Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyapelenkára hogyan szoktass...

Kutyapelenkára hogyan szoktassam rá a kutyusomat?

Figyelt kérdés

13 hetes kutyusom nem akar a pelenkára wc-ni !

Ha kiviszem kint elvégzi a dolgát , ezzel nincs is baj , de ha nem vagyok itthon akkor viszont minden felé wc-ik ... ha lerakom a pelenkát akkor csak szétrágja , 1000 db-ra , és szét szórja a lakásban :S

Hogyan szoktassam rá ??

Köszönöm a válaszokat előre is !


2009. dec. 28. 08:44
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

A pelenkának addig van értelme amíg nem lehet levinni (mondjuk mert nincsenek oltásai)...utána már csak összezavarod vele a kutyát. A szobatisztaságnál a kutya számára a feladat megérteni, hogy kint lehet, bent nem...Azzal hogy bent is lehet megkevered az egészet. Egy 13 hetes kutyusnak már ki kell bírnia 6-8 órát, persze ha mellette legalább napi 3-4 alkalommal leviszik.


Szerintem hagyd a pelus dolgot.

2009. dec. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ne haragudj kedves elöttem szóló, de szerintem egy 13 hetes kutya, még nem bír ki 6-8 órát... inkább 3-4et max.. a pelusra szoktatás elég furcsa, nekem az elsőszülött:) egyáltalán nem használta, mindenhol volt pisi csak ott nem, a mostani gyerekek tanitás nélkül is elöszeretettel használják. magától nem fog rájönni a kutya, hogy az miért van... probáld meg egy kis pisit felitatni rá, hogy érezze a szagot, úgy hátha rá pisil..
2009. dec. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy csináltam,hogy felitattam vele egy pisit,érezte a kutyus a pelenkán a pisiszagot,és odament ezekután:D a nagydolognál pedig ugy csináltam,hogy egy picike darabot rátettem a pelusra:)

az én 10 hetes westiem már szobatiszta...mármint ugy értve,hogy a lakásban már a pelusra pisilkakil,de a kinti wc-zést még nem próbáltuk,mert nincs meg minden oltása...

amúgy 5órát simán kibir az én kutyusom..tegnap voltunk egy hosszabb úton kocsival,és nem pisilt:) pedig ott volt a pelus...ahogy hazaértünk,letettem,és már szaladt pisilni:D

2009. dec. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Jah és még annyit,hogy hogyha látod,hogy erősen szaglászik a földön,már pisilni készül,akkor kapd fel,és tedd a pelusra:) szagoltasd meg vele:) (előző voltam)
2009. dec. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

megfelelő szoktatás és elegendő napi séta mellett de! kibír 6-8 órát.


a kutya nem úgy fejlődik mint az ember. Mire megtanulja szabályozni a testhőmérsékletét, addigra tudja szabályozni a teste összes többi funkcióját is...kivéve szervi baj esetén.


Ha megtanulja hogy reggel van séta utána délután és este akkor ki fogja bírni. Ez kb. 2 hét.


Szóval elviekben nagyon is lehetséges

2009. dec. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!