Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás után? Bovebben...

Ivartalanítás után? Bovebben lent!?

Figyelt kérdés

Pár órája hoztam haza a kolyok kutyám ivartalanításról, és a varratja elég szép eddig, de a herezacskója elég nagy, gondolom bevan gyulladva és van rajta vér rászáradva. Normális ez? Olyan mintha nem is lett volna ivartalanítva akkora neki.

Nem szokták eltávolítani a herezacskókat? Kell valamivel kenni a sebet, hogy gyorsabb legyen a gyógyulás? Ti mit csináltatok , hogy ne piszkálja a sebet?

Nem szeretném, hogy elfertozodjon :)


2014. máj. 16. 16:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Ööö...Dokit miért nem kérdezted meg..?


Enyémnek is megmaradt a zacskója, de össze fog egy kicsit húzódni.

A dokinak adnia kellett volna műanyag gallért a fejére, hogy ne tudja piszkálni a sebet...Ha van a környéken állatpatika, hívd fel őket árulnak-e. Előtte mérd meg a nyakkörméretét és a fejhosszát.


Elvileg nem kell kenni semmivel a sebet.

2014. máj. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Picit pontosabban mennyi idős a kutyád?Milyen fajta? ....ha ivartalanítva van egy kan kutya akkor nem szabadna golyóinak lenni :S ...én azt ajánlom ,hogy nem ahhoz a dokihoz ,hanem egy másikhoz akit ismersz,és mutasd meg neki,mert ez így nem egy normális eset !
2014. máj. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

[link]


így néz ki, nem a legjobb kép de valamennyire látszik

2014. máj. 16. 17:31
 4/10 A kérdező kommentje:
Bocsi 6 hónapos és pomerániai keverék:)
2014. máj. 16. 17:31
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha egyértelműen ki tudod tapintani a golyóit, akkor sürgősen keress másik állatorvost....Ha nem, csak simán duzzadt neki, akkor várj a másnapi kontrollig (gondolom van...).
2014. máj. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem akarok hozzá nyúlni, mert látszik hogy érzékeny,fáj neki. Hétfon kell vissza menni vele, akkor úgyis megmondják ha valami nem oké csak nem szeretném, hogy bármi baja legyen addig.
2014. máj. 16. 18:40
 7/10 Zowie ***** válasza:
Szia! Nekem 3 hete ivartalanították a kutyámat. Orvos függő, hogy a zacsit is eltávolítja-e. A barátnőm kutyájának levették(furin is nézett ki, ezért is ódzkodtam az ivartalanítástól) de az én dokim mondta, hogy meg szokta hagyni mert nem néz ki "olyan furcsán" akkor hátulról a kan kutya. Mondta, hogy valószínű meg lesz dagadva a zacsi mert előfordul némely kutyánál, hogy megtelik kicsit folyadékkal. Én direkt rákérdeztem, hogy be lehet-e kenni betadinnal de azt mondta, hogy semmivel se kenjem be. A gallérra is rákérdeztm de azt mondta, hogy nem kell. Nekem napközben nem piszkálta valószínű, hogy csak éjszaka mert egy 7 múlva kellett menni varratszedésre de már előtte való nap kiszedte magának, mire mondta a doki, hogy az nem baj így még jobb is. Megnézte picit volt csak gennyes a nyalogatás miatt, azt mondta hogy most akkor lehet betadinozni, nem kentem és nagyon szépen meggyógyult, már a heg is alig látszik.
2014. máj. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Zowie ***** válasza:
Ja még azt elfelejtettem, hogy arra vigyázz, hogy víz ne érje.
2014. máj. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Koszonom szépen, nagyon hasznos volt a válaszod! Vigyázok rá nagyon, egy percre se merem egyedul hagyni, nehogy piszkálja a sebet. :)
2014. máj. 16. 20:11
 10/10 Zowie ***** válasza:
Nincs mit, örülök, hogy segíthettem:) És jobbulást a kutyusnak:)
2014. máj. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!