Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám a kutyámat...

Hogyan tudnám a kutyámat elszoktatni a garázs elől, a mostani "wc"-jétől?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakom szép, nagy udvarral. Sok helyet, félreeső részt is választhatna a kutyám a dolga végzésére de mindig a ház elé, a garázsbejáró betonjára végzi a nagydolgát pedig ott az egész udvar, bárhová jó/jobb lenne mint ide. Itt járunk be gyalog és kocsival is, mindennap takarítással kell kezdeni a napot, az udvarról nem kéne naponta összeszedni és nem is lenne ekkora az aknaveszély. Ha jól tudom van olyan fűszer/vegyszer, amitől irtózik a kutya és el lehet tántorítani mostani szokásától. Tud valaki segíteni?
2009. dec. 28. 16:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Most csak a saját tapasztalatomat tudom leírni:

Az én kutyám mindig a kerti bejárati kapu elé szokott pisilni,kakilni. Mondanom sem kell milyen szag csapja meg az arra járók orrát...Szerintem már nem lehet elszoktatni onnan, mivel ott érzi a saját "végtermékének" a szagát. Sajnos mi nem gondoltunk erre eleinte és hagytuk neki, hogy oda szokjon.

De ha még fiatal a kutyus, akkor esetleg ki lehetne próbálni, hogy egy kupac piszkot oda tesztek ahová szeretnétek, hogy ezután piszkítson. Ha fiatal akkor talán beválik. Az enyémnél már késő volt...

2009. dec. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ha észreveszed akkor szólj rá, ha késő, akkor hívd oda, mutass rá a termékre és ugyancsak szólj rá. viszont ha máshová piszkít feltétlenül dícsérd meg. előbb utóbb rájön, hogy hoova kell. ha nem, akkor jó csípős paprika, amitől tüsszög
2009. dec. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Ajánlanám Neked a jó erős csípőspaprika port, illetve a borsot.

Szórd be vele este alaposan a helyet, ahová nem szeretnéd, hogy piszkítson.

Egy kupacot pedíg vigyél a "megfelelő" helyre.

JóJó, elég barbár egy megoldás, de általában bejön, és nem drága.

Üdv.

2009. dec. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!