Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le róla?

Hogyan szoktassam le róla?

Figyelt kérdés

Youtube-on láttam egy videót, amiben egy kutyakiképző azt mondta, hogy ha játék közben harap a kutyus, akkor fel kell állni, hátat kell neki fordítani,és nem foglalkozni vele 1-2 percig.

Én ezt alkalmaztam is a kiskutyámnál, de nem érdekelte egyáltalán, hogy nem foglalkozom vele, talált mást, amivel játszik, pl egy botot, vagy pedig a lábamat kezdte el harapdálni a kezem helyett.

Azt is kipróbáltam már, hogy az orrára koppintok ilyenkor, de azt meg játéknak veszi, mert ugyanúgy folytatja tovább a harapdálást.

És egyszerűen annyira bénának érzem magam, hogy nem tudom sehogysem leszoktatni erről.

Van egy másik kutyusunk is, ő nem csinálja ezt, mert anya megtanította neki, hogy nem szabad. Viszont a kicsivel én vagyok itthon szinte egész nap,és nem szeretném, hogy ez rögzüljön benne, hogy ennyire haraphat.


2014. máj. 21. 22:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Éles hangon visíts fel, ez arra jó hogy kizökkenti, egy pillanatra csak bambulni fog hogy wtf. Ezt a pillanatot használd ki, és nagyon keményen mondd: "Nem szabad!".
2014. máj. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a kutya? Ha még nagyon kölyök, ez a tuti megoldás:

Éles hangon visíts fel, és hagyd abba a játékot, hagyd ott.

A hang nem kizökkentésre kell, hanem azért, mert az alomban a testvérei is így jelezték, hogy na pontosan ez fájt. Az otthagyás pedig azért kell, mert úgymond ez a következménye annak, hogy túl erőset harapott (szintén az alomtestvérektől megtanulva).


Ezt egy idősebb (mondjuk fél év fölötti) kutyánál is meg lehet próbálni, de valószínűbb, hogy ebben az esetben már jobb, ha nem az alomtestvérek, hanem az anya kommunikációját használjuk. Tehát harap - felvisítunk, és a grabancánál fogva kissé megemeljük és megrázzuk (közben lehet morogni is akár). Ezt nagyon fiatal kölyöknél csak akkor, ha az 1. módszer egyáltalán nem hat.


Én az 1. módszert alkalmaztam mindkét kutyámnál, soha nem fogott rá erősen a kezemre, még véletlenül se.


A nem fájdalmas harapdálás a játék része, azt érdemes csinálni, hogy tudja, mekkora a biztonságos harapás - ez fontos lesz felnőtt korában, játék közben.

2014. máj. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jah és még annyi, hogy az otthagyásnak nem kell percekig tartani, elég fél perc, vagy kevesebb.
2014. máj. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat,biztosan ki fogom próbálni. A kutyus 8 hetes(azért ilyen piciként hoztuk el,mert kitették őket az utcára anya kutya nélkül 2 testvérével,és mi örökbe fogadtuk)
2014. máj. 22. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!