Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fresnapfban (Pécs) melyik az...

Fresnapfban (Pécs) melyik az a kutyatáp, ami a legjobb ár/érték arányú és öreg kutyáknak való?

Figyelt kérdés

Most szeretnék átállni kutyusommal a senior tápokra, mert igen öregecske. Milyen tápot ajánlatok? Nem a pénz a lényeg, de csak a neve miatt nem akarok többet fizetni, a normál felnőtt tápok között is találkoztam olyannal, ami rosszabb minőségű, de drágább. Milyen összetevőket kell figyelembe vennem, mi az, ami fontos?


Esetleg ha valaki tud, felnőtt cicának való tápot is szeretnék venni, mi az, ami abból is érdemes? (Royal Canint a cicáim nem eszik meg, arról szeretnék váltani)



2014. máj. 21. 09:08
 1/4 anonim ***** válasza:

A Fressnapfban a Real Nature a legjobb táp. Úgy tudom, van senior változata is.

Mostmár van belőle egy ún. "wilderness" változat is, ami gabonamentes. Ez szokásos tápnak néz ki.

A normál változata viszont ilyen henger alakú, "sima" felületű táp (nem tudom jobban leírni, a lényeg, hogy nem olyan szaftos és nem is nehezen szívja meg magát ha vízbe áztatom). Ezt az én kutyám annyira nem szerette, viszont egy ismerősöm kutyájának ez a kedvence.

Amúgy attól is függ, milyen állapotban a kutyád, mert ha pl. egyáltalán nem kövér és korához képest aktív, akkor nem biztos, hogy kell neki senior. Ezeknek a tápoknak elsősorban az a lényegük, hogy könnyebben emészthetőek (pl. bárány vagy hal van bennük és ez tényleg fontos idősebb korban!) és sokszor alacsonyabb kalóriatartalmúak abból kiindulva, hogy az idős kutyának már nem kell annyi energia.

Én azért körülnéznék az érzékeny gyomrú kutyáknak való (sensitive) tápok között is.

Meg persze fontos a megfelelő vitamin, ásványianyag-pótlás, antioxidánsok stb., de szerintem ennek minden korban fontosnak kellene lennie.

A Fressnapfra visszatérve még talán a Select gold márka nem vészes, de ott rizs az első összetevő (nem pedig hús), ami azért annyira nem jó.

Rendelésen nem gondolkodtál? Pl. a Belcando finest croc tápja is elég jó (van belőle gabonamentes is, de mi a simát vettük) és azt idős kutyáknak is ajánlják. Annyi, hogy elég aprószemű, nem tudom mekkora kutyának kellene.


Amúgy meg a házi koszt is szuper választás, sőt szerintem az a legjobb, ha van időd főzőcskézni. Valamilyen nyesedék, belsőségek, far-hát stb., rizzsel, zöldségekkel, halolajjal meg egy idős kutyáknak való étrendkiegészítővel.

Én amúgy váltogatom a kettőt. Heti kb.3-4x tápot kapnak és a többi napra főzök nekik.

Ki kell tapasztalni mi az ami beválik neki.

2014. máj. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Jelenleg Rolyal Canint eszik a drága, sima felnőtt kutyáknak valót, mellé én is heti 3-4 alkalommal adok neki főtt kaját, leginkább farhátat. A kutyus egy golder retriver keverék, valami pici kutyával sikeredett, mert egy 15 kilós golder retrivernek néz ki. Egészségügyileg teljesen rendben van, oltva, féreghajtva, spot-on kullancsriasztó, minden van. Utcáról fogadtuk be, a doki akkor fél évesre tippelte, mindez 13 éve már, szóval a 14 felé közeledik. Jó kondiban van, heti 3 alkalommal viszem magammal erdőbe futni 5-6 km-t, de jól bírja még mindig. Csak azt vettem észre, hogy nemigen akarja már enni a tápot. Dokival beszéltem, azt javasolta, hogy ki kéne próbálni valami idősebbkutyáknak valót, hátha. Mellette kap vitamint, szőr és csonterősítő vitamint is. A doki szerint rendben van, csak engem nyugtalanít, hogy nem eszi meg az eddig megszokott napi adagját. Hízni nem hízott, energiája van, so,at játszunk, sétálunk, futunk. Magyarul az evésen kívül mást nem látok rajta.


Azért gondoltam a fressnapfra, mert holnap megyek Pécsre, akkor el is tudnám hozni, ha van ott megfelelő. Mindenáron nem akarok venni, fontos nekem az ő egészsége, csak olyant vennék, ami tényleg jó.

2014. máj. 21. 17:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Hmm, nem tudom mi lehet az oka, hogy nem eszi a tápot. Nem gondolom, hogy egy senior tápot tuti szívesebben enne, de persze ki lehet próbálni.

Amúgy a kutyák 99%-a sokkal szívesebben eszi a főtt ételt, lehet azt várja tápos napokon, hogy kap húst.

Én a helyedben valamilyen kis kiszerelésűt vennék(1-2 kg-ot) és megnézed, hogy beválik-e neki.

Hátha van olyan hely Pécsen is, ahol kimérve tudsz tápot venni próbára.

Még az Acana is elég jó. Pl. a bárányos-almásat imádni szokták a kutyák, csak nem olcsó.

2014. máj. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem tudom én sem. Gondoltam arra is, hogy mint az embereknél, idősebb korra csökken az étvágya. Nem tudom, hogy ez kutyák esetében is lehetséges-e. Azért eszi a tápot is, nem olyan drasztikus a helyzet szerencsére, de kevesebbet, mint eddig. A főtt húst meg kétpofára nyomja, szóval éhezni nem éhezik. :) Fogyni sem fogyott, úgyhogy lehet, hogy csak én reagálom túl a dolgot. Az Acana-n már gondolkoztam, nagyon dicsérik, lehet, hogy akkor inkább azt próbáljuk ki.


Most a dokinak még az jutott eszébe, hogy esetleg a fogaival lehet valami probléma, mivel a főtt hús puhább, könnyebben rágható, mint a táp, ezért azt megeszi, de a táp rágása már fájdalmat okoz neki, csak annyit eszik belőle, amennyit tényleg kell. Csak akkor azért fogynia is kellett volna valamit. De holnap megyünk, megnézik a fogait, akkor kiderül, hogy az-e a bűnös, vagy sem.

2014. máj. 22. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!