Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért gondolja azt valaki,...

Miért gondolja azt valaki, hogy hobbiból szaporítani egy ideggyenge yorkit jó ötlet?

Figyelt kérdés

A csajszi mindenáron pároztatni akarta a szuka kutyáját, sajnos nem tudtam róla lebeszélni. A kutya kisebb, mint a normál yorkik, de ez még hagyján, eddig 8 fogát húzták ki, egy éppen rohad a szájában, amitől iszonyatosan büdi a szájszaga. Totál ideggyenge, aki bemegy hozzájuk, azt imádja, meg puszilgatja, de ha sétáltatják, minden kutyának nekimegy. Egyetlen kutyával sincs meg, legutóbb egy németjuhászt harapott meg. Ha a csajszi valahová magával viszi, a kutya végig csak hisztizik, így vendégségbe nem is tud vele menni. Nem lépcsőzhet, mert nem bírnák az ízületei, régebben leugrott az ágyról, és meg is sérült.

Állítólag, amikor pároztatta a kutyát, neki kellett lefognia, mert a fiú kutyának is nekiment volna, és ráadásul közben végig a gazdáját harapdálta.

Komolyan nem értem, hozzáteszem felnőtt emberről beszélünk, aki még elhiszi azt a hülyeséget, hogy minden kutyának legalább egyszer ellenie kell, mert különben rákos lesz. (A legjobb, hogy ezt állatorvos mondta neki...)

Nagyon-nagyon remélem, hogy nem lett vemhes a kutyus... ráadásul még engem nézett hülyének, amiért próbáltam lebeszélni róla.



2014. máj. 16. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert tájékozatlan. Emellé még lusta is, mert ha csak egy kicsit nézne szét az interneten, már akkor is rájönne, hogy mi a zörgés (pl h nem minden kutya alkalmas tenyésztésre). Facebookon is naponta-kétnaponta lehet találkozni megosztásokkal, hogy sok a gazdátlan kutya, ne szaporíts, ne vásárolj, fogadj örökbe, stb.
2014. máj. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Platypus ***** válasza:
100%
Vannak hülyék. Szerencsétlen kutya előbb döglik bele az ellésbe, mint annak a hiányába. Amúgy még nem feltétlenül ideggyenge, lehet borzasztóan félrenevelt domináns kutya is, egy terriertől nem lenne szokatlan. De a többi amit írtál, az is sokszorosan elég figyelmeztetés, hogy ezt a kutyát nagyon de nagyon nem kéne szaporítani. Ha valóban mondott ilyet az állatorvos, az is megéri a pénzét...
2014. máj. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és az hogy látja, hogy a kutyája nekimegy a kannak, az meg már nem csak tudatlanság, de kb lesz_rja, hogy megsérül-e a kutya vagy sem... A kan gazdája is jó hülye lehet, ha fontosabb az a kis zsebpénz, mint a kutyája épsége. Szerintem nem is szereti a kutyáját, csak portékaként tekint rá, amivel lehet villogni meg pénzt csinálni.
2014. máj. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Se törzskönyv, se tenyészszemle, se egészségügyi szűrések se semmi nincs.. Csodálatos!

A idén több kis tesű fajtánál eddig tanácsolt volt, most már kötelező többek között pl a patella szűrés. Eddig minden jó érzésű tenyésztő megcsinálta, és ennek megfelelően szelektált, de most már aki eddig nem gondolta fontosnak, annak is kötelező! Ebben az a legszebb, hogy még két olyan kutyának, akik pl. patella mentesek, és a felmenőik is átestek a szűrésen, és mentesek, attól még a születendő kiskutyák nem biztos, hogy 100%-ig mentesek lesznek. Akkor most gondoljunk bele, ha két szűrt és mentes vonalból is születhet patellás kutya, akkor két olyan kutya, akik ilyen szaporításból születnek és életükben nem jutnak el erre a vizsgálatra, milyen terhelt kölykeik lesznek? Ezt felügyelet alatt kell tartani, nem véletlen, hogy bizonyos klubbok kicsit behúzták a gatyamadzagot, ha egy szuka patellás, és átmegy a tenyészszemlén, akkor a kölykeinek csak úgy lehet törzskönyve, hogy teljesen mentes kannal fedeztette. És akkor ezzel csak elkezdtük a javítgatást, semmi drasztikusság. De a szőr feláll a hátamon a tudattól, hogy kedvencek ellenek, a semmiért a semmibe. Értelmetlenül. Minek hozunk létre almokat, ha a jövőjük egy kérdőjel?

2014. máj. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Állítólag a kutya hasonlít valamennyire a gazdãra.Sajnos elég ostoba lehet ez a gazda és biztos vagyok benne,hogy félreértette azt,amit az orvos mondott neki.Azt sem értem teljesen,hogy hogyan kėpes valaki megerőszakoltatni az ebét.Nem vėletlen,hogy nem akart párzani.
2014. máj. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!