Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kis...

Hogyan szoktassam le a kis kutyámat arról, hogy mindent megegyen/megrágcsáljon? Virág, virágföld, kavicsok. Nem szeretném, ha a jövőben is akármit megenne.

Figyelt kérdés

2014. máj. 6. 18:35
 1/8 anonim válasza:
Általában ha le akarod szoktatni valamiről akkor mindig valami rossz élménnyel kell társítani. Volt egy szomszédunk akinek a kutyája mindig rágta a papucsot, és mivel a kutya félt a víztől, mikor rágta a papucsot lelocsolták ( persze csak egy kicsit) és azután nem rágta a papucsot mert megtanulta, hogy nem szabad.
2014. máj. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Bocsi a szóismétlésért.
2014. máj. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Bár mivel elég kicsi, nem szeretném, hogy megutálja a vizet emiatt! Esetleg más ötlet?
2014. máj. 6. 20:50
 4/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk letiltod róla?:D

Mennyi idős?

Ha nagyon kicsi (fogváltós korú) akkor lennie kell valaminek,amit rághat.Minden másról tiltani kell,de biztosítani kell neki egy rongyot vagy kötelet,amit nyugodtan rághat.

2014. máj. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Elkezded tiltani. adsz neki játékot, amit rághat. De nem fogja egyik-napról a másikra abbahagyni. El kell pakolni, amit féltetek. Ha kertbe kint van akkor figyelni kell és rászólni. Ha következetesek vagytok 4-5 hónapos korára már alábbhagy a rágcsálással.
2014. máj. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
9 hetes. Bent a házban vannak neki játékok bőven, amiket rághat, amiben kárt tehetne nincs szem előtt, de ha valamit mégis elkap nincs probléma a tiltással, de ha kiviszem a kertbe, mintha ott sem lennék, semmivel nem tudom lekötni a figyelmét.
2014. máj. 7. 15:31
 7/8 anonim ***** válasza:

Az enyém is ezt csinálta legalább 2 honapig szedegettem ki a szájábol a követ gazt közben fujjogtam neki ,most ha azt mondom fujj már ott hagyja amit talált.A papucs nálunk is problémás volt,azt meg kapott egyet amit azota szépen ki csipkézet de az egyik kedvenc játéka lett.

Mikor a mi papucsunkat vitte mindig rászoltam és neki adtam azt ami az övé,most már csak azt rágja.Ha gondolod probáld igy csinálni te is,remélem segitettem.Sok sikert.

2014. máj. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ki fogom próbálni, köszönöm a segítséget! :)
2014. máj. 10. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!