Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Herélni kéne a Boxerem!...

Herélni kéne a Boxerem! Változások?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon szép kiállású Boxer kutyusom amivel csak annyi lenne a probléma, hogy fél heréjű most 9 hónapos és műtét elött állunk. Ki kéne venni a hasüregben maradt herét amivel együtt a doki ki akarja venni az egészségest is mondva, hogy: "etikátlan lenne ha meghagyná" . Viszont mindenki mondja, hogy hordó lesz a kutyából és nemhogy csak megáll itt a növésben hanem izomzata sem fejlődik ki rendesen a kutya formája sem lesz normális és dagadt lesz. igaz ez? fizikailag, hogy fog rá hatni?

2014. máj. 6. 15:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én kutyám lassan 6 hónapja, hogy ivartalanítva lett. Úgyszint kölyök még. Én nem láttam semmi változás külsőleg (mondjuk a jellemében sem). Ugyanolyan mint eddig volt.
2014. máj. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A másodlagos nemi jelleg nem fog úgy kialakulni, mint egy kannál, de se kisebb, se hordó, se formátlan nem lesz. Ez egy tévhit, hogy az ivartalan kutyák túlsúlyosak lesznek. Ha hízik, kevesebbet kell neki enni adni. Mozgatni ugyan úgy lehet és ugyan úgy fog izmosodni is, mint a kanok.

Ami változik, az az, hogy a nemi indíttatású viselkedés megszűnik, nem akar majd párosodni, nem vágyakozik majd a szukák után, nem lesz heredaganata sem. Ehhez a rejtett herét is kell venni, ahogy az orvosod mondta.

2014. máj. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szóval azt mondod kedves utolsó, ha megvan a műtét ugyan úgy fog növekedni még kutya és szépen kifejlett kan kutya lesz belőle nem pedig egy hordó? eleve sokat mozgatom és Barf al etetem a kutyát és aki eddig látta megvolt rökönyödve, hogy még kölyök kutya mert olyan kiállása van mint egy felnőtt kutyának bár a feje még elég kifejletlen látszik még kölyök. ezért szeretném hogy nőljön még.
2014. máj. 6. 15:18
 4/8 anonim ***** válasza:

"Ami változik, az az, hogy a nemi indíttatású viselkedés megszűnik, nem akar majd párosodni, nem vágyakozik majd a szukák után, nem lesz heredaganata sem."


Ez ebben a formában nem igaz.

A herék eltávolításával két dolog történik. Egyrészt nem tud örökítőanyag termelődni, másrészt csökken a tesztoszteron szint. Viszont nem szűnik meg, mivel a mellékvese is termel.

Továbbá a kutya aktusra is képes. Én láttam már összeragadni ivaros szukát ivartalanított kannal.

2014. máj. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy neked van igazad, de szerintem kivétel lehet, mivel láttam már egy pár ivartalan kant menhelyen, állatmentőknél is nálam ideiglenesben is, egyik sem mutatott semmilyen érdeklődést a mellettük tüzelő szukák irányába.
2014. máj. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg egyedfüggő vagy hogy a kutya szervezete eleve mennyi tesztoszteront termel here nélkül.
2014. máj. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
3 éves ivartalanított staffordom van.Köszöni szépen,remek kondija van,izmos,jó kiállású és egészséges. :D Semmit nem befolyásol a golyók megléte ezen a téren.
2014. máj. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is az lenne a legegyszerűbb ha már kés alá fekszik a kutya hogyha ivartalanítattnátok is,mertsemmi baja nem lesz tőle a kutyának csak legalább nem lesz szaporulat....a túlsúly csak idősebb korban kezd az ivartalanított kutyáknál megjelenni (min. 5 évesen )!
2014. máj. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!