Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen zöldségeket, gyüölcsöke...

Milyen zöldségeket, gyüölcsöket lehet adni egy kutyának?

Figyelt kérdés

Szeretnék néha főzni neki, és nem tudom, milyen zöldségeket vagy gyümölcsöket rakjak az ételébe.

És hogyan: nyersen vagy párolva?


2009. dec. 29. 12:42
 1/10 anonim válasza:

Nekem keverék kutyusom van.

Egy szakkönyvben olvastam h a krumpli, bab, borsó nem túl jó neki.Az enyém alapból nem eszi meg a krumplit.

Ha főzöl vmit neki sztem sárgarépa lenne jó, azt sok bolti eledelbe is tesznek, de sztem bármilyen hasonló is megfelel.

Gyümölcsöt nem tudom h ehet-e. Az enyém az mindenevő:D

elcsórta már az almát, körtét, dinnyét, barackot, banánt, a mogyorót is nagyon szereti.:D

sztem ami nem tetszik neki azt úgysem eszi meg.ösztönösen tudja mi a jó neki.sztem.

remélem segíthettem!:)

2009. dec. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

[link]

Itt le vannak írva :)

2009. dec. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Bármilyet, kivéve a hüvelyeseket és a káposztaféléket, mert az puffaszt. A krumpli az adható, bár úgy tudom nem ér semmit, nem tudja hasznosítani.

Én szoktam adni a 14 hetesemnek nyersen répát, banánt, narancsot. Narancsból keveset, mert nagyon rostos, gyümölcsből adható mindenféle, de csak mértékkel, hisz a kutya ragadozó állat, a gyomra is erre van beállva.

Szükségük van a vitaminokra, azonban, ha jó minőségű száraztáppal etetsz, abban minden szükséges megvan, csak egy pici kiegészítés kell.

2009. dec. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat :)

A kutyusom Acanát kap Dog Chow-val keverve, csak gondoltam, kiegészítem egy kicsit az étrendjét :)

2009. dec. 29. 13:15
 5/10 anonim ***** válasza:
Az elsővel ellentétben, én úgy vettem észre, hogy a kutya szereti a krumplit. Nekem eddig akárhány kutyám volt az összes szerette. Most van egy Vizslám és sokkal jobban szereti a zöldséget, gyümölcsöt, főzeléket, mint a húst. Sok félét adhatsz neki: borsó, káposzta, krumpli, sárgarépa stb...annyi, hogy ezek ne legyenek nyersek.
2009. dec. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mák, borsó, bab, kukorica, káposzta, karalábé, gomba, önmagában hagyma - ezeket nem szabad.

Ha főzöl neki mondjuk húslevest, és lesz benne 2 falat karalábé, vagy a te esti ételedből megmarad egy kanálnyi babfőzelék, az nem olyan nagy gond, csak nagy mennyiségben (a kutya méretéhez viszonyítva) ne kapjon ezekből, tehát pl. ne legyen a vacsorája egy adag babfőzelék, mert bele is hallhat.

A répa, fehérrépa, zeller nagyon jó, inkább főzve add.

Gyümölcsből egyedül szőlőt nem szabad adni. Az alma, banán, esetleg narancs, dinnye, ezek tök jók.


Krumplit szabad adni a kutyának, majd meglátod, szereti-e vagy nem. A krumpli rosttartalma nagyon jó béltisztító hatású, az én kutyám imádja főve és krumplipürének is. Túlzásba nem szabad vinni. Én, ha főzök neki (4 napra), a levesbe 2-3 darabot szoktam tenni kockára vágva.

2009. dec. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Itt is egy cikk a kiskutyák etetéséről:


[link]

2010. jan. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A mi kutyank imadja pl a savanyu kaposztat, mertekkel persze,

most fogyokuran van, a szakember (nem allatorvos) javaslata alapjan a szaraztap felet helyettesitjuk fott krumplival es repaval, neha rizzsel.

Krumplit lehet adni , hulyeseg, hogy tilos, azert jo, mert elteliti, de nem hasznositja fel, nem dolgozza fel a szervezete. Hasmenese sincs tole. Ha nem fogyozik, akkor nem erdemes tulzasba vinni.

2010. júl. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nálunk hátul van egy komposzt oda kerül ki a konyhai hulladék és a kisebbik kutya folyton átjár és előhozza a kertbe a kedvence a káposzta torzsa pedig az puffaszt.. tavaly kiszedte az emeltágyásból a répákat is ... Mindent nagoyn szeret kivétel a borsot azt ott is haggya tudja hogy nem kell:D Szerintem nyersen is meg párolva is adhatsz neki olyan zöldségeket amiket szabad pl: répa és fajtái, meg gyümölcsöt is a mi kutyáink imádják a barackot és a görögdinnyét a zöld viasztos héjáig kirágja
2013. ápr. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
mi néha rízst,répát,és főtt csirkehúst adunk és aznagyon egészséges így együtt nekik...a szaftokat meg szószokat kerüljétek mert a legtöbb érzékeny rá és rossz nekik! a KRUMPLIT nem tudják megemészteni...tehát azt NE!...és kb ennyi...
2014. aug. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!