Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A goldenretrieveremnek levágha...

A goldenretrieveremnek levághatja kutyakozmetikus a szőrét?

Figyelt kérdés

Nagyon melege van és ezt látom is rajta. Iszonyatosan sok szőre van, hatalmas bunda, szerintetek ellehet vinni kutyakozmetikushoz, hogy egy kicsit megritkítsák, vagy vágjanak neki belőle? Nagyon melege lehet szerintem.

A válaszokat előre is köszönöm


2014. máj. 23. 12:11
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
golden retriever * Véletlen írtam egybe.
2014. máj. 23. 12:15
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, levághatja, de persze ne kopaszra. Eelég lenne amúgy jó alaposan kifésülni és kikefélni a szőrét, hogy az elhalt, "benntragadt" szőrszálakat kiszedd belőle, és már szabadabban levegőzik a bőr. A kutyák szőre nem csak melegít, hanem hőszigetel is. Vedlés után ha alapos munkát végez az ember, akkor kapunk egy nyárias, könnyed, jól szellőző, vékony bundát, ami megvédi az erős napsugárzástól a bőrét.
2014. máj. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Próbáltam nagyon kikefélni, mindig jön még belőlre szőr, minden kefélésnél, persze már csak minimális, 10-15 szál vagy kevesebb, de még így is látom rajta hogy melege van.

Köszönöm a választ!

2014. máj. 23. 12:28
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mutass nekem olyan kutyát 30 fokban, amelyiknek nincs melege. A rövidszőrűnek is melege van. Neki mit vágnának le a szőréből? Te izzadsz nagy melegben, a kutya meg liheg és elfekszik valami hűvös helyen.
2014. máj. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a rövid szőrű (magyar agár) sokkal kevésbé bírja a meleget, mint a suba bundás komondor. Az agár árnyékban vagy a pincében (kb. 18 fok) fekszik nyáron, a komondor pedig néha a napon, ha már unja, akkor az árnyékban. A pincébe nagyon ritkán megy le.
2014. máj. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó, ez nem a szőrtől függ...
2014. máj. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Pont ezt írtam. Hogy egy hosszú szőrű akár jobban is bírhatja a meleget, mint egy rövid szőrű.
2014. máj. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem, én nem arra gondoltam... Össze kéne hasonlítani pl akkor egy hosszúszőrű és egy levágott szőrű goldent, melyiknek van jobban melege. Mert két teljesen különböző habitusú, energiaszintű fajtát összehasonlítani, nem releváns.
2014. máj. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ezt én is kérdeztem már itt tavaly, nekem azt írta mindenki, hogy nem lehet, mivel két rétegű a szőre.
2014. máj. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ma 19:21

Lehetni lehet levágni. Csak éppen egyáltalán nem a kutyának teszel vele jót, hanem magadnak, mert nem kell annyit fésülni.

2014. máj. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!