Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék venni egy beagle...

Szeretnék venni egy beagle kutyát, illetve örökbe fogadni, nektek mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
2014. máj. 15. 17:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Csak akkor, ha minden szabadidődet vele töltöd, mert az enyém pl. ezt követeli is. És ha van idegrendszered hozzá :D
2014. máj. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
Az, hogy sokkal több ember tart beagle-t, mint amennyi tényleg fel van készülve rá. Ha még mások véleménye érdekel erről, akkor felejtsd el.
2014. máj. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, hogy bár eddig csak egy saját nevelésű kutyám volt, van, de volt mellette legalább 15 ideiglenesem, de beaglet viszont még idibe sem fogadnék, hacsak nem lenne muszáj. Nem lenne hozzá türelmem és nem is szimpatikus a fajta egyáltalán.
2014. máj. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nagyon szép, aranyos, okos - de nagyon sok bosszúságot fog okozni. Ezt a fajtát arra tenyésztették ki, hogy feltúrja az erdőt a vadak után. Amelyik kutya hátranézett a válla felett utasításért, az hamar kiszelektálódott. Tehát egy elég önálló, hihetetlenül kreatív fajta. Sokkal több odafigyelést igényel, hogy ne legyen szökős, de végül akkor is csak egy jó kerítés fogja visszatartani ... Kedvencnek nem ajánlom. Sportkutyának sok foglalkozás mellett jó lehet, ha tudod motiválni.
2014. máj. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hajjaj, nagy fába vágod a fejszédet! :) Nekünk egy befogadott beagle kutyabarátunk van, aki kb. 8-9 hónaposan került hozzánk az utcáról. Nagyon okos, mindent meg tudtam tanítani neki, csak egyet nem, hogy jöjjön vissza. Lakásba semmiképp nem való, csak ha rengeteg szabadidőd van. Az sokat segít, ha van másik kutyád is, mert ha elkezd unatkozni, szétrág mindent, vagy a kertben gödröket ás. A következetesség a legfontosabb a nevelésében. Mi négyen vagyunk a családban, de mindig csak rám hárul a nemes feladat, a séta, mert rám hallgat a legjobban, nyilván, mert tudja, nálam nincsen pardon. :) Pedig sokszor összecsókolgatnám olyan aranyos, de amit nem szabad, azt nem szabad. Mondjuk, ha van egy másik idősebb és szófogadó kutyus is, akkor könnyebb, és persze ha jó barátok is, mert akkor megy utána. Én úgy oldottam meg a hazajövetelt, hogy az idősebbre tettem a pórázt elfelé menet, s miután jól elfáradtak, leültem vagy megálltam, odajöttek, megsimogattam őket, hagytam elmenni, és így tovább, amikor meg tényleg haza akartam jönni, nyugodtan - mert a kis bitang megérzi, ha ideges vagy :) - rátettem a pórázt. Nekem sokat segített a tévében látott műsor, a Csodálatos kutyadoki. Tán még kapható a könyve, esetleg elolvashatnád.

Sok sikert és sok boldogságot, ha mégis mellette döntesz! :)

2014. máj. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nagyon jó fajta. Mondjuk sokat nem írsz róla, hogy tartanád. Fontos, hogy bent lehessen veletek a lakásban. Otthon nyugis kutya, jól képezhető, ha megfelelően nyúlsz hozzá. Rengeteg örökbefogadható beaglet találsz a beagle fajtamentésnél.
2014. máj. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
jó ötlet nagyon cukik nekem is vehetsz egyet
2014. máj. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
nekem is beaglém van de én nem tudok vele bánni. állandóan vele kell lenni és ez nekem túl sok. ha van bőven szabadidőd és szívesen töltöd vele akkor igen de ha nem akkor vegyél más kutyát
2014. jún. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Lipusz Eszter válasza:
Kérlek ne tedd!! Nekem beagle kutyám van, a véleményem, hogy ez a világ legmakacsabb fajtája, nem bírunk vele. És 10 éves.
2014. jún. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Valszeg nem a kutyával van gond, hanem veletek. Meg kellett volna nevelni, ahogy minden más fajtát meg kell. 16 éve tartok beagleöket és mindegyiket simán kiképeztem.
2014. jún. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!