Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le erről?

Hogyan szoktassam le erről?

Figyelt kérdés

Egyetlen egy probléma van a kutyámmal, az pedig az, hogy állandóan játszani akar. Séta közben van csak ez, itthon soha nem csinál ilyet. Rágja a pórázt, elég erősen harapdál, morog. Olvastam, hogy ez annak a jele, hogy nem tisztel, azt hiszi, hogy ő a falkavezér, de ez semmi másban nem mutatkozik meg. Nem hallja csak a nagyon éles hangokat, a rászólás így sajnos nem működik. Az a jel, amit pedig a fegyelmezésre szoktam használni, ilyenkor teljesen értelmét veszti, ütéssel sem érek semmit.

A másik pedig az, hogy ha kutyákkal közösen akarunk sétálni, mindegyik kutya tök szépen sétál, az enyém pedig csak játszani akar velük, mintha megőrülne, nem bírom leállítani.


2014. máj. 4. 21:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Mennyit sétáltok? Mennyit játszol vele egy nap?
2014. máj. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Általában 3-4-szer sétálunk egy nap, alkalomtól függő, hogy mennyit sétalunk, mennyire fárad el. Ha lent vannak kutyák a kutyafuttatóban, akkor egy-másfél órákat vagyunk lent, akkor jól elfárad, viszont van amikor csak negyed-fél órákat vagyok lent vele, de ezt csak azért, mert miután kimegyünk az utcára két percen belül elkezd hívni játszani.
2014. máj. 4. 21:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Vidd el egy suliba, vagy hívj házhoz kiképzőt, aki megtanítja, hogy tudod fegyelmezni. Ott az egész tested, ott a póráz, ezeket mind tudnád használni, hogy elérd, hogy nyugton maradjon, de ha magadtól nem éreztél rá, akkor szerintem nem sokra mész az olyan tanácsokkal, mint hogy "legyél határozott" meg "ne add fel, amíg be nem fejezi az ökörködést".
2014. máj. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Erőteljes hangon rá szólsz hogy 'NEM'
2014. máj. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!