Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt kóbor kutya MINDENT...

Volt kóbor kutya MINDENT megeszik a földről -kaja, gyógyszer, stb. - és hogyan szoktassam le róla?

Figyelt kérdés

Tehát kóbor múltja van, max. 2 éves lehet! Mindenfélét fölszed séta közben, kenyérdarab, párizsis papír, hógolyó (?!), joghurtos pohár, chips, mindent! Utcán még tudok rá figyelni, de ma a nagyanyám vérnyomáscsökkentő tablettáját ette meg! Valahogy le kéne szoktatnom erről, de hogyan? Nagyon dühös vagyok nagymamámra, mert dirket szóltam mindenkinek, hogy NE hagyjanak elöl gyógyszert és igyekezzenek nem elejteni, mikor ott a kutya! És a legszebb az egészben, hogy nagyanyám simán leragadta, csak épp láttam, h a kutya eszik valamit! Nagyon ráripakodtam és csak utána nyögte ki, hogy mi volt az!


Ja és asztalról is csórt már péksüteményt zacskóval együtt, de azt meghallottam és elkértem tőle.


Egyébként nagyon okos, tanulékony, szófogadó kutya (ezt leszámítva), de ez azért elég veszélyes :/



2014. febr. 3. 09:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy exkóbor kutyám, akit bevettek egy menhelyre, de előtte kb. 1 hónapot volt az utcán. Ugyanezt csinálta, mellé még kukázott is.


Szerintem ha nem sikerül leszoktatni róla, menjetek el egy suliba. Ki tudja mikor eszik meg valami mérget, szöges virslit, satöbbi.

2014. febr. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Először is rettenetesen sok fizikai és szellemi fárasztással, hogy legalább unalomból ne csinálja ezeket, meg inkább aludni akarjon, mint zabálni.

Aztán falkavezérség ezerrel, hogy ne érezze úgy, hogy a ti cuccotokhoz joga van. Így legalább a gyógyszerektől megmenekül.

Ezen felül nagyon fontos lenne megtalálni neki a legszörnyűbb büntetési formát, amit el tud képzelni, és azt több helyen, több tárggyal, minél többféle helyzetben kivitelezni, amíg nem általánosít, hogy agyatlanul zabálni rossz. Ezt-azt valószínűleg élete végéig fel fog szedegetni, de legalább az életveszélyes dolgokról le lehet állítani.

2014. febr. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Attól is függ,mennyi ideje van nálad.Ha sokat ėhezett,hajlamos egy ideig mindent felszívni.Volt ilyen ebem,hosszas bő kaja mellett leszokott róla.
2014. febr. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Illatos útról hoztam 1 hete.


Séta csak napi 4x 15-30 perc, mert meg van fázva és addig védeni kell a hidegtől orvosi utasításra :) Ha rendbe jön, hosszabb időre is menni fogunk, ő is szívesen sétál.


Bőven kap enni, nap 2x, mert kicsit híznia is kell. Jutalomfalatot csak akkor kap, amikor utcán végzi a dolgát (1 hét alatt megtanulta a szobatisztaságot). Csak akkor kapja meg a kaját/nasit, ha lenyugszik és leül, izgatott állapotban NEM. Igyekszem majd azért csökkenteni a nasi mennyiséget pisi/kaki után :)


Rágócsontot kapott, már a másodikat darálta be a héten, játékai vannak, játszik is velük gyakran.


Falkavezérség rendben van, ő van legalul a rangsorban a családban, egyedül nagymamámban nem vagyok biztos mert ő képtelen szigorú lenni vele :D Mindenben engedelmes, utcán is egyre szebben sétál, már nem rángat össze-vissza, hanem szépen jön MELLETTEM.


"nagyon fontos lenne megtalálni neki a legszörnyűbb büntetési formát, amit el tud képzelni,"


??? Na ne...Én eddig úgy tudtam, hogy a büntetés lócitromot ér a kutyáknál. Csak félni fog tőlem. Én max. oldalba bököm vagy földre parancsolom, ha szemtelenkedik/rosszalkodik. Nem kiabálok vele és soha nem fogom megütni (!!!!), bár nem tudom erre gondoltál-e egyáltalán.


Nem ő az első kutyám egyébként, de előző kutyánkat nagyon elkényesztettük már kölyökként meg én is kisgyerek voltam, utólag meg már nem tudtam rendesen megnevelni pár dologban mikor több eszem lett (:D), mert a család többi tagja nem volt partner a ebben...

2014. febr. 3. 12:45
 5/12 A kérdező kommentje:
Ja igen és most mindenkivel az első nap letisztáztam, hogy legyenek vele következetesek, hol a helye, mit szabad mit nem, stb.
2014. febr. 3. 12:46
 6/12 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy első napokban 6-7x lementünk 10 perces sétákra, de már attól is úgy befáradt, hogy ülve elaludt a konyhában, amúgy 11-12 kilós kutya szóval nem mini.
2014. febr. 3. 12:48
 7/12 anonim ***** válasza:

A falkavezérség akkor MÉG rendben van, mert még nem nyílt ki a csipája a kutyának. Kell neki egy kis idő, mire elkezdi annyira átlátni a dolgokat, hogy próbálkozni kezdjen. Szóval ne igyál korán a medve bőrére :)


Büntetés: nézd, ha nincs, ami elrettentse a kutyát, akkor nem fogja abbahagyni. A zabálás túlélési ösztön, erős inger kell, hogy kiüsd. Bár így, hogy még csak egy hete van ott, lehet, hogy magától is javulni fog, de ezt nem nagyon lehet megjósolni. Viszont ha egyszer valami olyat talál megenni, amibe belehal, akkor hidd el, sajnálni fogod, hogy nem verted el inkább. És ő is.

Egyébként nem feltétlenül verésre gondolok, az nagyon ritkán megoldás, de mint lehetőséget, fenntartanám. Nálunk az utcai szarzabálásért meg macskakergetésért például meghajtás van, ott lelkileg törik össze a kutya, és amúgy ha választhatna, akkor ő inkább egy verést kérne, csak abból nem értené meg, hogy én mennyire szeretném, hogy nekem legyen igazam. A lelki ráhatások sokszor rosszabbak a kutyáknak, mint a fizikai fenyítés, bár nekünk kellemesebbnek tűnik, meg egyébként hatékonyabb is a legtöbb esetben.

De azért én is eltángáltam a pitet egyszer alaposan, amikor elmarta a másik kutyámat a táljától. Ne félj, megjegyezte, pedig nem fájt neki, a hátát csapdostam egy műanyag kislapáttal, és úgy kergettem körbe a lakáson, még nekem se fájt volna, az ő fájdalomtűrésével meg meg se érezte; az élményen volt a hangsúly, hogy leessen neki, hogy ezt SOHA SEMMILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT nem csinálhatja. Addig is tudta már, hogy nem kéne, de önmagában az, hogy szerintem nem kéne, nem volt neki elég visszatartó erő, amikor elkezdtem nekik húst adni.

A kajával kapcsolatos tiltások egyébként is a legnehezebben tanítható dolgok, általában elektromossal és egyéb áramos megoldásokkal tanítják, nem azért, mert így egyszerű vagy szeretnek kegyetlenkedni, hanem mert egy igazán kajás kutyára egyszerűen nem hat más, vagy nem eléggé. Jobb, ha megbarátkozol ezzel a gondolattal, mielőtt kicsinálja magát a kutya.


A földre parancsolás alatt meg nem tudom, mit értesz, annak sok értelmét nem látom, ha adsz neki egy végrehajtandó parancsot retorzióként. Illetve ha azt érted alatta, hogy a hátára fekteted, hát azt meg felejtsd el, az gyakorlatilag egy halálos fenyegetés (elharaphatom a torkodat, a beleidet kirághatom, uralkodom feletted - kb. ez az üzenete), szóval ha minden apróságért ezt kapja a kutya, akkor vagy hülyének fog nézni, vagy félni fog tőled, ha tényleg komolyan gondolod, esetleg mindkettő. De leginkább hülyének fog nézni, hogy mit kell így izgulni apróságok miatt.


Viszont a büntetéstől alapjáraton nem kell, hogy féljen tőled a kutya, ez csak akkor alakul ki, ha ha a kutya nem érti, miért bünteted, vagy olyan érzelmekkel bünteted, amik eltúlzottak (gyűlölettel, vagy ha rátolod az életed minden egyéb idegbaját is), vagy ha indokalatlanul nagy a büntetés a bűn súlyához képest. Amúgy ők egymást is folyamatosan korrigálják, vagy büntetik, ha nem ért a szép szóból a másik: odakapnak, leverik (nem vérrel, csak sok hörgéssel meg nyállal, szintén az élmény miatt), ez számukra teljesen természetes viselkedés. A kiabálás sem egy rossz dolog, jelzed a kutyának, hogy most mennyire vagy mérges valójában. Nem kell ezektől félni, csak okosan kell csinálni, úgy, hogy a kommunikáció része legyen, ne pedig agyatlan kegyetlenkedés.

2014. febr. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
szálykosarat tegyé rá
2014. febr. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Oké, értem, köszönöm! :) Hát lehet, hogy még nem nyílt ki a csipája XD Mindenesetre nem fogom hagyni, hogy ő dirigáljon, az fix.


Menhelyen egyébként nem volt agresszív vagy tolakodó egyik másik kutyával sem, pedig a többiek rendesen megugatták kifele menet. Utcán is inkább őt akarják szétszedni, ő viszont kanokkal és szukákkal is nagyon barátságos, kicsikkel és nagyokkal is.

2014. febr. 3. 14:06
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyire segítség amit leírok, mert ugye egyik kutya, másik eb alapon a vérmérsékletük sem egyforma, pláne exkóbornál a kukázás jól bevésődőtt dolog, lehet, de hátha:


Akumi okosan, részletesen leírta a lényeget, vagyis még nagyon friss az ismeretség, pontosan ezért kell nagyon odafigyelni minden mozzanatra, mindent úgy csinálni, hogy jól bevésődjék a kutyába minden.


Mi otthon a saját nevelésű - pici korában került hozzánk -kutyánnak a következőket is "játszottuk",mindezt azzal egy időben, hogy az ételt csak a Tiéd felszólítás után ehette meg. Eldobált a férjem a konyhában pár kolbász darabkát, de előtte szólt a kutyának, hogy NEM!


Ezt először naponta, majd hetente 2-3 alkalommal játszottuk, utána is elvétve. MIkor valami a földre kerül, nem ugrik rá a kutya, sőt, ha az orra alá dugok kaját akkor sem kapja be, hanem csakis akkor ha azt mondom Tiéd.


Mindezt 2 hónaposan azok után, hogy a lányom leesett epilepszia gyógszerére úgy ráugrott, hogy alig bírtuk kioperálni a szájából.


Ha arra gondol az ember, hogy gyógyszert és uram bocsá' bármilyen, az életére veszélyes dolgot is föleszik a kutya, igencsak meglódul a fantáziája abban, hogy minél hamarabb rendeződjék a dolog!

2014. febr. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!