Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámna...

Hogyan tanítsam meg a kutyámnak, ogy "Marad! "?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hetes goldim! Imádooom!!!! *-* Okosnak okos! Legalább is a magához való esze meg van! A "Gyere ide!" és az "Ülj!" szavakra már hallgat! KIOKTATÓ VÁLASZOKAT NEM KÉREK!!!! De a segítségett nagyon szívesen fogadom és hálás is vagyok érte!!!

2014. máj. 24. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy etetésnél leültettem, mondtam, hogy marad, és kitettem a mellkasához a kezem, miközben a másik kezemben a tálja volt, a kaja adagjával. A tálat elkezdtem közelíteni a a padló felé, ha megindult felemeltem, és kezdtük az elején. Az első időkben csak addig kellett maradnia ameddig a padlóhoz ért a tál, megdicsértem, ehetett. Mikor ez nagyjából ment, kicsit várakoztattam úgy, hogy a kaja előtte volt, de még a kezem is a mellkasánál. Mikor ez is ment, már nem raktam a kezem a mellkasához. Kb 2 hónap alatt jutottunk el oda hogy addig ül a tálja előtt, ameddig engedélyt nem kap. Még akkor sem nyúl hozzá, ha átmegyek másik szobába. Természetesen már bármikor marad ha azt mondom nem csak evésnél.
2014. máj. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. máj. 25. 22:13
 3/6 anonim válasza:
ha van valaki aki segít neked, akkor úgy is csinálhatod, hogy egyikőtök lefogja a kutyát, a másik mondja, hogy mard, aztán elsétál, és hívja...egy idő után, ha a kuta megjegyzi ezt, lehet anélkül is csinálni, hogy lefognátok
2014. jún. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
*marad
2014. jún. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ma 11 hetes!
2014. jún. 5. 21:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Mi a kutyasuliban úgy tanultuk, hogy nincsen "Marad" vezényszó. Persze van aki ezzel tanít, de mi ezt az utat választottuk.

Szóval, a kutyának kiadod az "Ül!" parancsot. Jobb esetben leül, ha nem, akkor lenyomod a hátsóját. ezután kilépsz közvetlen elé, és ráerősítesz ismét, hogy "Ül!". Így maradsz pár másodpercig, majd visszalépsz mellé, megdícséred, jutalmazod.

Ezt gyakorolgatod, és ha jól megy, miután kiléptél közvetlen elé, eltávolodsz egy lépést, és ismét ráerősítesz "Ül!" paranccsal. Majd a lépések számát és a távol töltött időt tologathatod. :)

Nekünk ez a módszer nagyon bevált, szerintem ti is nyugodtan megpróbálhatjátok.

Nekem is goldim van, gondolom te is tapsztaltad, milyen könnyű vele dolgozni!:D

2014. jún. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!