Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Hogyan vegyem rá a szüleimet még egy kutyusra?

Figyelt kérdés

Most jelenleg van egy labradorunk, akit legfőképpen a bátyámék akartak, de most csak én foglalkozok vele meg az anyukám.Anyukámnak nagyon tetszik a Beagle (ahogyan nekem is), és most arra próbálom rávenni őket hogy a fajtamentéstől fogadjunk örökbe egy idősebb Beaglet.Mármint 2-3 éveset.Igen, csak hát az is van hogy amikor megyünk külföldre a mamánkhoz akkor szoktuk vinni a labradorunkat is, és már 2 ketrecnek nincsen hely az autóban.Mármint lenne de akkor a ruháknak nincsen hely.

Mondtam a szüleimnek hogy akkor én itthon maradok a kettő kutyussal, ők meg mehetnek világgá. :)

A labradorunkkal sokat foglalkozom, ha van szabadidőm általában a kertben játszok vele.Mostanában többet vagyok kint nála hogy bebizonyítsam a szüleimnek hogy vele is sokat törődök, miért nem lehetne még egy kutya?

Eleve a kert már megvan csinálva hogy ne bírjon szökni. (a labi miatt amikor vettük meg lett csinálva, és elöl dupla kerítés van)

Hogy vegyem rá a szüleimet egy Beaglere?

Hely is van neki, meg anyagilag is úgy állunk hogy jöhet még egy kutya.



2014. máj. 3. 08:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha csak annyi a gond, hogy nincs az autóban még egy ketrecnek hely, akkor azon könnyen lehet segíteni. Gondolom a labinak nagyméretű ketrec van véve, abba egy beagle is simán befér, utazhatnak együtt.

De szerintem ez csak egy kifogás a szüleid részéről.

Csináld tovább, amit eddig, sorold fel a menhelyről örökbefogadás előnyeit, stb. Előbb-utóbb beadják majd a derekukat, de akkor tényleg foglalkoznod kell a kutyával a későbbiek folyamán is, mert te leszel érte a felelős.

2014. máj. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szoktad vinni sétálni is, vagy csak kimész a kertbe játszani?
2014. máj. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
#2, ne kezd légyszíves! Ide válaszolni kell, a kérdésre! Nem mindegy neked?
2014. máj. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem, mert a beagle nagyon aktív és ha nincs megfelelően sétáltatva, csak kirakva a kertbe akkor mindent felás, tönkretesz, mert halálra unja magát. A labi jóval kisebb mozgásigényű, így ő talán elviseli séta nélkül, de a begale-nek rohadtul nem elég, hogy a gazda kijön néha játszani. Aztán miután mindent tönkretett, halálba szekálta labit, esetleg meg is szökött párszor (mert megoldja) akkor vagy kikötik, vagy jön hozzánk a menhelyre és köszi, éppen tele vagyunk. Szóval nagyon érdekel mennyiszer lesz sétáltatva a két kutya napi szinten, és ha semennyiszer, akkor elég lesz a labi is. :)
2014. máj. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"ha van szabadidőm általában a kertben játszok vele."

Egy beagle-nek ez lóf***sz. Neki az kellene, hogy "minden nap elmegyek vele egy 2 órás sétára, ezen kívül agyilag is rendesen kifárasztom (ez ugye nem a játék kategória)"....

2014. máj. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Naponta 2-szer lenne 1 órát sétáltatva, ha van a tanulás mellett még időm akkor akár meglenne a 3, akár a 4 séta is.Pláne hogy mindjárt jön a nyár, és nyáron pedig egész nap ráérek. Itthon pedig játszanánk a kertben, és futkároznánk. :)

Első válaszoló: Hát, a labinak csak akkora ketrece van hogy épp hogy csak befér, bár igaz hogy max. 1 órás útra megyünk.Évente meg max. 2 -szer megyünk 1-2 napra külföldre, meglehet oldani kevesebb ruhával. :)

Ezenkívül meg köszönöm mindenkinek a választ, mindenkinek ment a zöld kéz!

És még addig is mutatok aranyos képeket a beagle kutyusról, az plusz pont anyukámnál. :)

2014. máj. 3. 09:57
 7/14 anonim ***** válasza:
50%
A beagle se lenne sétáltatva. Tudod miből tudom BIZTOSRA? Abból, h most se viszed a labit se.....
2014. máj. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%

"Hely is van neki,"

Bármilyen kutya elfér bárhol ha biztosítva van neki megfelelő fárasztás. Ne legyen beagle-d...

2014. máj. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Little Red: Már bocs, de a labit mindennap viszem sétálni, többször egy nap mint te hinnéd...
2014. máj. 3. 10:42
 10/14 anonim ***** válasza:
És ezt mi honnan tudtuk volna? Mert egy szóval sem írtad.
2014. máj. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!