Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 évig volt egy 60 kilos...

Fütyicukor kérdése:

10 évig volt egy 60 kilos szép kan rottweilerem. Most szeretnék egy staffordshire terriert, van olyan kemény a staffi mint a rottim volt? Mármint az mindig beprobálkozott mindennel. Mi a különbség? Staffi tulajdonosok irjanak vagy bárki.

Figyelt kérdés

2014. máj. 13. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Amstaffom van 2 is.Első kézből mondom,ha keménykedni kell a kutya,hagyd a csudába.A stafford nem roti.A stafford szereti az embereket,imádja a családját a gyerekeket,és egy elbűvölőcsaládi kedvenc.A roti többnyire egygazdás őrző-védő kutya,aki jó neveléssel lehet olyan barátságos,mint a staff,de alapjáraton ne keverjük őket össze.


Mellesleg 60 kilósan vagy nem roti volt,vagy el volt hízva,mivel a fajtatiszta rottweiler felső súlyhatáré 50 kg.Ne legyen staffordod,és tanulj meg kutyát nevelni.

2014. máj. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
jogos amit irtál.de nekem nem keménykedni kell elhiheted.én amikor 35kg ra lefogyott rottim akkor is büszkén vittem...amugy staffim lessz..az egy teljes más karakter tudom.de ezért érdekel
2014. máj. 13. 20:53
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
Te nem vagy tisztában a súlyokkal. A 60kg rendkívül sok egy rotinak, betegesen elhízottnak számít. Ha utána pedig 35kg-ra fogyasztottad, akkor betegesen sovány. Szóval ha mindez igaz, akkor te inkább felejtsd el a kutyát, mert még azt sem tudod, hogy kell etetni.
2014. máj. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A rotikat nem ismerem, de a staffik nem "kemények". Útálom azokat, akik azért vesznek staffit, hogy menőzhessenek és emiatt szinte divatkutya is lett. Ismertem egy szukát és bújós, aranyos kis angyal volt, igaz bántották a gazdái. :( Előbb támad a tacsim! Persze ne vedd magadra, ha tényleg staffit akarsz, akkor hajrá! :)
2014. máj. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Staffim van, és egyáltalán nem "kemény kutya" imád minden embert, és minden percben azon van, hogy a kedvemben járjon, bújik mint egy macska, és állandóan a sarkamban van. Pont ezért inkább lakásba való, ahol állandóan együtt lehet imádott gazdájával. Az ilyen súlyingadozás (60-35) iszonyatosan gáz, valamit nagyon nem jól csinálsz...
2014. máj. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
a rottim betegség miatt volt 35kg.el kellett altatnom...mai napig sirok ha rá gondolok.én soha életemben nem bántanák egy állatot se.panelba lenne a staffi,és nem keménykedni...abból rég kinöttem már...
2014. máj. 14. 10:52
 7/7 Kliszta ***** válasza:

Rotink (kan) volt, amstaffunk (szuka) van. Mindkettő imádnivaló, nagyon jó kutya, de mindkettőnél nagyon fontos a nevelés. Anno azt hittük a roti nehéz eset, de az amstaffhoz képest gyerekjáték volt a nevelése :D

Persze van aki máshogy tapasztalta, hisz a kutyát nem csak a fajtája határozza meg, mindegyik külön egyéniség.

2014. júl. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!