Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell "ideggyenge" kutyat...

Hogy kell "ideggyenge" kutyat setaltatni?

Figyelt kérdés

Itt mar megkaptam az elozo kerdesemnel, hogy a kutyam ideggyenge..lehet hogy az,lehet, hogy megsem.Ugy kerult hozzam, de ez lenyegtelen,attol meg az enyem, es szeretem.

Majdnem mindenben tokeletes , tanulekony kiskutya.

Boldog kutyaeletet szeretnek neki biztositani.

Par napja nem akar setalni, csak az udvarra hajlando orommel rohanni. Ha az utcara viszem, remeg, retteg, huzatja es teljesen elhagyja magat. Inkabb megfulladna, minthogy szepen elinduljon.Tegnap latott ket gyereket,az egyik felenyult, de nem lattam, hogy csinalt volna vele valamit.Lehet ez valtotta ki belole, ma mar nem szerette a gyerekzajt, lecovekelt, remegett, szinte halalfelelme volt, ha gyereket latott.

Este odavittem sok gyerek kozelebe,de mar rossz volt nezni, hogy remegett, panikban volt, menekulni akart.

Igy hogy vigyem setalni? Eddig minden nap 2x vittem. Ma mar nem tudtam normalisan vinni, mert vegigcibaltatta magat es azt az en konyokom sem birja.

Segitene valaki? Irtam mar ki egy kerdest errol, de csak leszolasokat kaptam.


2014. máj. 19. 00:32
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
jézusom milyen gyerekeket láthatott o.O viccen kívül ha nagy z udvar maradjatok ott és játszatok esetleg ismerős gyerekét hívd át h adjon neki enni inni vagy nem tom h vhogy segítsen
2014. máj. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"A félelem ugyan különböző eredetű lehet, de létezik közös nevező arra nézve, hogyan kezeljük a félős kutyát. Súlyosabb esetben a szorongás elleni gyógyszeres kezelés eredményes lehet. Ez a fajta kezelés a probléma rövid vagy hosszú távú megoldására egyaránt alkalmas lehet.


Másrészt, különösen akkor, ha a kutya félelmének ismert oka van, segíthet, ha a kutyát fokozatosan kitesszük a rettegett helyzetnek, miközben megjutalmazzuk nyugodt viselkedését (ezt a módszert érzéketlenítésként ismerik). Ha például a kutya bepánikol, amikor a gördeszka elsüvít mellette a parkban, vigye haza és kisebb jutalomfalatok segítségével ismételje át vele az alapvető parancsokat, mint az "ül" és a "marad" utasításokat. Azután vigye vissza a parkba és bizonyos távolságra a gördeszkáktól, próbálják el újra a parancsokat. Lassan közeledjen vele arrafelé, ahol az emberek gördeszkáznak, és bizonyos időközönként ismételgesse újra az ül-marad parancsokat, megjutalmazva a kutyust nyugodt viselkedéséért.


Jutalmazzuk meg, ha nyugodt marad!

A kutyának nem szabad bepánikolnia az érzéketlenítési folyamat során. Ha mégis, akkor túl gyorsan haladtunk vele, és le kell lassítani. Mindaddig, amíg minden egyes stresszhelyzetnek való kitevést követően előrelépés történik, és a jutalomfalatokat jól időzítjük, a kutya még akkor is képes lesz nyugton maradni, ha közel lesz például a gördeszkázókhoz."

2014. máj. 19. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
2014. máj. 19. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%
Egy ideig ne vidd sok ember közé, csak olyan helyen sétáltasd, ahol csendes a környék, és autók zaja sincs, meg biciklizők sincsenek. Egy kisebb védett terület nézzél ki sétára. Nehéz ilyen helyet találni, de meg kell próbálni. Egy hétig csak ilyen helyen sétáltasd, majd fokozatosan növeld a séta nagyságának területét. A kutya valamitől megijedt, most az a feladat, hogy visszaszokjon az emberek és a zaj közé. Sok sikert! :)
2014. máj. 19. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mekkora kutyáról van szó? Mert ha nem túl nehéz, akkor én a helyedben bizony végighúznám az utcán, de úgy, mintha ott se lenne, és a lehető legtermészetesebben, legnyugodtabban. Mivel nekem a kérdésedből az jött le, hogy nem csak a gyerekektől, hanem úgy az egész sétától fél, ezért nem nagyon van más út.


Illetve még segíthet, ha elvonod a figyelmét elindulásnál, illetve séta közben.

Ha nagyon játékos, akkor játssz vele, ha pedig inkább kajás, akkor pedig valami nagyon finommal együtt menjetek sétálni (főtt hús, máj), és már a kapun is úgy lépjetek ki, hogy folyamatosan nyomod neki a kaját. Ezt később lehet csökkenteni. Ha félni akarna a kutya, akkor feladatot csináltass vele, és jutalmazd.

De pl egy ilyen szituációból az én kutyáim nagyon hamar levágnák, hogy ha így behisztiznek, akkor beindul a kajafolyam séta közben, szóval én inkább a végigvonszolással kezdenék.

2014. máj. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!