Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapott a kutyám. Mi a...

Megharapott a kutyám. Mi a teendő? Kizárás?

Figyelt kérdés
Két kutyám van. Behívhatóak,engedelmesek,tisztelnek.Vagy nem. Én volnék a falkavezér,az ehhez kapcsolódó dolgok be is vannak tartva. Ma elmentünk sétálni (falun lakunk) az egyik megszokott útvonalon. Tudniillik,az egyik kutyám (éppen az,amelyet én fogadtam örökbe,megmentettem az életét és azóta is,,hótthalálos szerelmes" belém) utál olyan helyen jönni,ahol sok kutya ugat. Így volt ez most is,így ő úgy gondolta,joga van döntést hozni és nem tartott velünk. Azt hittem,ha eltűnünk a szeme elől,végül megijed,hogy magára marad és jön utánunk,de nem így lett,elindult visszafelé,hiába is hívtam. Végül utolértem és-hogy ez hiba volt-e,azt a szakértőkre bízom- dühömben megfogtam a grabancát,vagyis inkább a füle alatt oldalt,a pofáját (azt hiszem) és megtéptem. Nem nagyon,de fájhatott neki,ezért megkapta a karomat. Utána másik kutyámmal hazajöttem egy ellentétes útvonalon,mire hazaértünk,persze ő már a kapuban várt. Nem engedtem be (szinte semmi forgalom nincs,az Isten háta mögött lakunk),egy óráig kint volt,ült a kapu előtt meg a kerítés mentén jött ment,aztán beengedtem. Ma nem adok neki enni,az fix. Arra gondoltam,egy hétre leredukálom a vele való foglalkozást arra,hogy esténként egy hang nélkül eléteszem az ételt. A szakértő véleményeket,javaslatokat megköszönöm,felpontozom.
2014. máj. 20. 19:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Én csak azt nem értem, miért nem kap ma enni?
2014. máj. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Én sem értek sok mindent,ezekre szeretnék választ kapni. Mondjuk azért,hogy legyen róla fogalma,hogy tőlem függ a kis élete,mert az ételt én teszem elé. Semmi baja nem lesz,ha egyszer életében egy napot nem kap enni.
2014. máj. 20. 20:04
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

Tökre nem fogja összekötni a dolgokat, etesd meg rendesen.

Ha fél, és ezért te még oda is mész és megtéped, azzal egyáltalán nem segíted elő sem azt, hogy ne féljen, sem pedig azt, hogy tiszteljen téged és felnézzen rád. Bőven elég lett volna pórázra venni és átvinni a kutyák között, megmutatni neki, hogy ez amúgy egy tök természetes dolog. Nem figyeltél a jelzéseire, hülyén reagáltál, védelmet várt tőled, erre fájdalmat okoztál nekik, totál nem értett semmit, naná hogy odakapott.

Amúgy odakapás meg harapás között tessék különbséget tenni, az egyik egy jelzés, figyelmeztetés, a másik meg fegyelmezés. Gondolom, kitalálod, hogy melyik melyik. Szóval ahelyett, hogy a kutyát utálnád, nézz egy kicsit magadba, és gondold végig, hogy a kutya mit miért csinálhat, mielőtt legközelebb dühből reagálsz egy bármilyen szituációra. Az, hogy a kutya vélt vagy valós veszélyhelyzetben ott hagy, azt jelenti, hogy nem bízik meg a vezetői képességeidben, hiába vagy te a falkavezér. Nem elég a tisztelet, bizalom is kell a harmonikus kapcsolathoz, azt pedig csak úgy szerezheted meg, ha nem csak elvársz dolgokat a kutyától, hanem meg is érted, ha valamit kommunikálni akar feléd.

2014. máj. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Szilvi & Argos ***** válasza:
91%

Félős kutyát valóban nem jó ötlet "megtépni".

Egyébként maga a szidás, fizikai büntetés, haza cipelés szó nélkül, majd figyelem-kaja megvonás hatásos lehet, de csak nagyon nagy engedetlenség, bűn esetében alkalmazandó!

Ezt én kutyával való verekedéskor alkalmaztam, tetézve pár nap szigorú pórázon láb melletti sétával, semmi simi, dumcsi, stb...

2014. máj. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%
Ja, és csak hogy tisztázzuk az alapszituációt: a kutya nem "utál" ott átmenni, hanem valami miatt (régi elmény, vagy egyszerűen csak sok neki az inger) frusztrálva érzi magát attól, hogy neki ott át kelljen mennie, ami mondjuk nem szinonimája a félelemnek, de közel van hozzá. A frusztrációt kell megszűntetni benne, és az nem megy otthagyással meg veréssel. Szóval kicsit több empátiát vigyél a kutyázásba, ez a lényeg. Oda-vissza tessék kommunikálni, ne csak egy irányba.
2014. máj. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem félt,egyszerűen nem volt kedve arra jönni,amerre én és a kutyám. Erre volt már egyszer példa,egy másik utcában,akkor visszamentem érte,pórázra vettem és azért is elmentünk abba az utcába,most viszont nem várt meg,hanem egyedül elindult hazafelé. Ha ilyen okos és önálló,hogy a döntéseim megkérdőjelezze és egyedül is megsétáltassa magát,akkor hajrá. Ha félne,megmutatnám neki,hogy nincs mitől félnie,itt viszont puszta ellenszegülésről volt szó. Lehet,hogy hibáztam amikor megfogtam a pofáját,de ekkora pofátlansággal még nem találkoztam. A behívás a legalapvetőbb dolog,volt már nem egy kutyám,kájtól a kuvaszig,s érdekes módon,sosem volt még ilyen problémám.
2014. máj. 20. 21:07
 7/16 anonim ***** válasza:
92%

Olyan nincs, hogy "puszta ellenszegülés". Mindig valami oka van, főleg akkor, ha ennyire látványosan valamilyen szituációhoz kötődik. Nem random félúton dönt úgy, hogy hazamegy, hanem pont ott, ahol kutyák ugatják, mert őt az zavarja.

Az én kutyám is ezt csinálta egyébként apóssal, akár ember, akár kutya ment velük szembe, aki neki nem tetszett, fogta magát és hazament. Érdekes módon nálam soha nem fordult ez elő. Mindig mindennek oka van. De persze ha nem akarod ezt belátni, és akármit mondunk, a kutya lesz a hülye, akkor éheztesd meg zárd ki nyugodtan, semmi pozitív változást nem fogsz elérni. "Legjobb" esetben jobban fog tőled félni a kutya, mint a számára kellemetlen helyzetektől, és ezért engedelmeskedik, de ezt azért nem nevezném pozitív végkifejletnek.

Egyébként ugyanezt csináltam régen én is, minden engedetlenségből égbekiáltó egókérdést csináltam, mert DE HÁT ÉN AZT MONDTAM, egy bizonyos fokig működött is, szóval nem ítélkezem, csak legyél nyitott más lehetőségekre, ha jót akarsz magadnak meg a kutyádnak.

2014. máj. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nyitott vagyok és köszönöm is a jó tanácsot,nem mondtam,hogy nem hibáztam de tőle sem ezt vártam. 99%-ban úgy járok el,ahogy a nagy könyvben meg van írva,ez látszik is rajtuk,erre jön egy ilyen random helyzet és így végződik.
2014. máj. 20. 21:17
 9/16 anonim ***** válasza:
68%
Ezekből lehet a legtöbbet tanulni, csak nem szabad megelégedni félmegoldásokkal, meg kell keresni a végső "miért"-et, hogy a kutyának mi volt a szándéka, mi járt a fejében :) Főleg ha ennyire meglepő dolgot csinál, akkor lehet sejteni, hogy valami komolyról van szó. Egy amúgy alárendelődő, engedelmes kutya nem kezd el csak úgy hazaszaladgálni minden ok nélkül.
2014. máj. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
51%
Nekem is volt, hogy a kutyámnak nem volt kedve jönnie a másik kettővel (akkor épp volt nálam egy ideiglenes is) futni, én a bringán ültem, ő meg lemaradt 2-300 métert. Előtte sosem csinált ilyet, mindig figyeli, hogy hol vagyok, bízunk egymásban. Eleinte hívogattam kedvesen, megvizsgáltam, hogy fáj-e valamije, de semmi baja nem volt. Pórázra vettem, mentünk, de hisztizett, befékezett. Sem előtte, sem utána nem volt arrafelé baja neki, a másik 2 sem észlelt semmit. Végül én is bepipultam nagyon, kapott 2 taslit, aztán hazavittem, aznap már nem volt foglalkozás. Másnap szintén elindultunk a szokott útvonalon, akkor érdekes mód nem volt baja. Lehet a te kutyádnál is valami hangulatváltozás, vagy úgy volt, hogy letesztel, vagy épp rosszabb napod volt. Előfordul az ilyen.
2014. máj. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!