Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő, ha egy idegen...

Mi a teendő, ha egy idegen (gazdás) kutya bemegy valaki kertjébe, majd megöli az ott tartózkodó kutyát?

Figyelt kérdés
Szomszédommal történt a sajnálatos eset. Egy gazdájával lévő nagy termetű kutya berohant a szomszédom kertjébe (nyitva volt a kapu) majd egy harapással megölte a szomszédom kisebb testű kutyáját. Ilyenkor követelhet-e jogosan kártérítést a szomszédom, milyen következményei lehetnek az esetnek a bűnösre nézve? A kutya veszélyessé lesz nyilvánítva? Elaltatják?
2014. máj. 23. 20:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
76%

Kártérítést megpróbálhat követelni, mivel nem volt pórázon a kutya.

Veszélyessé nyilvánítani kevés ez az eset. És nem altatják miatta.

2014. máj. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Fel lehet jelenteni, de ha nincs bizonyíték, úgysem fog történni semmi. Maximum veszélyesnek nyilvánítják a kutyát, de a konkrét esettel kapcsolatban valószínűleg nem tudják semmire kötelezni a kedves gazdát.
2014. máj. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
igen, kérhet kártérítést
2014. máj. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 sippara ***** válasza:
Azért ez így nem túl pontos leírás. Ha drága, törzskönyves kutyáról beszélünk, é/vagy komoly állatorvosi számla halmozódott fel az eset miatt, mielőtt a kutya meghalt, akkor TALÁN ki lehet csikarni egy kártérítést egy jó ügyvéddel, feltételezve, hogy a kutya nem a nyitott kapun rohant be, hanem átugrotta a normálisan megcsinált kerítést. Esetleg a veszélyessé nyilvánítást lehet még elérni, de az is hosszú, és bonyolult eset lenne.
2014. máj. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Kártérítést kérhet: ha a kutya a helyszínen elpusztult, akkor kérheti a tetem elszállításának költségén felül a kutya árát (már ha meg lehet határozni), de ilyen nyerészkedés-jellegű nem vagyoni kértérítésre ne nagyon számítson.


Veszélyessé olyan kutyát nyilváníthatnak, amely (tudtommal embernek) fizikai sérülést okozott vagy feltételezhetően fog okozni. Ehhez vizsgálat szükséges, nem hasraütésszerű és a kutyát így is csak kivételes esetekben altatják el (pl. ha nincs gazdája vagy a rehabilitációja nem biztosított)

2014. máj. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
A nyitott kapu szerintem annyira nem gáz jogilag, hiszen eleve nem is vagy köteles elkeríteni a telkedet, de attól még ami rajta van, az a tiéd. Ha nincs kerítés, de jelzed, hogy magánterület, akkor se mászkálhat be csak úgy akárki. Meg most valamikor közlekedned kell azon a kapun, az meg nem járja, járja, hogy csak úgy berohan például egy ember, és elviszi a plazmatévédet, amíg kiállsz a kocsival, aztán azzal védekezik, hogy de hát nyitva volt a kapu. A kutya ugyanez a kategória, a gazdája felelőssége, hogy csak ott legyen, ahol lehet, és úgy viselkedjen, ahogy kell.
2014. máj. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy ha perre kerül sor akkor a bíróság a bizonyítékok alapján állapítja meg a kárt. Vagyoni, és nem vagyonit.


2008 ban volt egy esetem amikor az egyik szomszéddal szóváltásba keveredtem, majd kijött a baltával, és ordibálta hogy a fejembe vágja. Amikor ütni akart, kutyám elém ugrott, ezért az ő fejét találta el.

Mivel azonnal kihívtam a rendőröket, így a helyszínelők is fotóztak.

A bíróság megállapította a tényleges kárt, ill. megkérdezte tőlem mennyi legyen a nem vagyoni összeg. Nyilván a nem vagyoni kár az átélt trauma stb re vonatkozik.

2014. máj. 24. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Te jó ég és mi lett a kutyáddal? És az elmebeteg baltással mit csináltak? Csak fizessen és szabadon csapkodhat tovább a világban?
2014. máj. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Kutyámnak piszkos mázlija van hogy olyan a fajtája, hogy nagyon laza bőre. Ezért a bőrrel együtt a balta éle elcsúszott a csontról. Akkor ott frissiben látszott a koponya csont, de szerencsére ép maradt. Három nap múlva kiengedték a korházból. Az utókezelést meg saját magam végeztem. Napi kétszer át kellett kötni a fejét meg fertőtleníteni. Ma már csak egy heg látszódik.

A bíróság úgy határozott, hogy bénzbeli büntetést szab ki, plusz a per költség , plusz a vagyoni és nem vagyoni kár térítése. Felfüggesztettet kapott a büntetlen előélete miatt. Hát sajnos ez van szar a törvény....

2014. máj. 26. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Szilvi & Argos ***** válasza:
Ez durva :O Oké, hogy a kutya túlélte...de a támadás ELLENED irányult, ergó szándékos testi sértési kísérlet volt, vagy hogy hívják...ezt miért nem vették bele a dologba?
2014. máj. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!