Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik magyarfajta kutyát...

Melyik magyarfajta kutyát lehet leginkább lakásban tartani?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mivel mindegyiknek volt valamilyen "foglalkozása" annak idején. A családban van két spániel, de ők kertesházban élnek, én meg heti 5 napot a lakásomban töltök. Lehetőleg valamilyen magyar fajtájú kutyát szeretnék tartani. Napi 2 óra játékot, sétát, futást tudok számára biztosítani.

2013. okt. 17. 21:46
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Elírtam... "magyar kutyafajtát"
2013. okt. 17. 21:50
 2/31 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem a kuvasz és a komondor kivételével mind lehet lakáskutya. Leggyakrabban talán a vizslát tartják lakásban, bár ez valószínűleg annak is köszönhető, hogy amúgy is az a leggyakoribb fajta.
2013. okt. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem meg egyik magyar kutyafajta sem való lakásba, 2 órás foglalkozás fényében.

A magyar fajták főként terelő- és vadászkutyák. Mindnek nagy a mozgásigénye.

2013. okt. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
81%
Ha már ott van a kutya, akkor úgyis kiköveteli magának az ennél több foglalkozást, különben... Különben nem lennék a lakás meg a szomszédok helyében. :) De ha tényleg kevés időd van, akkor inkább az agarat javasolnám. Azok elég lusták egy vizslához vagy egy mudihoz képest.
2013. okt. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
83%

2 óra mozgás, ha elég intenzív, meg van a közelben egy jó nagy park, akkor egy show vonalú agárnak simán elég, mert a közhiedelemmel ellentétben ők rövidtáv futók. Ha megvan a sprintje, amiben kieresztheti a gőzt, akkor leginkább a takaró alatt szeret tartózkodni.

Hátránya, hogy hatalmas, bármit lecsóvál véletlenül az asztalról, és nagyon magasra kell tenned a cipőid, hogy ne érje el, mikor már nagy, de még gyagyás fiatal.

Vizslának a 2 óra kevés, hacsaknem komoly engedelmes munka van ez idő alatt, amiben kimerül. A drótos általában könnyebb természet, mint a sima, a sima temperamentumosabb.

A terelőket én maximum akkor vállalnám be lakásba, ha komoly munkacélom lenne, tehát mondjuk versenyszintű agility. De arra kevés napi két óra. Nekik azért több kell, ők tényleg komoly életmódváltással járnak a gazdinak.

Mondjuk láttam már olyan Pulit, aki szőnyegként funkcionált, és a parkban is csak feküdt, míg a társa, egy 7 éves labrador kimókáza magát, pedig a puli alig 2 éves volt.

Amúgy a puli praktikus, mert nem hullik a szőre, meg kicsi, de minden neszre jelez. Meg ahhoz, hogy kifogj egy ilyen igazán nyugis, lakásba való egyedet, eléggé utána kell járni.

2013. okt. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
74%
Legkönnyebben a magyar agár tartható lakásban ilyen feltételek mellett.
2013. okt. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
83%
Agár és vizsla. De 2 óra foglalkozás mellett inkább az agár, vizslának az szerintem is kevés. Több magyar agárt is ismerek, akik lakásban élnek/ éltek, nem szokott rájuk panasz lenni, ha megkapják a megfelelő foglalkozást. Ha ilyen fajta mellett döntesz, már a legelejétől szoktatnod kell a kisállatokhoz, tiltanod kell az űzést. Sok jólnevelt agárral találkoztam, aki ha macska/ nyúl stb. van, elmegy utána, le a kalappal az előtt, aki leszoktat erről egy agarat.
2013. okt. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Az agár nekem is tetszik és hetente kétszer el tudnám vinni magammal, míg lovagolok. A 2 órát tartalmasan töltenénk, nem csak sima séta lenne. Tudnám nevelni, mert a spániel sem kezdő kutyásoknak való(kinézete ellenére). Vadászkutya lévén egyedül csak attól tartok, hogy elszalad valami kisállat után, mire behívnám se híre se hamva.
2013. okt. 18. 13:36
 9/31 anonim ***** válasza:
52%
Ha megfigyeled, a legtöbb komoly kutyás és tenyésztő is lakásban tartja a magyar fajtákat, kivéve talán a kuvaszt és a komondort, de van ahol még azt is! Nekem 3 mudim van, nem dolgozom velük éjt nappallá téve mégsincs velük semmi baj.
2013. okt. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
58%

Komondor, kuvasz kizárva méretük miatt főleg. Puli pumi mudi nagyon csahosak. Erdélyi kopó is elég csahos.

Ideális a vizsla meg az agár ha le vannak mozgatva.

2013. okt. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!