Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyám...

Gabben83 kérdése:

Hogyan szoktassam le a kutyám az önzőségről?

Figyelt kérdés

Szerintem el lett kényeztetve,mert nagyon jól elvan más kutyákkal,macskáink is vannak azokkal sincs nagy baja. Viszont amikor mi is ott vagyunk,gyakran odakap a másik kutyánknak(akit nem olyan rég fogadtunk be),és a cicákkal is csinálja ezt.Nem bantja egyiküket sem,csak nagyon fegyelmezi, mintha ő lenne a nagyfőnök.

Kutyastrandon is játszik szépen a többi kutyával,de ha fogjuk,vagy ülünk vele a pléden, és odajön egy ismeretlen kutty,akkor is odakap,szerencsére csak jelzés jelleggel,tehát soha nem harap,de akkor is zavaró.

Mivel tudom leszokatni erről??



2014. máj. 15. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
25%
Ez nem "önzőség", ez kutyatulajdonság, leszoktatni róla nem lehet. Mint falkaállat, ha többen vannak, akkor törekszik a rangsor kialakítására, pláne, ha a többi állat kisebb nála. Ha meg a gazdával van és egy idegen kutya közelít, akkor a gazdát védi, figyelmezteti a másik kutyát.
2014. máj. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyon könnyen. Nem engeded meg neki ezt a viselkedést.
2014. máj. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez nem önzőség,ez enyhe neveletlenség.

Én biztos nem engedném olyanhoz a kutyámat,aki hagyja,hogy az övé provokáljon másokat.


Ha belefut egy másik (hasonlóan neveletlen) dominánsabb kutyába,akkor annak csúnya vége lehet.Falkavezérségre gyúrjatok rá.

2014. máj. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Ez nem kutyatulajdonság, ez szemtelenség, és neveletlenség. Ne törekedjen csak a te jelenlétedben falkavezérségre. CSak akkor van joga helyrerakni a másikat, ha az megtámadja, vagy ha nagyon szemtelen. Ha van rá lehetőséged menj el egy kutyasuliba, vagy hívj házhoz kiképzőt, aki segít megnevelni,mert itt falkavezérségi gondok, és nevelési gondok vannak, de lehet még mási is a háttérben.
2014. máj. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jártunk vele kutyasuliba, ott teljesen jól viselkedett, és egyébként is jól elvan bármilyen kutyával, csak azt nem szeretem, hogy oda-odakap az új kutyánknak, egy kicsit olyan érzésem van, mintha azt akarná sugallni a másiknak, hogy menj innen ők az enyémek....

Olyan kutysulit szeretnék találni, ahol konkrét problémákat kezelnek, nem pedig azt, hogy mennyire ügyesen csinál dolgokat, mert az megy neki.Tud valaki ilyet Kistarcsa környékén, ami jó?

22:36-os nem provokál, és nem is hagyom neki, nem erről volt szó..Soha nem keveredett még ilyen helyzetbe

2014. máj. 16. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!