor látják rajtad, hogy baj van, és odamennek, az öledbe teszik a fejüket, megnyalják a kezed, hozzák a játékukat, hogy felvidítsanak, mikor hazaérsz a boltból és olyan őszinte és hatalmas örömmel fogadnak, amilyet egy ember sem tud utánozni, az felbecsülhetetlen. És ha valaki képes a kutyusával "megbeszélni" a problémáit, az pont azt jelenti, hogy nagyon is fejlett a jelleme, mert gyakorlatilag saját maga képes megoldani a gondját. A kutya olyan, mint a pszichológus, csak nem kérdez hülyeségeket. :)
2014. máj. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
5-ös: Én is szoktam köszönni a cicáknak az utcán. :D
2014. máj. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
12%
nem.Szerencsére van kivel beszélgetnem.
2014. máj. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!