Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normál méretű yorki törzskönyv...

Normál méretű yorki törzskönyvel 60ezerért reális? Mennyiért adjam?

Figyelt kérdés
ajándékba kapta párom..de sok kutyánk van. 9hetes
2014. máj. 20. 13:46
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Ha tényleg fajtatiszta (nem egyenlő azzal, hogy törzskönyves), akkor többet is kérhetsz érte, lehet, hogy azt hiszik, szaporítók vagytok. Sok mindentől függ, pl. vidéken vagy Bp?


Egyébként ha ajándékot adsz el, az rossz karma, én nem tenném.:) Adjátok oda egy kedves kislánynak/kisfiúnak, akinél jó helye lenne a kutyusnak.

2014. máj. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Ha törzskönyves, akkor a szerződésetekben valószínűleg az is benne van, hogy a tenyésztő tudta nélkül nem adhatod tovább. Érdemes lenne rábízni a kutyát, hogy keressen neki megfelelő gazdit!
2014. máj. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Ha törzskönyves, kérdezzétek meg a tenyésztőjét, hogy mi legyen vele. Valószínűleg vissza fogja venni. Ha nem törzskönyves, akkor valamelyik állatmentő társságnak, vagy ha van, olyan fajtamentőknek, akik hasonló kutyákat mentenek, szóljatok be, hogy ajánlják ki, így legalább nem lesz szaporító áldozata a jövőben.

Nem tartom fair-nek, hogy egy ajándékba kapott kutyáért pénzt kérjetek, főleg, mivel szinte biztos, hogy nem törzskönyves.

2014. máj. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
minden yorki normál méretű mert csak egy méret van belőle! Ha eladsz egy kutyát akkor azért garanciát kell vállalni. A neveteken van már a tk? Mert ha nem akkor hivatalosan nem adhatod el. Szerintem vagy ajándékozzátok ti is rokonoknak vagy kerüljön vissza a tenyésztőhöz.
2014. máj. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4 ha nem értessz hozzá miért szolsz bele?? van 1kg és 4kg yorki is
2014. máj. 21. 15:13
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nemá, télleg? És az ilyennek a törzskönyvébe az van beleírva, hogy "egykilós yorkshire terrier"? :D


De lehet, hogy sírnom kéne inkább... :/

2014. máj. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező kettőnk közül te nem értesz hozzá. A fajta standard szerint a yorki egy méretben van a súlya 2-3kg. E feletti és alatti egyedek genetikailag hibásak akiket ki is zárnak tenyészetből. Ha lenne törzskönyve a kutyádnak nem írnál hülyeségeket! De légyszi töltsd már fel azt a törzskönyvet amiben az áll hogy mini/normál méretű yorkshire terrier, mert szerintem erre nem csak én lennék kíváncsi!!! Ha nincs a neveteken a törzskönyv, nincs tulajdonos változást igazoló lapod vagy adás-vételi szerződések nem adhatod el!!! Fogd már fel, hogy hivatalosan más kutyáját nem adhatod el!!! Amúgy 4-es voltam!
2014. máj. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!