Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik magyar kutyafajta...

Melyik magyar kutyafajta illik leginkább egy tanyára?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat, véleményeket is szívesen elolvasok. Lehet, hogy több magyar kutyafajtát is tartanék, akik jól kijönnek egymással és a többi háziállattal. :-) Egymással általában jól kijövő "párosításokat" is írhattok.

2014. máj. 14. 17:09
1 2
 1/11 leyyla9 ***** válasza:
23%

Szia!

Puli,Komondor,Kuvasz.Ezek mind magyar kutyafajták;)

Remélem segítettem!

2014. máj. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Attól függ mire kell a kutya. Ha őrizni a tanyát, akkor komondor, kuvasz. Ezek mellett általában szoktak pulit, pumit is tartani, mivel nagyon jó jelzőkutyák, tehát jó párost alkotnak a kuvasszal, komondorral.
2014. máj. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem a magyar vizsla is jó lenne egy tanyára.
2014. máj. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Nagytestű őrkutyák: komondor, kuvasz

Közepes testű jelzőkutyák: puli, pumi, mudi


Gyakran tartanak őrkutyát és egy jelzőkutyát párban, mert ezek jól működnek együtt, hiszen a nyáj mellett is együtt tartották őket és együtt kellett működniük.

2014. máj. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! A puli, komondor páros mellett döntöttem. A komondor házőrző, a puli pedig jelző- és terelőkutya lesz. És persze mindegyik egy új családtag! :)
2014. máj. 14. 17:43
 6/11 anonim ***** válasza:
46%
Puli-komondor kitűnőek lesznek. Igénytelenek, az időjárást állják, szép zsinóros bundájuk van. Egy ólat biztosíts számukra mégis, és ha lehet ne láncon tarts egyiket sem, a komondort is meg lehet tanítani hogy miként viselkedjen egy idegennel. És a szőrüket hagyd megnemezesedni, akkor a szép.
2014. máj. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%
Nem rossz a komondor puli páros, de én a helyedben a mudi- komondor párost tartanék. A mudinak kevesebb gond van a szőrével, okosabb, nem annyira csaholós mint a puli de jó jelző és házőrző, sok mindenre megtanítható, patkány irtásra is betanítható. Cak ajánlani tudom mindenkinek. A komondor meg csodálatos kutyafajta, gondolom nem kell bemutassam.
2014. máj. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mudira is gondoltam, de akit befogadtunk volna fajtamentéstől nem szereti a macskákat. A tanyán 5 macska is van, úgy hogy itt gondok lettek volna. Nekem személy szerint a puli jobban tetszik, de minden évben meg lesz nyírva, hogy egyszerűbb legyen gondozni a szőrét. :)
2014. jún. 29. 21:07
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A mudimentés honlapját többször is érdemes megnézni, mert elég gyakran kerül hozzájuk új kutya sajnos. Nemrég érkezett több is. Írni is lehet nekik, mert lehet, hogy lenne olyan jó természetű kutya, ami még nincs kint a honlapon, de már náluk van egy-két napja vagy az elhozása folyamatban van. Vagy tudnak ajánlani közvetítettet. lehet, hogy amióta utoljára nézted, már vannak újabbak is. Bíróné Cseh Éva haszonállatokat is tart, így jobban tud segíteni a választásban.
2014. júl. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszönöm szépen a segítőkész választ! Mindenkinek mégegyszer köszönöm!
2014. júl. 18. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!