Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Orijen vagy Acana?

Orijen vagy Acana?

Figyelt kérdés

Sajna úgy tűnik az eddig próbált tápok egyike sem válik be a kutyámnak igazán és ez a kettő az utolsók közé tartozik, amiket még nem próbáltunk és viszonylag jónak tűnnek.

Csak a csirke és gabonamentes verziók érdekelnek. A kutyám elég érzékeny gyomrú, 200-250 grammnál több kajától általában enyhe hasmenése volt. Csak olyan tápok váltak eddig be valamennyire, amelyeknek magas a fehérje és zsírtartalma, a többitől fénytelen lett a szőre és lefogyott, ha többet adtam ment a hasa.

Van értelme a drágább Orijent kipróbálni vagy jó annyira az Acana, hogy azzal kezdhetem? Ha nem válik be, kipróbálom a másikat is, de már ennek is elég borsos ára van, még a legolcsóbb helyeken is. Mekkora különbség van a kettő között? Kinek melyik változat vált be (márkán belül is)?

Szőrre-bőrre milyen hatással voltak? Fogkő mennyi lett tőlük?

Házikosztosok, nyersen etetők véleményét köszönöm, de nem szeretném hallani, ha lenne lehetőségem, így etetnék, de nincs.



2014. máj. 16. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Acana; tapasztalat....
2014. máj. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Acana
2014. máj. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Imola Ágnes ***** válasza:

"Csak olyan tápok váltak eddig be valamennyire, amelyeknek magas a fehérje és zsírtartalma, a többitől fénytelen lett a szőre és lefogyott, ha többet adtam ment a hasa."

Ha csak ezt veszem alapul, akkor az Orijen. ált. magasabb a fehérjetartalma.

Amúgy az Acana és az Orijen ugyan az a cég, tehát mennyiségbeli különbségek vannak, de minőségben hasonlítanak (bár nem ugyanaz).

2014. máj. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig válaszokat!

Igen, tudom, hogy az Orijen erősebb, csak nem tudom, hogy ér -e ez ennyit. Kicsit nehezemre esik elhinni, hogy annyival több benne a hús, gondolom máshonnan is jöhet az a plusz fehérje. Ezért érdekelnének még tapasztalatok.

2014. máj. 16. 19:25
 5/6 Maxitabi ***** válasza:

Na- pont az acana és az orijen az a két táp,ami vagy nagyon bejön, vagy totálisan nem - hasmenéstől a bélgyulladásig minden előfordulhat..

Mi orijen adultot etetünk már 4 éve,és szép a szőr,kevés a végtermék tőle. Az ivartalanítás után kicsit magára szedett,vissza kellett venni az adagból,azóta ok. Egy kissé érzékeny gyomrú (ezért kaukázusi kefír jár a táphoz),igaz kölyökkorában is orijent evett..majd mást,de az nem jött be. Visszaálláskor acana pacificát kapott pár hónapig,az is elég jó volt,de most még elégedettebbek vagyunk (szőr szebb).Fogkő- inkább lepedék-, az van,de csontot kap néha ez ellen (nekünk kicsik a szemcsék,szinte nem is rágja..)

Szóval nagyon fontos a lassú, fokozatos átállás-minimum 2-3 héten keresztül a régi táppal keverve.

Ajánlom az orijen ill az acana oldalán a fórumot, sokat lehet belőle tanulni, ha visszaolvasod a kérdéseket,válaszokat.

2014. máj. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor még átgondolom.
2014. máj. 17. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!